Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Elektroninė organizacija

Elektroninė organizacija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Elektroninė organizacija. Kas yra E-organizacija? E-laiškai. Klientai naudodamiesi elektroninėmis ryšio priemonėmis, gali. EDMS. Informacijos valdymo infrastruktūra. Privalumai. Trūkumai.

Ištrauka

Per dešimtmetį metų visuotinis informacijos tinklas sugebėjo pasaulio ekonomikoje padaryti perversmą, reikšmė civilizacijos raidoje prilygstantį rato ir garo masinos atradimo.
Sukurtas kaip akademinio elito bendravimo priemonė, internetas greitai buvo pastebėtas veiklių verslininkui. Ir štai jau kalbame apie e-prekybą, e-verslą, e-pinigus, e-vyriausybę.
Visame pasaulyje ir kiekvienoje įmonėje e-komercija vystoma etapiškai:
• Savo svetainės sukūrimas ir informacijos apie save patalpinimas joje;
• Aktyvus ir pasyvus komunikavimas (informacijos pastovus atnaujinimas, atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus ir t.t.);
• Visos veiklos operacijų perkėlimas į internetą: pirkimas, pardavimas, užsakymas, reklama, klientų aptarnavimas, konsultavimas, tiekimo grandžių valdymas ir t.t.
Elektroninis verslas dar ilgokai bus vienas iš įmonių veiklos tikslų. Bendro pobūdžio interneto vartai dažnai suteikia informacijos apie įvykius šioje srityje, tačiau specializuoti projektai tai atspindi geriau ir suprantamiau.
Užsienio svetainių sėkmė pati savaime įrodo, kad prekyba internetu galima, tačiau norėtųsi ir patiems įsitikinti veikiančioms sistemoms. Tokią galimybę ir suteikia šie Lietuvoje įgyvendinti projektai.
Nors Lietuvoje elektroninė prekyba nekuriama dėl daugelio priežasčių (mokėjimo kortelių stoka, menkas naudojamas internetu, netinkamas teisinis reguliavimas), tačiau pionierių yra šioje srityje. Remiantis užsienio patirtimi galima spėti, jog tai bus stambiausi rinkos dalyviai galutinai suformavus pačiai rinkai.


Elektroninė organizacija – tai organizacija, sudaryta iš individų, kurie dažniausiais bendrauja naudodamiesi elektroninėmis ryšio priemonėmis ir kartais susitinka akis į akį. Dar daugiau – individai tokioje organizacijoje nebūtinai turi būti susipaistę tarpusavio hierarchiniais, pavaldumo ar teisiniais ryšiais.
Svarbiausi ryšiai elektorninėje organizacijoje yra informaciniai/komunikaciniai ryšiai. Būtent šie ryšiai sujungia individus ir išlaiko juos organizacijoje. Pagrindiniai traukos centras, laisvosios programinės įrangos bendruomenėse yra programinis produktas. Pagrindinės tokios bendruomenės tikslas yra sukurti kompiuterinė programą, atitinkančią jos kūrėjų ir naudotojų lūkesčius. Tikslas - panaudoti savo darbe naujausias technologines priemones norimo rezultato ir tikslo įgyvendinimui.
Kas yra E-organizacija?
Tai yra greičiausias duomenų bei kitų dokumentų fiksavimas bei reprezentavimas. Tikslas- sprendimas ir jo realizavimas.
Būtent, elektroniniu būdu duomenų realizavimas pačioje organizacijoje.
Taigi organizacija nėra vien tik jūsų popieriuose. Tai yra jumyse, jūsų įsipareigojimuose būti pastoviam teigia John R. Savageau.
E-organizacijos startavimas yra siejamas su elektroninės technologijos ir interneto evoliucijos pradžia, kuri skirstoma į tokias dalis:
• Elektroninių laiškų mainai;
• Struktūrizuotos informacijos tiekimas;
• Organizacinė aplinka.
E-laiškai, tai komunikacinė priemonė interneto tinkle skirta bendravimui, informacijos apsikeitimui spausdintinio teksto forma, tarp siunčiamojo e-laišką ir gaunančiojo šią informaciją. E-laiškai perduodami šifruotais duomenų perdavimo kanalais ir elektroninio pašto stotyje yra patikrinami virusų ir piktybinių programų paieškos sistema. Čia yra užtikrinimas tarpinstitucinio elektroninio susirašinėjimo konfidencialumas. Todėl daroma išvada, kad susirašinėjimo ir bendradarbiavimo formos privalumas yra greitumas bei konfidencialumas organizacijų bendradarbiavimo atžvilgiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-06
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis15.14 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronine organizacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą