Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės informacinės sistemos

Ekonominės informacinės sistemos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Informacinių sistemų sandara ir įvairovė. Informacinės sistemos paskirtis ir kūrimo tikslai. Informacinės sistemos plėtros užduotis (sistemos specifikacija). Projekto tikslai. Esama kompiuterizuojamo objekto būsena. Siūloma kompiuterizuojamo objekto būsena. Siūlomos informacinės sistemos komponentai ir įvertinimas. Ekonominė analizė. Informacinei sistemai keliami reikalavimai. Projekto plano analizė. Informacinių sistemų plėtra. Sistemų plėtros kryptys. Informacinių sistemų perspektyvos Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Darbo tyrimo objektas informacinės sistemos.
Darbo tikslas : susipažinti su informacinių sistemų sandara ir įvairove, sistemų plėtros kryptimis ir informacinių sistemų perspektyvomis Lietuvoje . Tikslui pasiekti iškelti uždaviniai:
1. Išnagrinėti informacinių sistemų sandara ir įvairovė;
2. Susipažinti informacinių sistemų plėtros užduotimi;
3. Ištirti informacinių sistemų perspektyvas Lietuvoje ir plėtros kryptys.

Informacinė sistema suvokiama kaip informacijos apdorojimo sistemos ir organizacijos išteklių visuma, skirta informacijai formuoti ir skleisti.
Informacinės sistemos paskirtis ir kūrimo tikslai nustatomi išanalizavus objekto veiklos problemas, ieškoma, kokie pokyčiai padės išspręsti esamas problemas.
Formuluojant tikslus svarbu skirti tikrus vartotojų poreikius nuo pageidavimų. Reikia numatyti, kaip suformuluotus tikslus galima įgyvendinti, objektyvias kliūtis, trukdančias juos praktiškai įgyvendinti, ekonomiškai pagrįsti.
Informacinės sistemos kūrimo tikslai nustatomi išanalizavus kompiuteri¬zuojamo objekto veiklos problemas. Ieškoma, kas ir kokie pokyčiai, ko tobu¬linimas gali padėti tas problemas išspręsti. Formuluojami pagrindiniai siste¬mos kūrimo tikslai.
Informacinių sistemų situacija Lietuvoje yra labai marga: verslo struktū¬rose daugiausia funkcionuoja duomenų apdorojimo sistemų, skirtų ūkinės, komercinės ir finansinės veiklos apskaitai ir analizei, daug kur sprendžiami tik pavieniai apskaitos uždaviniai, labai nedaug firmų yra įdiegusios planavimo ir prognozavimo, rinkos tyrimo posistemius.


♦ Informacinė sistema suvokiama kaip informacijos apdorojimo sistemos ir organizacijos išteklių (pačios informacijos, žmonių, techninių priemonių, finansų ir pan.) visuma, skirta informacijai formuoti (kurti) ir skleisti.
1. Informacijos apdorojimo sistema - tai vienos ar kelių duomenų apdorojimo sistemų kartu su įrenginiais (įstaigos automatizavimo įrenginiais, ryšio įrenginiais ir pan.) visuma, skirta informacijai apdoroti. Čia informacijos apdorojimu vadinamas sistemingas operacijų su informacija atlikimas, apimantis duomenų apdorojimą ir galbūt duomenų perdavimą bei teksto, vaizdų ir balso apdorojimą ir perdavimą. Pastarosios operacijos budingos įstaigos automatizavimo sistemoms. Nesunku suvokti, kad terminai informacijos apdorojimas ir duomenų apdorojimas nėra sinonimai. Tačiau liek vienu, tiek kitu atveju svarbūs yra duomenų apdorojimo procesai, kuriuos galima suvokti kaip operacijų su duomenimis seką, kurią apibendrintai galima įsivaizduoti taip, kaip parodyta 1 pav. Pateikiamoje schemoje sąlygiškai išskirti ir parodyti dokumentai už sistemos ribų. Tuo norima pabrėžti, kad vartotojus tiesiogiai domina dokumentų informacija. Tai atlieka duomenų apdorojimo sistema.
2. Duomenų apdorojimo sistema - tai vieno ar daugiau kompiuterių, išorinių įrenginių ir programinės įrangos vi¬suma, skirta duomenims apdoroti. 1 pav. schemoje išskirta sistemai pateikiama pirminė informacija (pirminės informacijos pranešimai - PIP), kuri paprastai rašoma pirminiuose dokumentuose, ir automatizuotai formuojami pranešimai - ataskaitos sistemos informacijos vartotojams (rezultatinės informacijos pranešimai - RIP). Iš pirminių dokumentų duomenys įrašomi į atmintį, kur pirmiausiai dedami analogiška tvarka kaip ir pirminiuose dokumentuose - formuojami pirminiai failai (PF). Patikrinus įrašytus duomenis ir ištaisius klaidas, jie perrašomi toliau laikyti ir apdoroti į duomenų bazes (DB). Į jas duomenys rašomi tam tikra iš anksto nustatyta tvarka (pagal tam tikra schemą). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-12
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis47.43 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines informacines sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą