Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Rinkos tipai

Rinkos tipai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Rinka, jos samprata ir funkcijos. Rinkos tipai. Tobula konkurencija. Pusiausvyra tobulos konkurencijos rinkoje. Tobula konkurencija ir efektyvumas. Monopolija. Pusiausvyra monopolinėje rinkoje. Natūrali monopolija. Monopolinė konkurencija. Monopolinės konkurencijos rinka ir jos požymiai. Monopolinės konkurencijos firmos pusiausvyra trumpuoju laikotarpiu. Ilgojo laikotarpio pusiausvyra. Monopolinės konkurencijos rinkos efektyvumas. Oligopolija. Stabilios kainos modelis. Vyraujančios firmos modelis. Duopolija. Strategijos pasirinkimas. Rinkos tipų palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Rinka - tai visuma mainų santykių, pasireiškiančių pirkimo - pardavimo aktu tarp pardavėjų ir pirkėjų, kurių sprendimai bei perkamoji galia formuoja pasiūlą ir paklausą, bei jų tarpusavio ryšį .
Rinka yra viena iš ekonominės veiklos visuomeninio organizavimo būdų. Rinkos pagalba koordinuojama įvairių ekonomikos subjektų veikla ir nukreipiama žmonių poreikiams tenkinti.
Rinkos reikšmė šiuolaikiniame sparčiai augančiame bei tobulėjančiame žmonijos gyvenime atlieka didžiulį vaidmenį. Tai svarbiausias visos ekonominės sistemos veiklos organizavimo būdas, turintis trūkumų bei privalumų. Tai svarbi tema, sprendžiant šalies ekonomikos klausimus bei uždavinius. Todėl ir nutariau rašyti referatą šią tema, kad galėčiau plačiau paanalizuoti pačią rinką, įvairius jos tipus, jų atliekamas funkcijas.
Savo darbe apžvelgiu rinkos struktūrą, jos reikšmę šiuolaikinės visuomenės ekonomikoje bei gyvenime.
Tyrimo objektas – rinka, jos samprata, tipai ir funkcijos.
Tikslas: nagrinėjant mokslinę literatūrą, susipažinti su rinkos tipais, palyginti juos.
Darbo uždaviniai: 1) paanalizuoti kas tai yra rinka, kokią vietą ji užima ekonomikoje;
2) apibūdinti rinkos pagrindinius tipus bei jų pagrindines funkcijas;
3) pateikti išvadas.
Tyrimo metodas: pasirinktos mokslinės literatūros analizė.


Rinka paprastai suprantama kaip prekiavimo vieta, kurioje perkamos ir parduodamos prekės. Pagal ekonomistus, rinka – tam tikra socialinių ekonominių santykių sistema, kur prekės mainomos į pinigus, kur vyksta prekės visuomeninis įvertinimas, pardavėjo ir pirkėjo interesų suderinimas. Rinka - tai tam tikras ūkinės veiklos reguliavimo mechanizmas, kuriame pagrindinis reguliavimo svertas – kaina, o varomoji jėga – asmeninis interesas. Rinkoje sąveikauja 2 grupės rinkos subjektų su skirtingais interesais, kuriuos suderina kaina. Ji ir nustato rinkoje tvarką.. Remiantis ja priimami sprendimai: Ką gaminti? Kaip gaminti? Kam gaminti? Kiek gaminti? Ji informuoja rinkos dalyvius ir skatina jų veiklą.
Per kainų mechanizmą rinka užtikrina išteklių, produktų ir pajamų paskirstymą ir naudojimą. Kaina – tai prekės vertės piniginė išraiška. Rinkos kainos atlieka 2 funkcijas:
1. informuoja gamintojus apie trūkstamas prekes;
2. skatina juos tas prekes gaminti.
Sąveiką tarp visų rūšių rinkų rodo dviejų srautų judėjimas priešingomis kryptimis – į vieną pusę juda materialiniai srautai (prekės, gamybos veiksniai), o į kitą – pinigai (pajamos ir išlaidos) (žr. pav.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis1.15 MB
AutoriusModesta
Viso autoriaus darbų26 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkos tipai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2008-11-30 IP: 84.32.87.66
  JJ sako

  liux :) dyyyydelis aciu uz si darba :) tikras aukselis

 • 2006-10-22 IP: 88.222.212.252
  HenriX sako

  Labai PUIKUS darbas,viskas parasyta tiesiog nepriekaistingai(mano nuomone).DIdelis DEKUI tam zmogui kuris idejo si referata,man tikrai pravers.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Referatai
 • 20 puslapių 
 • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
 • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą