Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Nedarbo problema ir jos sprendimas

Nedarbo problema ir jos sprendimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Makroekonominiai nedarbo nuostoliai. Ekonominiai nedarbo nuostoliai. Visiškas užimtumas. Nedarbo mažinimo priemonės. Nedarbo mažinimo priemonės didinant darbo pasiūlą. Priemonės, padidinančios darbo jėgos paklausą. Bedarbio pašalpa. Deficitinis Sodros biudžetas. Aktyvi ir pasyvi nedarbo politika. Mikroekonominiai nedarbo nuostoliai. Savanoriškas nedarbas. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais labai sunku susirasti darbą. Todėl nedarbo lygis kiekvienais metais vis auga ir auga. Kaip išvengti šių pasekmių pasakyti labai sunku, nes esant prastai šalies ekonomikai jau net neįmanoma ką nors pakeisti. Valstybė neturi pakankamai lėšų, o ir kiekviena prestižinė firma nori gerai kvalifikuotų ir turinčių nemažą stažą darbuotojų. Tačiau jaunuoliui įgyti stažą labai sunku ir taip jau jis įstoja į bedarbių gretas.
Šio referato tikslas parodyti bedarbio priežastis ir trumpai aptarti nedarbo ekonomines pasekmes. Juk apie tai galima šnekėti ir šnekėti.

Makroekonominiai nedarbo nuostoliai – nuostoliai plačiąja prasme, kurius patiria visa šalies ekonomika.
Į nedarbą galima pažvelgti kaip į vieną svarbiausių neefektyvaus darbo jėgos ir kitų gamybos išteklių panaudojimo priežasčių. Visuomenė praranda galimybę pagaminti ir įsigyti papildomų prekių ir paslaugų. Taigi kai ekonomika nepajėgi sukurti pakankamo kiekio darbo vietų visiems , kurie nori ir gali dirbti, tai šalis netenka dalies nacionalinio produkto – jis lieka nepagamintas. Įžymus JAV makroekonomikos tyrinėtojas Artūras Okunas (1925-1980m.) pirmasis 1960 m. nustatė nedarbo lygio ir BNP apimties atsilikimo nuo potencialiojo BNP ryšį, pavadintą autoriaus vardu ir dabar vadinamą Okuno dėsniu

Nuostoliai dėl nedarbo tautos ūkyje susidaro ne tik dėl nepagamintų prekių ir paslaugų, bet ir dėl išmokėtų nedarbo pašalpų. Visi dirbantieji moka nedarbo draudimui iš savo darbo užmokesčio mokesčius, o vyriausybė kompensuoja bedarbiams sumažėjusias pajamas. Draudimui moka visi, tuo tarpu pašalpas gauna tik bedarbiai. Tačiau tai nėra pagrindinis ekonominis nedarbo nuostolis: kai ekonomika negali aprūpinti darbo vietomis visų norinčiųjų dirbti, prarandamas vertingas resursas: potencialios prekės ir patarnavimai. Tai ir yra pagrindinis ekonominis nedarbo nuostolis.


Aptarus nedarbo socialines ir ekonomines jo pasekmes, pagrįstai kyla klausimas apie visišką užimtumą. Kaip ir visi žmonės ,ekonomistai norėtų išvengti nedarbo, arba, kitaip sakant , jie norėtų kad ekonomika veiktų visiško užimtumo sąlygomis. Tačiau, kalbėdami apie visišką užimtumą, neturima galvoje visiško nedarbo likvidavimo.
Tekamasis (frikcinis) nedarbas, dinamiškų ūkio pokyčių sąlygomis – ir struktūrinis nedarbas yra neišvengiamas, ir nors statistikai įtraukia tai į nedarbo lygį, tačiau visiškai jų išvengti, bent jau didesnės jų dalies, neįmanoma.Dėl to ekonomistai, apibūdindami visišką užimtumą, visus tekamojo ir kai kuriuos struktūrinio nedarbo duomenis atmeta ir jų lygių sumą vadina natūraliuoju nedarbo lygiu. Vadinasi, visiškas užimtumas negali būti lygus šimtaprocentiniam. Reguliuojamos rinkos ekonomikos sąlygomis kiekybinės visiško užimtumo sąvokos išraiškos parinkimas šiandieną tebėra gana problemiškas. Kai tikrasis nedarbo lygis yra lygus natūraliam lygiui, sakoma, kad ekonomikoje yra visiškas užimtumas.Visišku užimtumu konkrečiai ekonomistai laiko padėtį, kai nedarbo lygis sudaro 4-5 proc.
Visiškas užimtumas – tai ekonomikos situacija, kai nedarbo lygis yra kuo žemesnis ir nesąlygoja infliacijos padidėjimo; tai maksimalus gyventojų (darbo jėgos) ekonominis panaudojimo lygis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.35 KB
AutoriusVaida Miknyte
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo problema ir jos sprendimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą