Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>ICC pasaulyje ir Lietuvoje

ICC pasaulyje ir Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

ICC pasaulis. ICC komisijos pasaulinėje taryboje. ICC Lietuva. ICC Lietuva komisijos 7 bankininkystės technikos ir praktikos. Finansinių paslaugų ir draudimo komisija. Aplinkos ir energijos komisija. Mokesčių komisija. Prekybos praktikos; konkurencijos; marketingo ir reklamos; muitinės ir prekybos reguliavimo; prekybos ir investicijų politikos komisija. Transporto ir logistikos komisija. Antikorupcijos, verslo saugos komisija. Arbitražo komisija. E-komercijos, informacinių technologijų ir telekomunikacijų komisija. Intelektinės nuosavybės komisija. Vilniaus komercinio arbitražo teismas. Kodėl įmonės ir organizacijos stoja į tarptautinius prekybos rūmus - ICC.

Ištrauka

Tarptautiniai prekybos rūmai (toliau - ICC, International Chamber of Commerce) - tai pasaulio verslo organizacija, atstovaujanti visų verslo ir pramonės šakų įmonių ir verslo organizacijų interesus bet kuriame pasaulio krašte. Įkurta daugiau nei prieš 85 metus, organizacija šiandien jungia verslininkus iš daugiau nei 130-ies šalių, o savo nacionalinius komitetus turi 90-tyje valstybių. ICC - vienintelė organizacija, galinti kalbėti pasaulio verslo visuomenės vardu.
ICC kuria ir platina tarptautinius verslo ir prekybos standartus, rekomendacijas bei taisykles, bendradarbiauja kuriant ir tobulinant tiek nacionalinius, tiek ir tarptautinius įstatymus, įtakojančius verslą. Nors ICC standartai, rekomendacijos ir taisyklės nėra privalomos, tačiau pripažįstamos ir plačiai naudojamos visame pasaulyje. ICC tikslas - verslas "be sienų" visame pasaulyje. Tarptautiniai prekybos rūmai siekia skatinti užsienio prekybą, investicijas ir rinkos ekonomiką, taip pat teikia verslui įvairias paslaugas (Arbitražo teismas, Pasaulio rūmų federacija, kovos su komerciniais nusikaltimais biuras).
ICC Misija - skatinti tarptautinę prekybą ir investicijas bei kurti palankią aplinką pasauliniam verslui, tuo būdu prisidedant prie aukštesnio gyvenimo lygio standartų kūrimo. Teikdama rekomendacijas valdžios institucijoms ir nustatydama taisykles bei standartus ICC siekia, kad būtų palengvintos prekybos operacijos tarp šalių.
ICC tiki, kad tarptautinė prekyba yra stipri jėga, galinti užtikrinti taiką ir klestėjimą pasaulyje. ICC aktyviai bendradarbiauja su tarptautinėmis ir tarpvyriausybinėmis organizacijomis, o per savo nacionalinius komitetus padeda savo nariams suformuluoti verslo interesus, ir teikia pasiūlymus nacionalinėms vyriausybėms.
Nuo pat Jungtinių Tautų organizacijos įkūrimo, ICC buvo suteiktas aukščiausiojo rango konsultanto statusas, o pastaraisiais metais JTO ir ICC bendradarbiavimas įgauna vis aktyvesnį, įvairiapusiškesnį ir produktyvesnį turinį. Šiandien ICC yra išskirtinis, privilegijuotas tarptautinių ir regioninių organizacijų partneris, turintis teisę kartu spręsti pasaulinės reikšmės verslo klausimus. ICC yra pasirašiusi bendradarbiavimo ir partnerystės sutartį su JC (Junior Chamber International).
Panaudojus ICC Nacionalinių komitetų tinklą ir pripažintus ryšius su pagrindinėmis tarpvyriausybinėmis organizacijomis, ICC parengė informacinę kampaniją, kuri atkreipė vyriausybių dėmesį į verslo reikalus ir Pasaulio prekybos organizacijos derybose buvo pasiekta daug palankių sprendimų dėl prekybos liberalizavimo.
ICC įgijo pasaulinį pripažinimą, skatindama muitines laikytis Tarptautinių muitinių taisyklių, kurios numato pašalinti "raudoną juostą" ir sutrumpinti nepagrįstai ilgai trunkančias procedūras muitinėse.
ICC aktyviai kovoja su korupcija. Tam tarnauja šios organizacijos parengtos taisyklės kovai su kyšininkavimu bei reketu tarptautinėse verslo transakcijose. ICC rengdama taisykles, aktyviai bendradarbiauja su Ekonominio bendradarbiavimo ir vystymo organizacija (OECD) ir Pasaulio banku.
ICC dirba 18 skirtingų sričių komisijų. Komisijų veikloje dalyvaujantys verslininkai bei įvairių sričių specialistai reguliariai susitinka nagrinėti probleminių klausimų, atstovauja tarptautinėms kompanijoms ir pasaulinėms organizacijoms. Jie atlieka įstatymų, jų projektų ir kitų norminių aktų, įtakojančių įvairias verslo sritis, analizę, teikia pastabas, pasiūlymus bei vertinimus vyriausybėms bei svarbioms tarptautinėms organizacijoms. ICC komisijų veikla - tai pagrindas verslo standartų ir rekomendacijų kūrimui bei tobulinimui. Be ataskaitų ir kitų svarbių dokumentų, ICC komisijos dar leidžia vadovus, žinynus ir kitus leidinius, skirtus sparčiai verslo plėtrai mažiausiomis sąnaudomis.
ICC pasaulio verslo organizacijos pasaulinę Tarybą sudaro per 89 nacionaliniai komitetai visame pasaulyje. Atskirų šalių ūkio subjektai - įmonės, organizacijos, verslo asociacijos ICC nariais tampa ir ICC paslaugas gauna per savo šalių nacionalinius komitetus. Tų šalių, kuriose nėra ICC nacionalinio komiteto, ūkio subjektai ir fiziniai asmenys ICC nariu tampa tiesiogiai. Šiuo metu ICC pasaulio verslo organizacija jungia narius iš 130 valstybių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-04
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis23.59 KB
AutoriusJulyte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLilijana Medelienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ICC pasaulyje ir Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Lilijana Medelienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą