Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Rinkos ekonomika ir jos funkcijos

Rinkos ekonomika ir jos funkcijos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Rinkos ekonomikos samprata. Rinkos ekonomikos funkcijos. Rinkos ekonomikos "kolonos". Privati nuosavybė. Kainų sistema. Konkurencija. Verslumas. Paklausa ir pasiūla. Konkurencinės rinkos problemos. Pirminiai rinkos mechanizmo vertinimai.

Ištrauka

Verslo įmonės ir jų darbuotojai aprūpina mus elektros energija, vandeniu, televizos laidomis ir telefono ryšiais. Parduotuvių lentynos nukrautos drabužiais, kompaktinėmis plokštelėmis ir kitais mums reikalingais daiktais. Kavinės ir picerijos pasirengusios patenkinti bet kokio vartotojo kulinarinius įgeidžius. Visa tai – veikiančios rinkos ekonomikos ženklai. Mes būdami darbuotojai, valdininkai, taupytojai, verslininkai, vadybininkai, sprendžiame, ką pasirinksime iš visos tos įvairovės. Taip mes pradedame atsakinėti į klausimus "ką?, kaip? ir kam?", kurių pagrindu organizuojamas ir suderinamas prekių bei paslaugų kūrimas šalies ekonomikoje. Vienos šalys yra labai turtingos, kitos – ne tokios turtingos, tačiau visų ištekliai yra gana riboti. Todėl reikia pasirinkti, kaip tuos išteklius naudoti. Neprikausomai nuo to, kokią šalį ar ūkį paimtume, visada iškyla pagrindinė ekonomikos probliama – rasti efektyviausius ekonominių išteklių paskirstyno būdus ir išspręsti išteklių stygiaus problemą, kuri atsiranda dėl beribių visuomenės poreikių ir ribotų išteklių. Ribotumas ir stygius reikalauja ekonominio sprendimo, kuris reiškia vieno daikto rinkimąsi kito sąskaita, pavyzdžiui, ar išteklius panaudoti 10-ties traktorių gamybai, ar 2 namų statybai; ar gaminti maistą; ar drabužius ir t.t. Todėl apskritai visuomenei, o ir atskiram žmogui svarbu įvertinti alternatyvas ir optimaliai pasirinkti. Be to , kiekvienos šalies ekonomika yra gerokai specializuota. Todėl bet kurioje ekonomikoje būtinai veikia tam tikri mechanizmai, padedantys atsakyti į pagrindinius ekonomikos organizavimo klausimus, susijusius su specializacija ir pasirinkimu.
• Kokios prekės ir paslaugas bus gaminamos? ( Ką gaminti?)
• Kaip bus šios prekės ir paslaugos gaminamos?
• Kam prekės ir paslaugos bus gaminamos? Kas vartos pagamintas prekes?
Atsakyti į šiuos, susidomėjimo vertus klausinus, mums padės įdomi ekonomikos sistemos tipas rinkos ekonomika.
Visų pirma bandysime išsiaiškinti "Rinkos ekonomika – kas tai?", išsinagrinėti pagrindinius rinkos "kolonas", vėliau prieisime prie pagrindinio referato tikslo išsiaiškinti rinkos ekonomikos trūkumus ir privalumus.

Šiolaikinėje visuomenėje rinka yra svarbiausias visos ekonomikos veiklos organizavimo būdas.
Rinka – tai prekinių – piniginių santykių visuma, prekių ir paslaugų mainai tarp pirkėjų ir pardavėjų, vykstantys pagal prekinės gamybos ir cirkuliacijos dėsnius. Rinka padeda koordinuoti įvairių ekonomikos subjektų veiklą ir tenkinti žmonių poreikius. Ji netapatintina su tam tikra prekyviete, vieta, kurioje vyksta pirkimo – pardavimo sandeliai. Toks požiūris yra per siauras. Bendresnis rinkos supratimas apima prekių kainų formavimo jėgas, paklausą ir pasiūlą. Prekių bei paslaugų kainų lygis ir kitimas informuoja savininkus, kur panaudoti jų išteklius, ką gaminti, kaip gaminti ir kam gaminti, garantuojant didžiausią naudą gamintojams ir vartotojams. Jeigu kurių nors prekių ar paslaugų paklausa didelė, o pasiūla nepatenkina paklausos, tai būtent jų gamybą ir reikia plėsti. Šiuo atveju gamintojai gaus didesnes pajamas, o vartotojai greičiau patenkins savo poreikius trūkstamoms prekėms ar paslaugoms. Didžiausią vaidmenį šioje situacijoje suvaidintų aukštesnės kainos. Taigi rinka yra išteklių paskirstymo įvairioms prekėms gaminti visuma. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis37.04 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas9
Švietimo institucijaMarijampolės Rygiškių Jono gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkos ekonomika ir jos funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija / 9 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą