Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Vidurinioji klasė Lietuvoje

Vidurinioji klasė Lietuvoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Vidurinioji klasė Lietuvoje. Ar ji didelė? Ar skirtumas tarp skurstančiųjų ir uždirbančiųjų daug didėja ar mažėja? Išvados. Rekomendacijos.

Ištrauka

Vidurinioji klasė yra modernių laikų atradimas, kai žmogaus statuso apibrėžimas remiasi ne tiek įgimtomis, kiek pasiektais bruožais (Cropton 1993). Viduriniosios klasės tyrinėtojaiteiga, kad istoriškai viduriniąją kasę galima išskirti į "senąją" ir "naująją" viduriniąją klasę. Preitame šimtemyje Aberarambie Urry viduriniąją klasę apibrėžia taip: "tai turinčių nuosavybę ir dažniausiai verslininkų klasė, eanti tarp žemės savininkų iš vienos pusės ir miesto industrinių bei žemės ūkio darbininkų iš kitos". Dabar ją galima pavadinti "senąją viduriniąją klase". Plečiantis bei sudetingėjant gamybai atsirado daugybė nauju profesijų, jas užpildė kvalifikuoti darbuotojai, kurie turėjo tam tikrą kapitalą, nebūtinai ekonominį. Jie išsiskyrė iš kitų grupių ir juos buvo galima pavadinti "naująją viduriniąją klase". Pamažu vidurinioji kasė didėjo ir tapo įtakinga. Socialogai ėmėsi diskutuoti kaip išskirti viduriniąją klasę iš kitų, kas ją sudaro, kokia toji vidurinioji klasė.
Vidurinąją klasę Giddens suskirstė į tris sektorius:
1. "Senoji vidurinioji klasė". Ją sudaro daugiausiai vadovaujantys darbuotojai ir profesionalai.
2. "Aukštesnioji vidurinioji klasė". Ją sudaro daugiausiai vadovaujantys darbuotojai ir profesionalai.
3. "Žemesnioji vidurinioji klasė". Ją sudaro įvairū žmonės dirbantys kaip personalo darbuotojai, prekybos agentai, mokytojai, seselė ir panašiai.
Kiti autoriai šiuos sektorius vadina kitais vardais, bet esmė išlieka ta pati. Vidurinioji klasė dar yra vadinama: "tarnautojų", "biurokratų", "profesionalų – vadybininkų" klase (Goldhorpe), "intelektualų", "naujoji" (Gouldner) ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.59 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidurinioji klase Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą