Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo ekonomika: UAB "Metalo dirbiniai"

Verslo ekonomika: UAB "Metalo dirbiniai"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Gaminių skaičius, gamybos mastas, įrengimų skaičius. Darbuotojų skaičius, medžiagų poreikis, išlaidos medžiagoms. Medžiagų atsargos, vienetiniai įkainiai. Pagrindinių darbininkų darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui, tiesioginės gamybos išlaidos. Pagalbinių darbininkų, bendrojo ir administracijos personalo darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui, patalpų plotas gamybiniams reikmėms. Bendras įmonės patalpų plotas, elektros energijos poreikis ir išlaidos varikliams varyti. Elektros energijos poreikis ir išlaidos patalpoms apšviesti. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas. Netiesioginės gamybos išlaidos, gamybinė savikaina. Planuojamos parduoti produkcijos gamybinė savikaina, pardavimo pajamos, veiklos sąnaudos. Komercinė savikaina, gaminių pelningumas, bendras ir grynasis pelnas. Bendrasis ir grynasis pardavimų pelningumas. Išvados.

Ištrauka

Nuo 2005 metų liepos mėnesio pradės dirbti UAB "METALO DIRBINIAI". Bendrovė planuoja gaminti technologinę įrangą, kurią parduos Lietuvos lengvosios ir maisto pramonės įmonėms.
Įsteigti šią įmonę paskatino noras turėti pelningą verslą, sukuriant naujas darbo vietas ir
tenkinant vartotojų poreikius. Pradedant įmonės veiklą, reikia žinoti, kokių tikslų norim
pasiekti. Tikslai gali būti įvairūs, tačiau pelno siekimas – standartinis tikslas. Tik pelnas suteikia galimybę plėsti gamybą ir įgyvendinti naujus projektus.
Įmonės veiklos sėkmę lemia gamybos organizavimo efektyvumas, technologijų lygis, išteklių paskirstymo ir panaudojimo racionalumas, įmonės specialistų profesionalumo laipsnis ir pan. – tie dalykai, kuriuos įmonė gali keisti ir tobulinti. Svarbu įvertinti savo galimybes. Verslininkai, žinodami ateities tikslus, privalo išsiaiškinti ir apibrėžti, ko konkrečiai reikia tikslams pasiekti.
Vienas efektyviausių planavimo būdų, be kurio neapsieinama pradedant savo veiklą, sudaryti įmonės verslo planą. Vienas iš verslo plano privalumų yra tas, kad įmanoma ekonomiškai pagrįsti arba išvis atmesti sumanymą. Paruoštas planas – tai darbo priemonė, padedanti valdyti veiklą ir siekti pageidaujamų rezultatų. Jis skirtas įvertinti įmonės veiklos perspektyvas. Viena iš verslo plano dalių yra gamybos planas. Gamybos plano tikslas – įrodyti, kad įmanoma pagaminti reikalingą kiekį ir reikiamos kokybės produkcijos. Gamybos plane būtina įvertinti reikalingus gamybinius pajėgumus planuojamai produkcijai pagaminti. Šie duomenys bus reikalingi apskaičiuojant gamybines sąnaudas bei visą žaliavų ir medžiagų poreikį. Priklausomai nuo pagamintos produkcijos kiekio bus apskaičiuojamos visos išlaidos: žaliava ir medžiagos, darbininkų darbo užmokestis, įrengimų nusidėvėjimas, elektros energijos poreikis ir kt.
Todėl būtina nustatyti ir nagrinėti gamybos išteklius. Išsami išteklių analizė leidžia įvertinti įmonės konkurencinę padėtį pasirinktoje produktų rinkoje, ir siekti joje pirmaujančių pozicijų. Išlaidų grupavimas ekonominiais elementais įgalina nustatyti, kiek iš viso įmonei reikia materialinių ir piniginių išteklių, parodo įmonės išlaidas produkcijos gamybai. Tačiau reikia žinoti ne tik bendrą gamybos išlaidų sumą, bet ir išlaidas kiekvienam gaminiui atskirai.
Pagrindiniai mūsų uždaviniai:
apskaičiuoti materialinius, finansinius ir darbo išteklius bei jų panaudojimą;
pateikti įmonės vadybininkams tikslią informaciją apie įmonės ekonominę situaciją.
Kiekviena verslo sėkmė ir nesėkmė priklauso nuo valdymo sprendimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis80.3 KB
Autoriusirena
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo ekonomika UAB Metalo dirbiniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą