Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Elektroniniai kontraktai internete

Elektroniniai kontraktai internete

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Elektroniniai kontraktai. Elektroninės komercijos rūšys. Elektroninių kontraktų kategorijos. Elektroninių kontraktų internete sudarymo procesas. Elektroninio kontrakto sudarymas. Terminai ir sąlygos. Elektroninio kontrakto sudarymo taisyklės. Parašas. Pabaigai.

Ištrauka

Naujos informacijos apdorojimo technologijos kuria naujas verslo sritis, o tai leidžia aplenkti konkurentus - pateikti savo prekes bei paslaugas, rasti naujų verslo partnerių arba klientų. Ekonominę naujų technologijų taikymo versle naudą galima nusakyti tokiais kriterijais:
1) kaštų sumažinimu;
2) kontrakto sudarymui skirto laiko taupymu;
3) produkcijos pateikimu naujose rinkose;
4) tarptautinių kontraktų sudarymo galimybėmis;
5) galimybe suteikti paslaugas (sudaryti sutartis) 366 dienas 24 val.per parą.
Dėl šių priežasčių sparčiai tobulėja nauji verslo metodai, leidžiantys sudaryti sutartis arba aptarnauti klientus per atstumą. Tai yra vadinamoji elektroninė komercija. Valstybės institucijos taip pat pradeda taikyti informacines technologijas savo veikloje, atsiranda galimybių keistis informacija ir ją kaupti elektroniniu būdu, gauti ataskaitas, pildyti dokumentus.
Kompiuteriniu būdu apdorota informacija užima vis daugiau vietos erdvėje. Plėtojantis elektroninei prekybai ir siunčiant tarnybinę informaciją kompiuteriniu būdu reikia užfiksuoti tam tikras būsenas, patvirtinti faktus, užfiksuoti šalių teises, pareigas bei atsakomybę, gauti patvirtinimus, garantijas ir panašiai. Tai reiškia, jog elektroninė informacija turi atlikti įprasto rašytinio kontrakto funkcijas. Tokia elektroninė informacija yra vadinama elektroniniu kontraktu. Elektroninis kontraktas pateikiamas kaip įrodymas teisme vienam arba kitam faktui pagrįsti. Kaip ir rašytinis dokumentas, elektroninis kontraktas turi turėti atitinkamus rekvizitus, garantuojančius jų galiojimą.
Kol kas elektroninio kontrakto įrodomoji galia nėra vienareikšmiškai reglamentuota, todėl pabandysiu apžvelgti elektroninių kontraktų kategorijas, jų sudarymo scenarijus ir veikimo principus, sąlygas, terminus, bei dalinai apžvelgsiu jų galimą jurisdikciją.

ELEKTRONINIAI KONTRAKTAI

Elektroniniai kontraktai - plačiąja prasme apibrėžtini kaip apimantys tiek sandorius, sudarytus ir vykdytinus elektroninėmis, optinėmis ar panašiomis priemonėmis, tiek atviruose, globaliuose kompiuteriniuose tinkluose (pvz., internete), tiek ir privačiuose tinkluose (intranete), įskaitant, bet neapsiribojant, EDI (Electronic Data Interchange), elektroninį paštą, telegramą, teleksą ar telekopiją, tiek ir programines įrangos (ang. software) licencijavimo sutartis. Siaurąja prasme elektroniniai kontraktai apibrėžtini tik kaip sandoriai, sudaromi atviruose tinkluose.


Elektroninę komerciją atsižvelgiant į jos dalyvių ypatumus bei charakteristikas, visuotinai priimta skirstyti į pagrindines kategorijas:
1) verslas verslui (b2b (business to business); iki šiol pati sėkmingiausia ir labiausiai progresuojanti elektroninės komercijos dalis; tokios elektroninės komercijos pavyzdžiu galėtu būti elektroninis prekių užsakymas, tarpininkavimo paslaugos, sertifikavimo paslaugos); 2002 m. balandi Europos Komisija paskelbė komunikatą dėl būtinybes skatinti sąžiningumą verslas verslui sektoriuje. Esminis dėmesys skiriamas pasitikėjimo stokai, kaip esminei e-verslo plėtros kliūčiai;
2) verslas vartotojui (b2c (business to consumer); įdomiausia iš teisines reguliavimo puses,
tokios elektronines komercijos pavyzdžiu galėtu būti knygynas internete);
3) verslas valstybinėms institucijoms (b2public government); (šis elektroninės komercijos tipas itin prisidėjo prie JAV elektroninės komercijos globalios sėkmės; tokios elektroninės komercijos pavyzdžiu galėtu būti viešieji pirkimai);
4) vartotojai vartotojams (c2c (consumer to consumer); palyginus nauja rūšis; pvz., aukcionai (www.ebay.com) ir pan.);
5) vartotojai verslui (c2b); (pvz., joint purchases; pvz., www.letsbuyit.com);
6) vartotojas valstybinei institucijai (c2public government); (dar labai nauja elektroninės komercijos rūšis, tačiau ateityje ir individualūs vartotojai galės vyriausybės teikiamas paslaugas įsigyti on-line);
7) valstybinės institucijos verslui, vartotojams ir kitoms valstybinėms institucijoms (A2B/C/A ) (taipogi žinoma kaip e-vyriausybė (E-government; transformation of the administration (government) from paper organizations to virtual organizations)) . ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-27
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.61 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroniniai kontraktai internete [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą