Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Žemės derlingumo ir mažėjančio derlingumo tendencijos tyrimas A. Maršalo veikale "Ekonomikos teorijos principai"

Žemės derlingumo ir mažėjančio derlingumo tendencijos tyrimas A. Maršalo veikale "Ekonomikos teorijos principai"

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Pagrindiniai Alfredo Maršalo gyvenimo etapai. Žemė- gamtos dovana ir žmogaus darbo rezultatas. Žmogaus sugebėjimas pakeisti dirvos savybes. Kapitalo ir darbo injekcijos. Gyventojų tankumas įtakoja žemių kainas. D. Rikardo mintys apie žemės derlingumą. T. Matulso teorija. Prof. Karvelio tyrimai. F. Hayko kritika.

Ištrauka

Alfredas Maršalas (1842-1924) teigė, kad svarbiausia veiklos sritis- optimalios gamybos apimties nustatymas, kada grynasis pelnas pasieka maksimumą, pripažino tobulos konkurencijos rinką, A. Maršalas pateikia žirkles- prekės kaina trumpu ir ilgu periodu. Stambus gamybos mastas konkurencinėje ekonomikoje apsaugo įmones nuo produkcijos kainos kitimo ir išsaugo įmonę konkurencinį pranašumą. Aiškindamas pelną, A. Maršalas parodo dvejopą jo prigimtį- kapitalo palūkanos ir įmonės pajamos. Jis buvo neoklasikinės mokyklos pradininkas. Neoklasikinė mokykla- ekonomikos idėjų visuma, pagrįsta Maršalo darbais.
Kai praeities ekonomistai kalbėjo apie mažėjančios naudos įstatymą, jie žvelgė į žemės ūkio problemas, ne tik žemdirbio, bet ir visos šalies akimis, praeities ekonomistai teisingai pabrėždavo, kad visuomenės nuomone, žemė negali būti lyginama su kitomis gamybos priemonėmis, kurias žmogus galėtų neribotai plėsti. Sekant istoriją ir remiantis tyrimais galima teigti, jog visur ir visada žemdirbys stengiasi įsigyti kuo daugiau žemės. Žemdirbio tikslas- gauti didžiausią pelną iš viso lauko. Žemė, individualaus žemdirbio požiūriu, yra tiesiog viena iš kapitalo formų.
Naujai apgyvendinamose teritorijose, kur apstu derlingų nepaliestų žemės plotų, , bendro žemės plotų atsargų nekintamumo faktorius negalioja. Amerikos ekonomistai dažnai kalba apie žemės kainą ar nuomos mokestį, kuris priklauso ne nuo jos derlingumo, bet nuo to kaip ji toli nuo pelningos rinkos. Mažėjančios naudos įstatymai būtinai turėjo rūpėti mąstantiems žmonėms, tankiai apgyvendintose šalyse. Pirmasis tiksliai juos suformulavo Tiurgo. Tai įrodė profesorius Kennanas, kurio darbus išplėtojo D. Rikardo.
Mažėjančio derlingumo sąvoką nuodugniai išsiaiškinti būtų sunku, nes ji yra dalis didelės bendros problemos, skirstant investuojamo kapitalo resursus. Konfliktai yra neišvengiami dėl priemonių tikslams įgyvendinti. Ekonomikos mokslas teigia, kad esant stygiui (o tik toks ir yra mūsų pasaulis), trūkstami ištekliai efektyviausiai gali pasiskirstyti esant nuosavybei ir laisvei ja naudotis bei disponuoti.

Alfred MARSHALL (1842 – 1924) vienas ryškiausių neoklasikinės teorijos kūrėjų. Šios teorijos pagrindinė tezė yra ta, kad darbo rinka laisvos rinkos sąlygomis turi tendenciją savaime pereiti prie pusiausvyros, tai yra pasiekti maksimalų/pilną užimtumo lygį, esant tam tikram ūkio išsivystymo lygiui ir finansinėms galimybėms. Neoklasikai teigia, kad nedarbas atsiranda ne todėl, kad rinkos mechanizmas yra neefektyvus, o todėl, kad jo funkcionavimas ribojimas pasak jų, ūkyje yra per mažai rinkos. Iš tokios pozicijos seka ir atitinkamos užimtumo politikos priemonės. Jų nuomone, visai nereikalingas aktyvus valstybės kišimasis į ūkio funkcionavimą (užimtumo programos, darbo vietų išsaugojimo finansavimas ir kt.), o būtina yra likviduoti tai, kas trukdo laisvos rinkos funkcionavimui. Reikia apriboti profsąjungų įtaką darbo užmokesčio dydžio formavimui, mažinti nedarbo pašalpas bei panaikinti minimalių atlyginimų kategoriją. Valstybė turėtų apriboti struktūrinį nedarbą sukeliančių priežasčių panaikinimą. Tam ji turėtų ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.95 KB
Autoriusrozalinda
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes derlingumo ir mazejancio derlingumo tendencijos tyrimas A. Marsalo veikale Ekonomikos teorijos principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą