Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Rinkos ekonomika

Rinkos ekonomika

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Kaip veikia rinkos ekonomika. Ekonomikos sistemos. Komandinė ir rinkos ekonomika. Verslas rinkos ekonomikoje. Išvados.

Ištrauka

Rinkos ekonomikos, kuri dar kartais vadinama verslo ekonomika esmė ta, kad į klausimus, ką? kaip? ir kas? atsako pirkėjai (vartotojai) ir pardavėjai (gamintojai).
Rinkos ekonomiką valdo kainos. Visų rūšių prekių ir paslaugų rinkos kainos susidaro dėl pasiūlos ir paklausos sąveikos.
Rinkos ekonomika, nors ir praktiška, remiasi pagrindiniu asmens laisvės principu: vartotojas gali laisvai pasirinkti konkuruojančius gaminius ir teikiamas paslaugas, gamintojas savo nuožiūra pradeda verslą arba jį plečia, pasiryžęs rizikuoti ir laimėti, darbininkas turi teisę pasirinkti darbą ar profesiją, stoti į profsąjungą arba keisti darbovietę.
Rinkos ekonomikoje sėkminga firmos veikla priklauso nuo to, ar ji sugeba patenkinti klientus gamindama jų pageidaujamą produkciją ir parduodama prekes bei paslaugas konkurencinėmis kainomis.

Darbo tikslas – susipažinti su rinkos ekonomikos privalumais.

Tyrimo objektas – Rinkos ekonomika.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti kaip veikia rinkos ekonomika.
2. Susipažinti su ekonomikos sistemomis.
3. Apžvelgti komandinę ir rinkos ekonomiką.
4. Aptarti verslą rinkos ekonomikoje.

Tyrimo metodai:
• mokslinės literatūros analizė.
• palyginamoji analizė.


Rinkos ekonomika pasirodė esanti lankstus ir gyvybingas gamybos organizavimo būdas šiuolaikinėje visuomenėje. Svarbi jos lankstumo priežastis - bankroto mechanizmas; įmonės, kurios nepajėgia sėkmingai konkuruoti, t.y. kurios praranda pinigus, verčiamos perorganizuoti savo veiklą, o ypatingu atveju ją nutraukti. Šitaip darbas ir kiti įmonės naudojami ištekliai išlaisvinami naujam verslui. Mechanizmo trūkumas tas, kad, užsidarant įmonei, kai kurie žmonės lieka be darbo.
Tačiau pažymėtina, kad bankrotas nebūtinai reiškia įmonės uždarymą. Daugeliu atvejų ji toliau veiks, vadovaujama naujo savininko ir naujos vadovybės. Jeigu įmonė uždaroma visiškai, tie, kurie praras savo darbą, paprastai kurį laiką bus bedarbiai, kol susiras naują darbą. Tad galime sakyti, kad sistemos lankstumas ir gyvybingumas įgyjamas individo saugumo kaina.
Kad rinkos ekonomika funkcionuotų, turi būti garantuoti trys dalykai: privati nuosavybė, konkurencija ir laisvi prekių mainai bei "tvirti" biudžetiniai varžtai, leidžiantys bankrutuoti.
Kainų vaidmenį rinkos ekonomikoje sunku pervertinti. Kainos ir gamintojams, ir vartotojams teikia informaciją, kurios jiems reikia priimant sprendimus. Kad įmonės atlaikytų kitų konkurenciją, jos turi gaminti tas prekes ir teikti tas paslaugas, kurias vartotojai pirks. Tad galime sakyti, kad rinkos ekonomikos dėmesio centre yra vartotojai.
Sėkmingam perėjimui nuo planinės prie rinkos ekonomikos turės reikšmės pasiūlos atsakas ekonomikoje. Tai reiškia, kad ten, kur pelno perspektyvos atrodys geros, kursis ir plėsis naujos, privačios įmonės.
Rinkos ekonomikai būdingi vidiniai konfliktai ir dilemos. Tačia rinkos mechanizmą dažnai galima panaudoti sprendžiant visuomenės ekonomines problemas. Tai vyksta tada, kai yaldymo organai keičia struktūrines privačių įmonių prisitaikymo ir persiorganizavimo sąlygas, pavyzdžiui, apmokestinama tarši gamyba. Tačiau atskira įmonė vis vien išsaugo savo sprendimų laisvę siekiant maksimalaus pelno. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis18.04 KB
AutoriusAurelija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkos ekonomika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą