Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Individuali veikla pagal verslo pažymėjimus

Individuali veikla pagal verslo pažymėjimus

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Verslo sąvokos reikšmė. Ekonominiai verslo principai. Valdymo esmė. Valdymo ciklas. Veiklos planavimo ir pelno esmė.

Ištrauka

Svarbiausia rinkos ekonomikos varomoji jėga - verslininkai. Verslą organizuoti skatina materialinis ir moralinis nepasitenkinimas savo padėtimi ; tai priverčia veikti ,ieškoti naujų gamybos būdų ir sprendimų.
Kalbant apie verslininkystės sąlygas, būtina išsiaiškinti, kas yra verslas ir verslininkas.
Nėra vieno verlo sąvokos apibūdinimo. Tačiau bendriausiais bruožais verslą galima apibūdinti taip:
Verslas(business)-tai veikla, teikianti naudą verslininkui ir kitiems, tarpininkaujantiems prekiniams mainams.
Taigi be prekinių mainų teikiama ar gaunama nauda nebus verslas .Pavyzdžiui, jeigu mes pasigaminsime produktą saviems reikalams, bus labdara ar pan., tai nebus verslas, tačiau jeigu tą produktą parduosime, mūsų veikla įgaus verslo pobūdį.
Kaip jau minėjome, su trimis pagrindiniais gamybos veiksniais ,ypač su gyvuoju darbu, artimai susijęs verslumo veiksnys, arba iniciatyva. Būtina išskirti šį žmogiškąjį išteklių-tai entreprenerinį (tiksliau -tai verslininkas, nors šiaip ūkiniame gyvenime jis dažnai vadinamas nekilnojamojo turto ar kapitalo savininku ar partneriu.)sugebėjimą(verslumą).
Kad vartotojams reikalingos prekės ir paslaugos atsirastų reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje, būtinas tam tikras koordinuojantis bei kontroliuojantis valdymo organas, kuris atitinkamomis proporcijomis sujungtų įvairius gamybos veiksnius, garantuotų jų efektyvų ir pelningą veikimą, nuspręstų, kokias prekes bei paslaugas teikti, kaip ir kiek jų gaminti, taip pat organizuotų jų realizavimą ir imtųsi rizikos laimėti arba pralaimėti.
Kaip tik tokias koordinavimo ir reguliavimo, kontrolės ir ūkinės veiklos rizikos funkcijas atlieka asmuo, kurį ekonomistai vadina verslininku(įmoninku).
Verslininkas(entrepreneur)-tai žmogus, organizuojantis verslo įmonę(gaminančią produkciją ar teikiančią paslaugas)savo ar pritrauktosiomis lėšomis ir siekiantis gauti pelną.
Kaip tik tariant, verslininkas yra asmuo ,turintis kapitalą ir pelnui maksimizuoti ieškantis naujų pelningų veiklos krypčių, remdamasis dalykinėmis ir žmogiškomis savo savybėmis.
Taigi verslininkai yra žmonės ,turintys pelno siekiančias firmas. Pelno siekimas-tai laisvosios verslininkystės sistemos varomoji gamybos jėga. Norėdamas gauti pelno, verslininkas turi sumanyti naudingą produktą, surasti efektyvų jo gamybos būdą, finansuoti gamybą ir pardavinėti tą produktą didesne negu gamybos kaštai kaina. Žmonės , imdamiesi verslo ,žino, kad sėkmė negarantuota, ir ,jeigu reikalai klostysis ne taip ,kaip suplanuota, tai jie gali patirti ir nuostolių.
Kiekviena organizacija atsiranda ir funkcionuoja kaip vidinių bei išorinių įtakų padarinys .Ją formuoja vidiniai ar išoriniai siekiai, kurie gali būti labai įvairūs-nuo noro gauti kuo didesnį investicinį pelną iki tam tikrų visuomenės poreikių tenkinimo. Kaip ir kiekvienos įmonės savininko statusas gali būti įvairus-nuo akcininkų iki vyriausybinės tarnybos. Savininkai investuoja pradinį įmonės kapitalą, kuris vėliau gali pritraukti papildomo kapitalo arba pats padidėti.
Savininkai bet kada turi teisę nustatyti organizacijos tikslus bei veiklos kryptis.(Net ir paprastas mokesčių mokėtojas gali balsuoti, kad demokratiškai išrinkta vyriausybė keistų veiklos kryptį).
Sklandžią organizacijos veiklą turi užtikrinti kontroliuojanti vadybos struktūra, paprastai hierarchinio pobūdžio.Net ir tuo atveju, kai kelios finansinės institucijos atrodo visiškai vienodos, iš tikrųjų jas valdo skirtingos, visuomenei nematomos struktūros, tam tikra rangų sistema. Organizacijose visada yra žmonių, kurie vadovauja ir kuriems vadovaujama.
Turėdama kapitalo ir valdymo struktūrą, organizacija gali funkcionuoti, siekti savo tikslų. Tam tikras operacijas-ar tai būtų maisto produktų, medžiagų gamyba, ar paslaugų, finansinių išteklių tiekimas-atlieka grupė žmonių. Jie yra pavaldūs savininkui. Tačiau kasdienę veiklą beveik visada pavedama tvarkyti vykdomajai valdžiai.
Organizacijos veiklą lemia dar du bendri veiksniai: pagrindinė veiklos kryptis ir tam tikrai verslo funkcijai skiriamas didžiausias dėmesys(pavyzdžiui,pardavimui,kokybei,darbuotojų samdymui, nuosavybės įsigijimui).Pagrindinė veikla yra savininko tikslų įgyvendinimas, ji gali būti tokia pat įvairi kaip ir pačios organizacijos. Tačiau kiekvienoje organizacijoje būtent pagrindinė veikla formuoja verslo kryptį ir grindžia patį verslo egzistavimą. Tačiau individualių funkcijų skatinimą valdymo valdymo struktūros gali stipriai veikti. Organizacijai iškeltų tikslų visada galima siekti skirtingais keliais ar būdais. Sugebėjimas nustatyti verslo plėtojimo kelius yra vienas svarbiausių vykdomosios valdžios efektyvumo rodiklių.
Organizacijos tikslų gali būti siekiama daugiau ar mažiau sėkmingai ir tai neretai priklauso nuo individualių valdymo grandies narių sugebėjimų teisingai sudėliot akcentus ir "stumti" verslą į priekį.
Šie elementai daugiau ar mažiau išreikšti kiekvienoje organizacijoje, kuri kontroliuoja ir valdo verslą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-12
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.66 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individuali veikla pagal verslo pazymejimus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą