Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonomika (25)

Ekonomika (25)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Rinka. Rinkos samprata. Rinkos funkcijos. Bendrasis nacionalinis produktas ir jo apskaita. Bendrasis nacionalinis produktas. Bendrojo nacionalinio produkto nustatymas. Urbanizacijos ekologinės problemos ir miestų perpildymo kaštai. Paklausa ir pasiūla. Paklausa. Pasiūla. Uždavinys. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena visuomenė norėdama patenkinti įvairius žmonių poreikius susiduria su pagrindine problema, kaip racionaliai panaudoti ribotus išteklius, todėl tenka spręsti tris pagrindinius klausimus: ką gaminti, kaip gaminti ir kam gaminti? Į šiuos klausimus padeda surasti atsakymus ekonomikos teorija.
Šiame savarankiškame darbe naudojantis literatūra stengsiuosi išanalizuoti ir aprašyti rinką ir jos funkcijas, bendrąjį nacionalinį produktą ir jo apskaitą, urbanizacijos problemas, paklausą ir pasiūlą. Sudarysiu uždavinį iš bendrojo nacionalinio produkto uždavinį.

Sėkmingai vystant bet kokią veiklą, reikia aiškiai suvokti, kas yra rinka. Per daugelį metų terminas "rinka" įgijo daug reikšmių. Pagal pradinę reikšmę rinka reiškia fizinę vietą, kur susirenka pirkėjai ir pardavėjai mainytis prekėmis ir paslaugomis. Ekonomistą domina kiekvienos rinkos struktūra, kryptis bei veikla. Rinką sudaro pirkėjų visuma, o pramonės šaką – pardavėjai. Rinkos dydis priklauso nuo pirkėjų skaičiaus, kurie gali raguoti į vieną ar kitą rinkos pasiūlymą. Potencialius tam tikro produkto ar paslaugos pirkėjus apibudina trys savybės: susidomėjimas, pajamos ir pasiekiamumas.
Pagal tai ar rinka jau funkcionuoja, skiriamos potenciali ir reali rinka.
Potencialioji rinka – vartotojai, kurie domisi tam tikru gaminiu ar paslauga.
Realioji rinka – grupė vartotojų, kuri domisi gaminiu ar paslauga bei turi pakankamai lėšų ir galimybę jiems įsigyti.
Ekonomikos požiūriu:
Rinka – tai pirkėjų ir pardavėjų susitikimo vieta, kur prekių mainų proceso metu veikia pasiūlos ir paklausos pusiausvyra, reguliuojantis mechanizmas, išreikštas kaina.
Priklausomai nuo to, kas prekes perka ir kokiam tikslui, marketinge skiriami penki rinkos tipai:
Vartojimo prekių rinka. Čia vartotojai – atskiri asmenys bei šeimos, perkančios prekes asmeniniam naudojimui (maistas, drabužiai, kosmetinės prekės ir t.t.).
Gamybinės paskirties prekių rinka. Čia vartotojai – įmonės, perkančios prekes gamybiniam naudojimui (žaliavos medžiagos, įrankiai ir t.t.).
Prekybininkų – tarpininkų rinka. Čia vartotojai – asmenys ar firmos, perkančios prekes perparduoti.
Valstybinė rinka. Čia vartotojai – valstybinės įstaigos ir organizacijos, perkančios prekes ar paslaugas, kad užtikrintų savo funkcionavimą.
Tarptautinė rinka. Ji gali apimti visus minėtuosius rinkos tipus, jei pirkimo ir pardavimo operacijos atliekamos už šalies ribų.
Dažniausiai antras, trečias ir ketvirtas rinkos tipai vadinami įmonių rinka.
Analizuojant rinką, svarbu išsiaiškinti rinkos parametrus: rinkos potencialą, rinkos talpumą, rinkos paklausą ir įmonės prekių paklausą.
Rinkos potencialas – tai rodiklis, parodantis, kiek tam tikroje rinkoje gali būti parduodama iš viso.
Rinkos talpumas – tai faktiškai rinkoje parduotų prekių kiekis.
Rinkos paklausa – tai prekių kiekis, kurį nuperka tam tikra vartotojų grupė tam tikroje vietoje per tam tikrą laiką esant tam tikro aktyvumo marketingo veiksmams.
Įmonės prekių paklausa – tai įmonės prekių dalis bendroje rinkos paklausoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis42.64 KB
AutoriusSaule
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomika (25) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą