Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Rinkos sąvoka

Rinkos sąvoka

  
 
 
1234567
Aprašymas

Rinkos sąvoka. Kapitalas. Darbas. Darbo jėga.

Ištrauka

Kagi kas yra resusrų rinka. Resursų rinka platus apsakymas, ją sudaro: Kapitalo rinka- Kapitalo poreikių nustatymas, kapitalo struktūra. Darbo jėgos rinka. Darbo rinkos ypatybės. Darbo paklausa. Darbo rinkos mechanizmas. Pusiausvyra darbo rinkoje.
Turbūt reikėtu pradėti nuo pačios rinkos, kas toji rinka?
Taigi terminas "rinka" pirmiausia reiškė vietą, kurioje prekės būdavo perkamos ir parduodamos. Tačiau ekonomistai supranta rinką ne kaip turgavietę, o kaip sudėtingą ekonominį reiškinį, kuris apima visus ekonominius ryšius tarp pirkėjų ir pardavėjų bei įvairias organizacijas, kurios padeda prekės pirkėjui ir pardavėjui susisiekti vienam su kitu. Rinka – tai sudėtingas mechanizmas, koordinuojantis ekonomikos subjektų veiklą.
Smitas (Adam Smith) 1776 metais savo svarbiausiame darbe " Tautų turto prigimties ir priežasčių tyrinėjimas rašė: " Kiekvienas žmogus galvoja tik apie savo naudą, bet nematomoji ranka, kuri jį vedžioja, kaip ir daugeliu kitų atvejų, nuveda jį ten, kur jis net negalvojo eiti". A. Smitas teigė, kad nematomoji ranka reguliuoja pirkėjų ir pardavėjų veiklą. Pagal jį, kiekvienas subjektas fugcionuoja, skatinamas tik savo asmeninių interesų, o pagrindinis ekonominio subjekto orentyras – tai kainų svyravimai. Tačiau būtent kainų svyravimai, kainų mechanizmas daro stebuklą: jis priverčia žmones veikti taip, kaip būtina visai visuomenei. Visuomenėje nusistovi tvarka, visuomeninio produkto atruktūra daugiau ar mažiau sutampa su visuomenės poreikiais. Adamo Smito " nematomoji rinka" – tai ir yra rinkos mechanizmas.
Rinkoje pirkėjas sprendžia, kiek jis nori ir gali mokėti už prekę ar paslaugą, priklausomai nuo jos naudingumo, o pardavėjas – už kokią kainą jam apsimoka gaminti ir parduoti tą prekę. Kainos nusistovi tokios, kad rinka susibalansuoja, t. y. norimųpirkti ir norimų parduoti prekių kiekiai tampa lygūs.
Galima pasakyti, kad rinka yra tam tikras tarpininkas tarp prikėjų ir pardavėjų. Pirkėjai – tai vartotojai, perkantys prekes ir paslaugas, bei firmos, perkančios ekonominius išteklius. Pardavėjai – tai firmos, parduodančios savo prekes ir paslaugas, darbuotojai, parduodantys savo darbo jėgą, (" apie darbo jėga aprašysime vėliau ir plačiau") bei kitų gamybos veiksnių savininkai, parduodantys turimus išteklius (žr. 1 schemą)
Ši shema padeda suprasti, kaip rinka, jos sąlygo bei mechanizmas lemia ką, kaip ir kam gaminti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.27 KB
AutoriusBirute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkos savoka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą