Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Komercinių bankų analizė

Komercinių bankų analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Kas sudaro Respublikos bankų sistemą? Lietuvos bankas. Komerciniai bankai. Komercinių bankų tikslai. Užsienio bankų skyriai. Užsienio bankų atstovybės. Finansavimo paslaugos. Kredito esmė. Kreditinės institucijos. Kreditas fiziniams asmenims. Vartojamosios paskolos. Būsto paskolos. Banko indėliai. Kaupiamieji indėliai. Hansa bankas. Vilniaus bankas. Nord/LB.

Ištrauka

Bankų sektorius yra finansinės sistemos sudedamoji dalis. Jų proporcijas šalies finansų sistemoje nulemia teisinė bei apskaitos sistemos, įmonių skolinimosi tradicijos ir finansinių sandorių sudarymo sąnaudos. Kaip rodo praėjusio amžiaus Europos valstybių patirtis, bankų rinkos proporcijos finansų sistemoje ilgalaikėje perspektyvoje gali keistis priklausomai nuo šalies ekonomikos poreikių.
Lietuvos finansinė sistema yra bankinės orientacijos. Tai reiškia, kad Lietuvos komercinių bankų veikla ir paskolų rinka mūsų ekonomikoje yra gerokai reikšmingesnė už kapitalo ir pinigų rinkas. Apie tokios rinkos vystymąsi galime spręsti pagal tam tikrus rodiklius – rinkos koncentracijos laipsnį, bendrąjį bankų aktyvų bei įsiskolinimų lygį ir jų augimo laipsnį, bankų pelningumo, likvidumo ir kapitalo pakankamumo rodiklius ir t.t.

Šio kursinio darbo tikslas – apžvelgti šiuolaikinių Lietuvos bankų teikiamas paslaugas fiziniams asmenims ir atlikti pasirinktų paslaugų analizę. Analizei pasirinkau tris bankus ("Vilniaus bankas", "Hansa Bankas", Nord/LB") ir tris jų teikiamas paslaugas, t.y.: vartojamasis kreditas, būsto kreditas ir kaupiamieji indėliai.
Lietuvos Respublikos bankų sistemą sudaro centrinis bankas ir komerciniai bankai. Lietuvos Bankų sektorius pasižymi aukštu koncentracijos laipsniu – 3 bankai užima 79 proc. visos bankų turto rinkos. Konkurencija tarpbankinėje rinkoje labai didelė, todėl, tokioje įnirtingoje konkurencijos kovoje yra labai svarbu neužmiršti svarbiausių bankų sėkmingos veiklos faktorių – teikiam.

Lietuvos bankas yra centrinis Lietuvos Respublikos bankas. Jo pagrindinis tikslas - siekti kainų stabilumo.
Lietuvos bankas atlieka šias funkcijas:
• Vykdo Lietuvos Respublikos pinigų emisiją.
• Formuoja ir vykdo pinigų politiką.
• Nustato lito kurso reguliavimo sistemą ir skelbia oficialų lito kursą.
• Valdo, naudoja Lietuvos banko užsienio atsargas ir jomis disponuoja.
• Atlieka valstybės iždo agento funkcijas.
• Išduoda bei atšaukia licencijas Lietuvos Respublikos kredito įstaigoms ir prižiūri jų veiklą, taip pat išduoda ir atšaukia leidimus steigti užsienio valstybių kredito įstaigų skyrius bei atstovybes ir jiems veikti, prižiūri užsienio valstybių kredito įstaigų skyrių, veikiančių Lietuvos Respublikoje, veiklą įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
• Nustato Lietuvos Respublikos kredito įstaigų ir užsienio valstybių kredito įstaigų skyrių, veikiančių Lietuvos Respublikoje, finansinės apskaitos principus ir atskaitomybės tvarką.
• Kuria ir valdo tarpbankinę lėšų pervedimo sistemą ir nustato reikalavimus tarpbankinės lėšų pervedimo sistemos dalyviams.
• Renka pinigų ir bankų, mokėjimų balanso, Lietuvos finansinės ir su ja susijusios statistikos duomenis, diegia šios statistikos surinkimo, atskaitomybės, jos skelbimo standartus, sudaro Lietuvos Respublikos mokėjimų balansą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis83.3 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komerciniu banku analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą