Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo ekonomika (7)

Verslo ekonomika (7)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Tiekimo organizavimas. Rizikos rūšys ir valdymas. Mokumo (likvidumo) rodikliai. Bendrasis mokumas (likvidumas). Įsiskolinimo rodikliai. Pelningumo (rentabilumo) rodikliai. Bendrasis pardavimų pelningumas. Grynasis pelningumas. Kapitalo panaudojimo rodikliai. Kapitalo pelningumas (grąža). Pagrindinio kapitalo pelningumas (grąža). Kapitalo apyvartumas. Pagrindinio kapitalo apyvartumas. Išvados.

Ištrauka

1. Tiekimo organizavimas

Gamybos aprūpinimas reikalingomis medžiagomis užtikrinamas įvairiomis tiekimo formomis:
vienkartinio tiekimo (kai atsiranda poreikis);
ilgalaikio tiekimo (kai atsargos kaupiamos sandėlyje);
ilgalaikio tiekimo pagal sutartis, kurios garantuoja su gamyba sinchronizuotus tiekimus;
individualiomis (kai aprūpinama specialiomis medžiagomis).
Iš atsargų aprūpinama dauguma pramonės įmonių medžiagomis. Tai garantuoja nuolatinį gamybai reikalingų medžiagų tiekimą, tačiau padidina sandėliavimo išlaidas. Su gamyba sinchronizuotas tiekimas (dar vadinamas "tiksliai laiku") perkelia sandėliavimo išlaidas ir riziką ant tiekėjų pečių. Tam sudaromos ilgalaikės sutartys su tiekėjais, pagal kurias medžiagas yra tiekiamos griežtai apibrėžtomis apimtimis ir nustatytais terminais. Atsargų panaikinimo ir rizikos perdavimo teikiama nauda yra labai nuostolinga tuo atveju, jei tiekėjai laiku nepateikia gamybai reikalingų medžiagų. Tačiau tai galima kompensuoti baudomis. Kur kas blogesnės pasekmės, kai gamyba sutrinka dėl paties užsakovo kaltės. Todėl ši sistema reikalauja labai gero gamybos organizavimo.
Metinė tiekimo apimtis (Mtm) gali būti apskaičiuojama pagal formulę:

čia: Mlpb – medžiagų likutis metų pabaigoje;
Mlpr - medžiagų likutis metų pradžioje;
Mm - metinis medžiagų poreikis;
Kiekvienas tiekimas pareikalauja tam tikrų sąnaudų. Jos priklauso nuo tiekiamo medžiagų kiekio ir atliekamų veiksmų. Tai tiekiamo poreikio ir partijos apskaičiavimas, tiekimo kontrolė, pakrovimo ir iškrovimo kaštai, transporto kaštai, prekių įėjimo kontrolė.
Medžiagų saugojimas taip pat reikalauja didelių išlaidų. Jos didėja priklausomai nuo sandėliavimo apimties ir sandėliavimo vertės. Tam įtakos turi: įdėto kapitalo procentai, vertės sumažėjimas dėl gedimų bei kitų nuostolių, medžiagų valdymas, patalpų išlaikymo kaštai, sandėliuojamųjų vertybių draudimas.
Nuo tiekimo kiekio priklausantys kaštai orientuoja į didesnę tiekimų apimtį, nes tuomet kaštai pasidalija didesniam pagamintų gaminių kiekiui. Perkant didesnį kiekį, tiekianti įmonė daro kiekio nuolaidą, sudaro geresnes tiekimo ir atsiskaitymo sąlygas, t.y. siūloma iš esmės palankesnė pirkimo kaina. Tačiau padidėjus sandėliavimo apimtims, didėja ir sandėliavimo kaštai, nes didėja plotų poreikis (patalpų išlaikymo išlaidos didėja tiesiogiai proporcingai sandėliavimo apimtims). Padidėjęs kapitalo įšaldymas susijęs su procentų nuo kapitalo augimu, o tada sunkėja finansinė įmonės būklė. Čia įeina papildomi sandėlių valdymo kaštai. Be to didėja medžiagų gedimo, senėjimo, dingimo ir grobstymo rizikos kaštai. Todėl būtina rasti optimalų šių dydžių santykį.
Optimali tiekimo apimtis (nopt) gaunama tada, kai visų kaštų suma tiekiamam vienetui yra minimali. Ji apytiksliai gali būti apskaičiuojama pagal formulę, nors naudojimasis ja yra ribotas, nes paprastai nepaisoma pristatymo kainos mažėjimo, didinant tiekimo partiją (kiekio nuolaida): ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-06
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis42.69 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo ekonomika (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą