Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Rinkos ekonomikos privalumai

Rinkos ekonomikos privalumai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Rinkos ekonomikos sistema. Rinkos ekonomikos mechanizmas. Rinkos ekonomikos mechanizmo įvertinimas. Rinkos ekonomikos privalumai Lietuvoje. Vartotojai. Išsilavinimas. Reti produktai. Ekonominė laisvė. Informacija. Išvados.

Ištrauka

Baigėsi dešimtmetis, kuris buvo pereinamasis laikotarpis iš planinės ekonomikos į rinkos ekonomiką. Tai laikotarpis, pasižymėjęs nežinomybe ir įvairove, ne tik Lietuvoje, bet ir visose kitose šalyse, kurios perėjo šį etapą. Organizacijų transformacija buvo labai dramatiška ir skausminga, daug nacionalinių ypatumų turėjome ir mes Lietuvoje. Dabar, įstojus į Europos Sąjungą, Lietuva jau yra pripažinta rinkos ekonomikos valstybė, joje jau yra susiformavę rinkos dėsniai visose srityse, formuojasi demokratinė valstybė ir pilietinės institucijos. Todėl šiandien, šnekėdami apie rinkos ekonomikos privalumus, turime atsižvelgti į tas tendencijas, kurios vyrauja Europos Sąjungos valstybėse, negalime nekreipti dėmesio į procesus ir tradicijas, kurie formuojasi dabartinėje Europoje. Galime sakyti, kad dabar jau yra mažiau nežinomybės: mes galime orientuotis į tai, ką ir kaip daro organizacijos Europos Sąjungos valstybėse.

Ekonominės sistemos gali būti keturių pagrindinių tipų: papročių, rinkos, komandinio ir mišraus. Šiame darbe bus nagrinėjama rinkos ekonomikos tipas bei jo privalumai.
Rinkos ekonomikos sistema remiasi privačia nuosavybę, individų ekonomine laisve. Valstybės organai ar kitos grupės nesikiša į ekonomiką. Šios sistemos esmė ta, kad į klausimus ką? Kaip? Ir kam? Atsako pirkėjai ir pardavėjai pagal pasiūlos ir paklausos dėsnius.
Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad, be pardavėjų ir pirkėjų, yra keletas svarbių rinkos ekonomikos elementų. Vienas iš jų – privati nuosavybė.
Privati nuosavybė – tai nuosavybė, kuria disponuoja atskiri asmenys bei privačios firmos; tai svarbiausia laisvosios verslininkystės (rinkos) sistemos teisė, garantuojanti asmens laisvę turėti, naudoti vertę turinčius produktus, jais disponuoti.
Sakant "privati nuosavybė", turima galvoje žmonių ir verslo firmų teisė būti gamybos priemonių savininkais. Nors rinkos elementų esama ir papročių, ir komanditinėje ekonomikoje, tačiau pagrindinės gamybos priemonės priklauso visiems, tai yra visaliaudinė nuosavybė. Jų savininkai – grupės žmonių ar valstybė. Rinkos ekonomikoje gamybos priemonės priklauso privatiems asmenims – nuosavybė yra privati, o išteklius paskirsto rinka pagal pasiūlos ir paklausos dėsnius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.36 KB
AutoriusMargarita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkos ekonomikos privalumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą