Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo aplinka Lietuvoje (2)

Verslo aplinka Lietuvoje (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Verslo aplinka. Verslo aplinka Lietuvoje. Veiklos išlaidų mažinimas investuotojams. Europos Sąjungos (ES) narių investicijų skatinimo agentūros panašumai. Investicijų pritraukimo prioritetai. Perspektyviausios šalies ūkio šakos Europos Sąjungoje (ES). Ūkio plėtros perspektyvos. Pramonė. Žinių ekonomikos kūrimas. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtra. Prekybos režimas. Energetika. Išvados.

Ištrauka

Lietuva dabar yra veikiančios rinkos ekonomikos šalis. Sukurtos svarbiausios rinkos institucijos ir prielaidos ekonomikos plėtrai: įstatymo valdžia, sąlygos konkurencijai ir privati nuosavybė. Stabili šalies makroekonominė padėtis, iš esmės sustiprėję gebėjimai vykdyti nuoseklią ekonominę, finansinę, socialinę bei užimtumo politiką. Lietuva yra atviros ekonomikos šalis, ji įgyvendina į eksportą orientuotą besivejančios plėtros modelį. Aukštas gyventojų išsilavinimo lygis apsprendžia palankų verslui darbo jėgos kokybės ir kainos santykį.


Vidinė verslo aplinka – tai veiksniai tiesiogiai susiję su verslininko galimybėmis, tai yra vartotojai, tarpininkai, konkurentai, darbo ištekliai ir pan. Kiekvienas vartotojas skiriasi savo skoniu charakteriu norais ir įpročiais. Tik išanalizavus vartotojo porekius galima pateikti jam ko jis nori, ką gali įvertinti ir ką gali apmokėti. Svarbu yra įvertinti, kas nulemia vartotojo pasirinkimas: kaina kokybė tiekimo terminai, aptarnavimas, asmeniniai kontaktai, politiniai įsitikinimai.
Kitas vidinys verslo aplinkos veiksnys – konkurentai. Yra išskiriami trys konkurencijos tipai:
1. Rūšinė konkurencija – tai konkurencija tarp tos pačios rūšies gaminių.
2. Funkcinė konkurencija – tai konkurencija, kuomet konkuruoja skirtingos prekės tenkinančios tą patį poreikį.
3. Komercinė konkurencija – konkurencija dėl vartotojų.
Reikia įvertinti konkurencinės aplinkos poveikį verslui. Dažnai konkurentai lemia kokią produkciją gaminti ir kokia kaina parduoti. Konkurencija vyksta ne tik dėl vartotojo, bet ir dėl darbo išteklių, medžiagų, kapitalo ir teisės taikyti technikos naujoves. Nuo konkurencijos lygio priklauso verslininko darbo sąlygos, santykiai su pavaldiniais, darbo užmokestis. Kiekvienas verslininkas turi būti gerai susipažinęs su savo konkurentais, turi pasimokyti iš jų, tada jis galės nuspręsti kiek turi kainuoti jo produkcija.
Dar vienas vidinis verslo veiksnys yra tiekėjai. Jų pasirinkimas yra rizikingas veiksmas, todėl prieš juos pairenkant juos reikia ištirti.
Įmonės išorinė aplinka – tai nuo verslininko nepriklausanti aplinka, tai yra gamtos aplinka, politinė – teisinė aplinka, ekonominė, konkurencinė aplinka, technologinė aplinka, socialinė – kultūrinė aplinka ir pan. Pati svarbiausia išorinė verslo aplinka yra gamta. Tiktai ji gali aprūpinti žaliavomis, o jos ištekliai yra riboti.
Politinė – teisinė aplinka taip pat labai svarbi. Verslininkas turi reaguoti į vyriausybės nutarimus, juridinius aktus, kurie skirstomi taip:
1. Aktai kurie apibrežia konkurencines sąlygas.
2. Aktai reguliuojantys konkurentų veiksmus.
3. Aktai, reguliuojantys atskiras verslininkų veiksmų rūšis.
Įmonės ekonominė ir socialinė aplinka veikia verslininką per vartotojus, jų perkamosios galios svyravimus. Perkamoji galia priklauso nuo pajamų lygio, kainų lygio, taupymo lygio, kredito gavimo aplinkybių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-20
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis26.3 KB
AutoriusLena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLeonienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo aplinka Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Leonienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą