Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Pašto paslaugos Lietuvoje

Pašto paslaugos Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Pašto paslaugas. Pašto siuntos. Laiškai. Atvirukai. Aerograma. Spaudiniai. Sekogramos. Smulkieji paketai. Siuntiniai. Pašto perlaidos. Pašto siuntos. Pasiuntinių paslaugos. Kitos pašto paslaugos. Kitos paslaugos. Mokesčių, įmokų priėmimas bei išmokų išmokėjimas. Reklaminės pašto siuntos. Informacijos parengimo ir pristatymo paslauga. Kopijavimas ir laminavimas. Prekyba. Draudimas. Prekės paštu. Prenumerata. Grynųjų pinigų išmokėjimai pagal bankų korteles. Pašto faksogramos. 2002 metų ataskaita. Dar šis tas apie pašto paslaugas. Išvados.

Ištrauka

... tačiau teisus buvo ir tas, kuris pareiškė, kad paštas atsirado jau tada, kai vienas žmogus pajuto, kad turi kai ką pasakyti kitam žmogui.
Kaimo vyresniajam prireikė sušaukti vyrus. Jis "siunčia" krivūlę – kreivą lazdą. Seniūnas ją įteikia artimiausiam kaimynui ir pasako, kad praneštų, jog vyrai renkasi "saulei leidžiantis". Pastarasis krivūlę su šiais žodžiais perduoda kitam. Šis toliau ... Žinoma, kad XVII – XVIII a. tokia "informacijos" sistema tikrai buvo Lietuvos teritorijoje. O iki tol pavojaus signalas buvo laužo dūmai, paukščių balsų mėgdžiojimas ir kiti būdai. Vėliau kunigaikštis, karo vadas perspėti apie pavojų siųsdavo pasiuntinius. Pradžioje jie perduodavo nurodymus žodžiu, vėliau – sutartiniais ženklais, o atsiradus raštijai – laiškais. Turtingesni gyventojai pasinaudodavo keliaujančių vienuolių, pirklių, gyvulių supirkėjų paslaugomis. Radosi kelių, o prie jų – užeigų, prekyviečių. Manoma, kad jau XVII a. pirmasis kelias Lietuvoje ėjo Baltijos jūros pakraščiu iš Prūsijos per Kuršių Neriją į Rygą.
XIX a. viduryje pašto plėtrai įtakos turėjo geležinkelio tiesimas.
Pirmojo pasaulinio karo metais Lietuvos teritorija buvo vokiečių okupuota. Visi paštai buvo uždaryti. Tik nuo 1916 m. sausio 15 d. Lietuvos gyventojams buvo leista naudotis vokišku paštu, bet laiškus rašyti buvo galima tik vokiečių kalba. 1916 m. gegužę okupacinė valdžia leido rašyti laiškus į JAV. Susirašinėjusiems su JAV gyvenančiais giminėmis buvo parengtas specialus tekstas, kurį siunčiantis laišką turėjo perrašyti vokiečio valdininko akivaizdoje.
1917 m. buvo leista Lietuvoje susirašinėti lietuviškai. 1918 m. lapkričio 16 d. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras M. Yčas pasirašė potvarkį, kuriuo įkuriama Lietuvos pašto valdyba. Gruodžio 27 d. – išleisti pirmieji Lietuvos pašto – ženklai.

Valstybės įmonė Lietuvos paštas teikia klientams pašto paslaugas - priima išsiųsti pateiktas pašto siuntas (laiškus, smulkiuosius paketus, spaudinius, siuntinius) bei pristato gavėjams gautas pašto siuntas.
Pašto paslaugų teikėjų veiklą bei šių paslaugų teikėjų ir naudotojų santykius Lietuvos Respublikoje reglamentuoja Pašto ir kiti įstatymai, Vyriausybės nutarimai, kiti teisės aktai, Pasaulinės pašto sąjungos vykdomasis reglamentas, Pasaulinės pašto sąjungos konvencija ir Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-31
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis55.64 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Čiarnienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasto paslaugos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Čiarnienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą