Išplėstinė paieška
 
 
 

Verslas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Verslas. Gamybinė verslininkystė. Komercinė verslininkystė. Finansinė verslininkystė. Įmonė. Verslo įmonė. Individuali (personalinė) įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Kooperatyvai. Verslo organizavimo formos. Verslo planas. Verslo plano sudedamosios dalys. Verslo aplinka. Verslo įmonės valdymas. Verslumas. Verslininkas.

Ištrauka

Ekonomika užsiima ribotų išteklių naudojimu ir paskirstymu. Visuomenėje ekonomikos sistema atsako į du pagrindinius klausimus: kas turi būti gaminama ir kaip turi būti paskirstomos pagamintos gėrybės.
Vartotojų poreikiai tenkinami tik gaminant prekes, teikiant paslaugas bei jas parduodant. Ekonominėje veikloje reiškiasi prekių gamybos ir pardavimo (komercijos) sąveika, tai pagrindinės įvairių verslo įmonių sritys.
Verslas - tai veikla, kuria užsidirbama pragyvenimui gaminant prekes ar teikiant paslaugas, reikalingas kitiems visuomenės nariams.
Verslui būtinas elementas - komercija, t. y. vienų prekių (išteklių) pirkimo ir kitų prekių (pagamintos produkcijos) pardavimo, siekiant gauti pelną. Ekonominė veikla gali būti skiriama gamybai, mainams, paskirstymui ir vartojimui. Todėl skiriamos trys verslininkystės rūšys:
• Gamybinė verslininkystė. Tai pagrindinė verslo rūšis, apimanti prekių gamybą ir paslaugų teikimą. Pradėdamas verslą, verslininkas gamybininkas įsigyja reikiamus gamybos veiksnius: samdo darbuotojus, perka arba nuomoja gamybos priemones, perka žaliavas ar medžiagas ir kt.
• Komercinė verslininkystė. Jai būdingos prekių – pinigų, prekybos-mainų operacijos, kurių pagrindas – pirkimo ir pardavimo sandoriai, t. y. prekių ir paslaugų perpardavimas. Komercinis sandoris apima darbuotojų, atliekančių įvairias prekybos operacijas, samdymą, prekių pirkimą ir pardavimą, sandėlių, prekybos salių įsigijimą ir nuomą ir pan.
• Finansinė verslininkystė. Tai ypatinga verslininkystės rūšis, nes čia pirkimo ir arba pardavimo objektas yra specifinės, ypatingos prekės - pinigai, valiuta, vertybiniai popieriai. Šiuo atveju verslininkas tarpininkauja finansiškai tarp indėlininkų ir investuotojų, tarp tų, kurie nori sutaupyti ateičiai, ir tų, kurie nori tuos pinigus išleisti dabar, bet jų neturi.
Svarbiausias verslininko tikslas - patenkinti pirkėjų poreikius parduodant pagamintas prekes ir teikiant paslaugas. Tačiau norint prekes parduoti jas reikia pagaminti. Tam reikia gamybos veiksnių ir piniginių lėšų. Taigi verslininkas iš gamybos veiksnių savininkų perka gamybos veiksnius, kad galėtų gaminti prekes ir paslaugas; už tai jiems mokami pinigai. Pagamintas prekes ir paslaugas jie parduoda vartotojams, kurie už tai sumoka.
Įmonė - tai savo vardą turintis ūkinis vienetas, užsiimantis tam tikra komercine -ūkine veikla. Tai vienetas, paverčiantis išteklius didesnės vertės pusgaminiais arba gatavomis prekėmis ir paslaugomis. Visų verslininkystės rūšių tikslas - tenkinti visuomenės poreikius, kartu siekiant gauti pelno. Norint įgyvendinti šį tikslą, atsiranda prielaida sukurti tam tikrą struktūrą. Tokia struktūra yra įmonė - sudėtinga žmoniškųjų, finansinių ir materialiųjų išteklių kombinacija.
Verslo įmonė - tai turintis pavadinimą ūkinis vienetas, užsiimantis verslu. Ji kontroliuoja žemės, darbo išteklių ir kapitalo naudojimą. Įmonė nusprendžia, kokius naudos gamybos metodus ir koks bus produkcijos dizainas, taip pat numato produkcijos pardavimo būdus. Įmonė skiriasi nuo gamybinio vieneto, pavyzdžiui, fabriko ar ūkio. Viena įmonė gali turėti arba kontroliuoti kelis gamybinius vienetus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.1 KB
Autoriusalina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą