Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Licencijos: rūšys, licencinės sutartys, prekybos principai, licencijų ekonominis įvertinimas, franšizavimas

Licencijos: rūšys, licencinės sutartys, prekybos principai, licencijų ekonominis įvertinimas, franšizavimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Licencijų rūšys. Licencinės sutartys. Prekybos principai. Ekonominis licencijų įvertinimas. Franšizavimas. Išvados.

Ištrauka

Atkuriant ir pertvarkant Lietuvos Respublikos gyvenimą, būtina šalies ūkį pakelti į naują organizacinį bei ekonominį ir mokslinį bei techninį lygį, kuo sparčiau diegti tobulesnę techniką ir technologiją, didinti darbo našumą. Tą padaryti įmanoma tik plėtojant išradybą, racionalizaciją, geriau organizuojant patentavimo, licencijavimo bei išradybos veiklą. Lietuvoje šiai veiklai organizuoti įsteigtos specialios valstybinės organizacijos: Valstybinis patentų biuras, Lietuvos informacijos institutas, Technikos biblioteka. Be to veikia visuomeninės organizacijos, tokios kaip Lietuvos išradėjų sąjunga, Patentinių patikėtinių asociacija, Lietuvos patentologų asociacija ir kt.
Tenka pastebėti, kad, tobulėjant gamybai, didėjant tarptautiniam darbo pasidalijimui, plečiasi ir tarptautinės prekybos apyvarta. To pasekoje tarptautinėje prekyboje vis plačiau įsigali speciali mokslo ir technikos sprendimų prekyba – licencijų prekyba. Ši prekyba reikalauja ypatingų žinių ir pasiruošimo teisinėje srityje. Reikia išmanyti licencijų rūšis ir atitinkamai jų suteikiamas teises bei privilegijas, domėtis licencijavimo apsauga, atsakomybe, licencijų panaudojimo galimybėmis ir pan.
Šio darbo pagrindinis tikslas – supažindinti su licencijomis, jų vieta bei reikšme tarptautinėje prekyboje, taip pat teikiamais privalumais ir nauda įmonėms. Pirmajame skyriuje pateikiamas licencijos apibrėžimas bei aprašomos licencijų rūšys. Antrajame skyriuje kalbama apie licencines sutartis, o trečiajame išdėstyti licencijų prekybos principai. Atitinkamai ketvirtame ir penktame skyriuje aptariamas ekonominis licencijų įvertinimas ir apibūdinamas franšizavimas.

Tobulėjant gamybai, didėjant tarptautiniam darbo pasidalijimui, didėja tarptautinės prekybos apyvarta. Tarptautinėje prekyboje vis labiau įsigali speciali mokslo ir technikos sprendimų prekyba – licencijų prekyba. Tai viena perspektyviausių ir pelningiausių prekybos formų.
Licencija – tai leidimas panaudoti verslo tikslams apsaugotą (patentuotą) arba ir neapsaugotą išradimą, naudingąjį modelį arba pramonės dizaino pavyzdį, prekių ženklą ar gamybos paslaptį (know – how).
Licenciją išduodantis fizinis ar juridinis asmuo vadinamas licenciaru.
Licenciją gaunantis fizinis ar juridinis asmuo vadinamas licenciatu.
Pagrindinės licencijų rūšys yra:
1) patentinės;
2) nepatentinės;
3) paprastosios;
4) išimtinės;
5) pilnutinės;
6) priklausomosios;
7) tarpusavio;
8) įpareigojančiosios (1 pav.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-14
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.01 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Licencijos rusys licencines sutartys prekybos principai licenciju ekonominis ivertinimas fransizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą