Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Infliacija (18)

Infliacija (18)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Infliacijos samprata. Infliacijos formos. Infliacijos matavimas. Infliacijos atsiradimo priežastys. Pasekmės. Infliacijos mažinimo būdai.

Ištrauka

Infliacija yra procesas, kurio metu bendras vartojimo reikmenų kainų lygis kyla sparčiau nei didėja šalies gyventojų nominalus darbo užmokestis bei pajamos ir dėl to sumažėja pinigų perkamasis pajėgumas. Taigi esant infliacijai - kyla įvairių prekių ir paslaugų kainos. Bendrojo kainų lygio augimas mažina pinigų perkamąją galią, tai reiškia, jog už tą pačią pinigų sumą galima nusipirkti vis mažiau prekių.
Požiūris į infliaciją, kaip ekonominį reiškinį įvairiais laikotarpiais buvo nevienodas. Iki 1936 m. dominavo tezė, kad infliacija yra išimtinai destruktyvi jėga. Šią tezę paneigė Dž.Keinsas, kuris teigė, kad infliacija yra milžiniškas pozityvus potencialas, nes, jai esant, nuvertėja pinigai ir jų kaupimas darosi betikslis, skatinamas vartojimas ir kartu ekonomikos augimas. Nesant infliacijai, kaupiami pinigai, jie įšaldomi ir, susidarius tam tikroms aplinkybėms, gali iššaukti ekonominę krizę.

Infliacija gali būti įvairių rūšių. Ją galima skirstyti įvairiais požiūriais, t.y. pagal vietą, pasireiškimo pobūdį, mastą, atsiradimo priežastis ir t.t.

Infliacijos skirstymas pagal vietą:
1. Lokalinė – tai infliacija, kuri pasireiškia atskirose šalyse.
2. Pasaulinė – infliacija, kuri apima visas šalis ar šalių grupes.
Pagal pasireiškimo pobūdį:
1. Atvira, pasireiškia kainų kilimu ir "matoma" išorėje.
2. Paslėpta, kai kainos formaliai gali išlikti nepakitusios arba didėja ne taip sparčiai. Atsiranda tada, kai bendroji paklausa viršija bendrąją pasiūlą ir susidaro prekių stygius.
Pagal mastą:
1. Šliaužianti infliacija – neaukštų tempų, ilgai trunkanti, lėta, bet pastovi infliacija.
2. Šuoliuojanti infliacija – lyginant su šliaužiančia infliacija, ši gerokai greičia auganti
3. Hiperinfliacija – tai didžiulių tempų infliacija. Priežastys: karai, politiniai sukrėtimai, pokario sunkumai, ūkio chaosas.


Infliacija - tai visuotinis prekių ir paslaugų kainų didėjimas, paprastai matuojamas vartotojų kainų indeksu. Kainų indeksas - tai santykis tarp atskirų prekių kainų tam tikru laiko momentu su tų pačių prekių kaina ankstesniu laiko momentu. Ankstesnis laiko momentas vadinamas baziniais metais. Plačiausiai vartojamas kainų indeksas – CPI. Jis skaičiujamas tik vartotojo prekėms ir paslaugoms.
Infliacijos įvertinimas ekonominiuose skaičiavimuose yra tiesiog būtinas, nes neįvertinę infliacijos poveikio, negalėsime teisingai nustatyti nei uždirbančiosios, nei perkamosios pinigų galios.
Vertinant infliacijos poveikį pinigų srautams, dažniausiai naudojama metinė procentinė infliacijos norma. Ši norma rodo metinį kainų padidėjimą arba sumažėjimą per vienerių metų laikotarpį. Kiekvienų metų infliacijos norma yra skaičiuojama ankstesnių metų bazėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-07-12
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis11.59 KB
Autoriusera
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infliacija (18) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą