Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Paslaugos

Paslaugos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Paslaugų samprata. Paslaugų apibrėžimai ir klasifikacija. Paslaugų ir materialių prekių santykis. Paslaugų savybės. Lentelės. Išvados.

Ištrauka

Norėdami suvokti paslaugų veiklos savitumą, pirmiausiai reikia išsiaiškinti, kas yra paslauga ir kuo ji skiriasi nuo materialios prekės. Formuluoti paslaugos apibrėžimą skatina keletas aplinkybių, iš jų paminėtinos dvi:
1. Tai poreikis apibrėžti paslaugų sektorių, nustatyti jo vietą ir vaidmenį ūkio struktūroje, poveikį makroekonomikos procesams: augimui, užimtumui, investiciniam aktyvumui ir pan.
2. Būtinybė suvokti paslaugos esmę tam, kad būtų galima priimti teisingus vadybos bei marketingo sprendimus firmoje.
Surasti universalų paslaugos apibrėžimą pirmiausiai trukdo paslaugų įvairovė. [1; 19] Yra visuomenės sektorius su savo teismais, vartotojų agentais, ligoninėmis, kareivinėmis, paštais bei mokyklomis, taip pat išskiriamas draugijų (asociacijų) sektorius su muziejais, bažnyčiomis, rūpybos ir pagalbos organizacijomis, pagaliau ir privatus sektorius, apjungiantis aviacijos kompanijas, bankus, informaciją, laisvalaikį ir t.t. Atrodo, kad kiekvieną dieną atsiranda naujos paslaugos. Šiuo metu egzistuoja tarnybos, kurios teikia finansinę pagalbą, suderina ir išlaiko pusiausvyroje šeimos biudžetą, pasirūpina filodendru, žadina ryte, palydi į kontorą, padeda įsigyti vienu metu naują butą, darbą, mašiną netgi žmoną ir panašiai. Kai kurie žmonės yra labiau linkę garbinti motociklus, egzotiškus gyvūnus, paveikslus ar net kokteilius. Šiais poreikiais pasirūpins nuolat besiplečiantis paslaugų ratas. Šiuolaikinėje ekonomikoje palaugos yra tapusios viena iš pagrindinių ir nuolat besivystanšių veiklos rūšių. Išsivysčiusiose šalyse paslaugų sektoriuje dirba apie du tre,dalius darbuotoj; ir gaminama 60-70% bendrojo nacionalinio produkto. Lietuvoje didėjantis paslaugų sektoriaus vaidmuo ypač išryškėjo pasikeitus visuomeninei ir ekonominei sistemai. Per pastarąjį dešimtmetį paslaugos tapo pagrindine veiklos sfera, kuriančios darbo vietas bei didėjančią BVP dalį. Paslaugų sfera Lietuvoje mažai nagrinėta. Toliau apžvelgsime paslaugų sampratą bei savybes. [4; 30-31] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.1 KB
Autoriusdonatas
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paslaugos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą