Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo ir vartotojo sąlytis

Verslo ir vartotojo sąlytis

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vartotojo sąvoka. Informacinės visuomenės atsiradimas. Verslas ir vartotojai. Pardavėjo galimybės ir vartotojo nauda. Išvados.

Ištrauka

Labai svarbu plėtoti verslą ir ieškoti rinkos jo gaminiams ir paslaugoms. Vartotojų poreikiai tampa organizacijų veiklos orientyru sėkmingai įgyvendinant tikslus. Ne išimtis ir informacijos verslu užsiimančios organizacijos. Šiandien prekės pranašumą konkurencinėje rinkoje gali garantuoti tik operatyvus duomenų apdorojimas ir pateikimas, geresnė žmogaus ir telekomunikacijų sąveika, taip pat teisingai parinkta marketingo strategija.
Noras pasiūlyti naujų galimybių vartotojams tapo pagrindine kompanijų varomąja jėga. Atsiranda nauji modeliai, kurie sujungė tradicinių stalinių kompiuterių daugialypės terpės galimybes ir turiniu turtingas interneto programas. Kompanijos, kurios aktyviai prisidėjo prie augimo ir naudojimo įvairių internetinių paslaugų, dabar mato galimybę visą pasisekusią programinę įrangą panaudoti ne tik įprastuose kompiuteriuose, bet ir tarp kitų įrenginių.

Atsižvelgiant į tai, kad vartotojų teises ginančios normos nustato didesnes jų teisių apsaugos garantijas lyginant su kitais civilinės apyvartos dalyviais, vartotojo sąvoka įgyja ne tik teorinę, bet ir praktinę reikšmę. Nuo tinkamo subjekto kvalifikavimo priklausys kokios teisės normos bus taikomos atsiradusiems teisiniams santykiams. Dėl šių priežasčių vartotojo sąvoka įtvirtinta Lietuvos Respublikos teisės normose. Antai 1994 m. lapkričio 10 d. Lietuvos Respublikos vartotojų teisių gynimo įstatymo (2000 09 19 įstatymo Nr. VIII-1946 redakcija) (toliau – Įstatymas) 2 str.1 p. pateikta tokia šiame įstatyme naudojama vartotojo sąvoka: "vartotojas – fizinis asmuo, kuris pareiškia norą pirkti, perka ir naudoja prekę ar paslaugą savo asmeniniams ar namų ūkio poreikiams".
Įstatymo sąvoka pateikia kelis kriterijus, kurie išskiria vartotojus iš kitų civilinės teisės subjektų.
Vartotojas nėra profesionalas, kai kurių svarbių detalių jis neprivalo ir objektyviai negali žinoti, todėl prekių ir paslaugų pardavėjai jiems turi suteikti išsamesnę informaciją. Ikisutartiniuose santykiuose vartotojui suteikiamos informacijos pobūdis priklauso nuo konkrečios sutarties. Viena informacija svarbi sudarant draudimo sutartį, kita – sudarant vartojimo kredito ar indėlio sutartį. Be to, tam tikrais atvejais ikisutartiniuose santykiuose atskleidžiamos informacijos pobūdį nustato teisės normos. Aukščiau paminėtos ikisutartinės šalių pareigos visiškai nepriklauso nuo to, ar vėliau šalys sudarys atitinkamą sutartį. Tam tikra prasme Įstatymo 2 str. 1 p. nėra visiškai tikslus. Vartotoju Įstatymas pripažįsta fizinį asmenį, kuris pareiškia norą pirkti prekes ar paslaugas. Tačiau daugumoje atvejų vartotojas pirmiausia gauna pasiūlymą iš prekės ar paslaugos pardavėjo įsigyti prekes ir paslaugas ir tik po to pareiškia norą tas prekes ar paslaugas įsigyti. Todėl teisės normos numato verslininkams, siūlantiems savo prekes vartotojams, pareigą jau pačiuose pasiūlymuose ar net ir reklamoje atskleisti tam tikrą informaciją vartotojui. Todėl vartotojų teises ginančios teisės normos pradeda veikti jau nuo bet kokio verslininko siūlymo (taip pat ir reklamoje) fiziniams asmenims įsigyti prekes ar paslaugas. Šiuo atveju pačio fizinio asmens noro įsigyti prekes ar paslaugas pareiškimas nėra svarbus – jis gali atsirasti vėliau, bet gali ir neatsirasti.
Prekės ar paslaugos pirkimas iš esmės reiškia vartojimo sutarties sudarymą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-04-24
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis45.88 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Gatautis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo ir vartotojo salytis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • R. Gatautis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą