Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Kas yra gerovės ekonomika ir viešosios gėrybės?

Kas yra gerovės ekonomika ir viešosios gėrybės?

  
 
 
1234567
Aprašymas

Gerovės ekonomika. Viešosios gėrybės. Visuomeninės gėrybės. Lietuvos ekonomika. Socialinės paslaugos 2004 m. Sveikata. Tikėtina vidutinė gyvenimo trukmė. Automobilių skaičius. Gyventojai pagal išsilavinimą. Išvados.

Ištrauka

Gerovė – 1) organizuota socialinių paslaugų ir institucijų sistema, sukurta padėti individams ir grupėms pasiekti patenkinamus gyvenimo, sveikatos ir asmeninių bei socialinių ryšių standartus, kurie leistų jiems išplėtoti visus gebėjimus ir pagerintų jų gyvenimo kokybę atsižvelgiant į jų šeimų ir bendruomenės poreikius.; 2) žmonių materialinio ir dvasinio turtingumo būklė.; 3) Gerovė - gera sveikatos būklė ir aprūpintas gyvenimas; grupės ar visuomenės geros (pirmiausia materialinės) padėties palaikymas, ypač įstatymais ir socialinio pobūdžio priemonėmis.
Gerovės ekonomika - ekonomikos šaka, nagrinėjanti būdus, kuriais siektina socialinė ir ekonominė gerovė taikant specifines ekonominės politikos priemones.
Gerovės valstybė, visuotinės gerovės valstybė, socialinės gerovės valstybė - valstybė, kurioje rūpinamasi visapusiška gyventojų apsauga, įskaitant valstybės išmokas bei paslaugas, ir laiduojama žmonių gerovė.
Viešosios gėrybės
Rinkos mainai remiasi individuacijos principu - gėrybę gauna tas, kuris moka jos kainą. Tačiau, kaip teigia ‘viešųjų gėrybių’ argumentas, yra gėrybių, kurios negali būti tiekiamos ir naudojamos pagal šį individuacijos principą. Yra vadinamos viešosios (kolektyvinės) gėrybės, kurios pasižymi nedalumu: tiekiant tokią gėrybę vieniems jos neįmanoma netiekti ir kitiems; neįmanoma ją tiekti išimtinai tiems, kurie už ją moka. Tad viešoji gėrybė yra visiems (arba niekam) tenkanti vieninė, nedaloma gėrybė (paslauga). Standartiniais tokių gėrybių pavyzdžiais laikoma nacionalinė gynyba, policija bei teisėsauga; dažnai - plentai, švyturiai, nacionaliniai parkai, antiepideminės paslaugos ir t.t.

Vartotojų aprūpinimas visuomeninėmis gėrybėmis yra labai svarbi valstybės funkcija ekonomikoje. Demokratinėse valstybėse aprūpinimo visuomeninėmis gėrybėmis problema sprendžiama rinkimų į valdžią metu. Įvairios partijos siūlo skirtingas visuomeninių gėrybių finansavimo programas, kartu pateikdamos ir savo pasiūlymus apie tai, kokiu būdu bus surinktos lėšos šioms valstybės išlaidoms. Kiekvienas šalies pilietis gali nuspręsti, kiek ir kokių mokesčių jis pasiryžęs mokėti į valstybės biudžetą, tikėdamasis tam tikros visuomeninių gėrybių apimties ir struktūros, ir pasirinkti tokią partiją vyriausybėje, kurios programa jam šiuo požiūriu labiausiai priimtina.
Visuomeninėmis gėrybėmis galime laikyti gamtos apsaugą, šalies gynybą, policiją. Šios gėrybės vartojamos bendrai ir teikia naudą visiems visuomenės nariams. Gėrybės, reikalingos įvairiems poreikiams tenkinti skirstomos į privačias, grynąsias visuomenines, mišrias ir negrynasias visuomenines gėrybes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-12
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.21 KB
AutoriusGinta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kas yra geroves ekonomika ir viesosios gerybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą