Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Individuali įmonė (4)

Individuali įmonė (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Įmonių grupavimas. Įmonių rūšys. Individuali (personalinė) įmonė. Individualios įmonės steigimas. Individualios įmonės valdymas. Individualios įmonės turtas. Individualios įmonės finansinė atskaitomybė. Išvados.

Ištrauka

Nagrinėjant šalies ūkį galima pastebėti, kad jį sudaro daugybė įvairiausių įmonių, besiskiriančių dydžiu, nuosavybės forma, naudojamomis techninėmis priemonėmis bei tų priemonių moderniškumu ir t.t.
Ir šiandien greta milžiniškų, modernių įmonių, kuriose gamybos procesai ir gamybos priemonės nepaprastai sudėtingi, yra primityvių, pavienių ūkių. Tarp šių dviejų prieštaringų polių turime galybę įvairaus dydžio, įvairių nuosavybės formų įmonių. Visa tai – istorinės pažangos padarinys.
Įmonės gali būti klasifikuojamos atsižvelgiant į keliasdešimt skirtingų kriterijų, kiekybinių ir kokybinių rodiklių.
Panašias įmones galima grupuoti pagal vieną ar kelis kriterijus. Pagal gaminamos produkcijos paskirtį, administracinį pavaldumą, koncentravimo, specializavimo lygį ir pan. Kiekvieną įmonę galima priskirti tam tikrai grupei.
Šiame darbe apžvelgsiu vieną iš verslo organizavimo formų Lietuvoje - individualią (personalinę) įmonę – nuo jos įkūrimo iki likvidavimo ar perorganizavimo. Pateiksiu naujoves, kurios palietė šią įmonių rūšį po Lietuvos Respublikos individualių įmonių įstatymo įsigaliojimo 2004 m. sausio 1 d.

Kartais būna sunku, arba net neįmanoma įmonę priskirti kokiam nors konkrečiam tipui. Pastaruoju metu įmonės užsiima kuo įvairesne veikla – gamyba, prekyba, paslaugomis. Atsižvelgiant į įmonės dydį skirstyti į mažas, vidutine ar stambias taip pat sunku, nes ne visada įmonė, kurioje dirba daugiau nei 100 darbuotojų turi aukštą technikos technologijų lygį. Išimtis yra juridinis tipas, kuris įteisinamas teisiškai.
Teisėje įmonės savininkas (įmoninkas) įvardijamas kaip fizinis arba juridinis asmuo. Pagal tai sprendžiama apie jo statusą.
Fizinis asmuo yra teisės sąvoka, apibrėžianti žmogaus galimybę turėti turtą, užsiimti ūkine, komercine veikla, kurti įmones, paveldėti turtą ir palikti jį testamentu, pasirinkti užsiėmimo rūšį ir gyvenamąją vietą bei kitokias turtines ir neturtines teises. Fizinių asmenų statusą turi: tikrosios ūkinės bendrijos, komanditinės (pasitikėjimo) bendrijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis16.87 KB
Autoriussvieta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individuali imone (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą