Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo susijungimai ir jų vertinimas

Verslo susijungimai ir jų vertinimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Verslas ir jo sąvoka. Verslo susijungimai. Verslo susijungimų ir įsigijimų samprata. Susijungimų tipai. Horizontalus susijungimas. Vertikalus susijungimas. Konglomeratinis susijungimas. Susijungimų žala visuomenei. Verslo susijungimų nauda. Verslo ir susijungimų vertinimas. Verslo vertinimo samprata. Verslo vertinimo principai ir kriterijai. Vertinimo principai. Vertinimo kriterijai. Verslo vertinimo metodai. Žingsniai vertinantys verslo susijungimą. Koks yra veiklos sferos koncentracinis laipsnis. Ar susijungusi firma susidurs su didele konkurencija. Ar didesnės apimties teikiama nauda viršija. nuostolį dėl rinkos galios panaudojimo. Kiti susijungimo politikos aspektai. Išvados.

Ištrauka

Verslas - tai kūryba, krytingos naujų, neišbandytų ūkininkavimo bei turto kūrimo būdų paieškos ir atradimai.
Verslo organizavimas, jo ekonominių bruožų tyrimas grindžiami įvairių praktinių bei teorinių problemų analize. Vienos iš šių problemų išreiškia palyginti paviršutinius verslo ekonominio turinio sluoksnius ir yra lengviau suvokiamos ir išsprendžiamos. Kitos apibūdina gilesnius jo turinio klodus, nėra iki galo suvoktos, išspręstos ir toliau lieka diskusinės. Kuo labiau gilinamės spręsdami verslo organizavimo bei pažinimo problemas, tuo labiau susiduriame su tokiais ne iki galo išspręstais bei nevisiškai suvoktais, diskusiniais klausimais .
Verslui pradėti neužtenka idėjos. Būtina asmenybė, kitaip vadinama verslininku, kuri galėtų planuoti, vadovautis nuojauta, ryžtųsi rizikuoti dėl to, kad klestėtų jos pačios verslas.
Verslininkus apibūdinamas nevienodai. Skirtingi autoriai įvairiai aprašo verslininkus ir skiria jiems laibai įvairių būdo bruožų. Štai kaip verslininką apibūdina JAV verslo vadybos centro prezidentas Josephas R. Mancuso:
"Verslininkas nėra nei kritikas, kuris vertina, nei stebėtojas, kuris stebi objektus iš saugaus atstumo. Gerovę kuria veikėjai, nebijantys purvo, dulkių, kraujo ir prakaito.Tai savarankiški kūrėjai, kurie žino ir kas yra aukštumos, ir kas yra dugnas, moka aukotis ir viršyti savo galimybes kad pasiektų savęs vertų tikslų. Verslininkams dažniau nesiseka nei sekasi, ir jie tai supranta dar prieš pradėdami savarankiškai dirbti. Bet kai šie gerovės kūrėjai smunka, pasitinka tai atvirai ir garbingai, o greit jų esybė supranta, jog tai tik poilsio o ne viso gyvenimo vieta. Į jų gretas nepateks tos bevardės būtybės, kurios nežino, kas yra pergalė ir pralaimėjimas, kurios kas savaitę gauna uždarbį už atliktą darbą, kurių rankos dirba svetimame darže. Verslininkas yra kūrėjas nežinantis kur jo likimas yra šiuo metu."
Sėkmė biznyje priklauso nuo teisingos ir pagrįstos verslo veiklos strategijos. Kiekviename versle pasitaiko nesėkmių bei kritinių situacijų. Naivu tikėti kad galima dirbti verslininku be jokios rizikos.
Kiekviename versle svarbu ne tik išvengti rizikos bet ir ją iki žemiausio lygio sumažinti.
Esant sudėtingoms rinkos ekonomikos sąlygoms verslininkams būtina turėti keletą alternatyvų iš kurių galima būtų išrinkti optimaliausią variantą su mažiausia rizika. Svarbu žinoti ir rizikos sumažinimo metodus ir juos taikyti praktinėje veikloje. Tik įvertinus silpnąsias ir stipriąsias puses galima parinkti teisingą verslo strategiją su minimalia rizika ir didžiausiu pelnu. Tai jau reikia įvertinti dar ruošiantis pasirašyti kontraktus.
Verslo susijungimas – tai firmų, veiklos sferų ar ūkio šakų susijungimas, kurios sukuria naują didesnę firmą, veikia masto ekonomijos efektas.
Verslo vertinimas – tai nustatyta tvarka ir tikslu vykdomas procesas, atsižvelgiant į jo esamas ir potencialias galimybes gauti pajamas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-08-19
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis321.13 KB
AutoriusBrigituliux@one.lt
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Bumblienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo susijungimai ir ju vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Bumblienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą