Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Pagrindiniai ekonomikos tikslai

Pagrindiniai ekonomikos tikslai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Ekonomikos laisvė. Ekonomikos efektyvumas. Galia pasaulio ekonomikoje. Ekonomikos teisingumas. Ekonomikos saugumas. Visiškas užimtumas. Kainų stabilumas. Ekonomikos augimas.

Ištrauka

Didžiausi ir svarbiausi su ekonomika susiję visuomenės tikslai yra ekonominė laisvė, ekonomikos efektyvumas, ekonominis teisingumas, ekonominis saugumas, ekonomikos stabilumas (kuomet nėra nedarbo ir infliacijos) bei ekonomikos augimas. Šiais tikslais vadovaujasi individai ir visuomenė darydami įvairius sprendimus. Siekiant šių tikslų, ieškoma įvairių priemonių ir būdų jiems įgyvendinti.
Šiais tikslais galima vadovautis vertinant ekonominės sistemos veikimą ir patikrinant naujų bei jau egzistuojančių programų veiksmingumą. Kai kuriuos tikslus, pvz., ekonominę laisvę arba teisingumą, sunku išreikšti kiekybine forma, kitus – visišką gyventojų užimtumą ar kainų stabilumą – galima suformuluoti skaičių pavidalu. pasiekti 4 proc. Nedarbo lygį iki 1983 metų. Infliacijos lygis, skaičiuojamas pagal vartojamųjų prekių ir paslaugų kainų indeksą, turėjo būti sumažintas iki 3 proc. iki 1983 metų ir visiškai panaikintas iki 1988 metų.
Palyginę tikslus, iškeltus Humphrey – Hawkins akte su šiandienine situacija, galime padaryti išvadą, kad ekonominiai tikslai įgyvendinami labai retai, o gal ir niekada, o jei tai pavyksta, tai paprastai tik trumpam laikui. Tačiau rezultatai rodo, kad tik nustatę konkrečius tikslus, galime išmatuoti, koks progresas padarytas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis20.38 KB
Autoriusgintarė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaRaseinių r. Ariogalos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindiniai ekonomikos tikslai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Raseinių r. Ariogalos gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą