Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Prekės savybės ir išdėstymas

Prekės savybės ir išdėstymas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Kas yra prekė? Prekių klasifikacija. Prekių diferenciacija. Prekės gyvavimo ciklas. Prekių asortimentas. Asortimento formavimas. Priedas (1).

Ištrauka

Prekės – tai žmogaus pagamintos gėrybės. Tai patys paprasčiausi, mus kasdienybėje supantys daiktai – pavyzdžiui, maistas, drabužiai, įvairios paslaugos ir pan. Tokios prekės kaip maistas žmogui pačios būtiniausios, nes be jų žmogus negali ušgyventi. Kitos gėrybės (buities prietaisai, įvairios paslaugos) žmogui ne tokios svarbios, tačiau tobulėjant technikai žmogus pats nori išbandyti naujus prietaisus ir taip palengvinti savo buitį.
Šiais laikais, esant tokiam dideliam prekių asortimentui, žmogui labai sunku pasirinkti norimą daiktą, todėl čia padeda prekių savybės, kurios pačiai prekei yra labai svarbios. Kad prekė turėtų paklausą, ji turi būti geros kokybės, gerai reklamuojama tam, kad patrauktų žmogaus dėmesį. Apie visa tai ir pabandysime aprašyti savo referate.

Prekė – tai žmogaus veiklos produktas, mainams pagaminta gėrybė. Tai gali bū ti daiktas (žaliava, gatavas gaminys, mašinos, įrenginiai pastatai ir t.t.), kū rybinės veiklos rezultatas (knyga, atradimai, kino filmai, referatai ir t.t.), taip pat turizmo, transporto ir ekspedicijų, bankų bei kitos paslaugos. Prekė – yra visa tai, kas gali patenkinti vartotojų poreikius ir tai, kas siū loma rinkai siekiant patraukti vartotojų dėmesį, plėtoti fizinių objektų, paslaugų bei idėjų vartojimą.
Tam, kad prekę galima bū tų parduoti rinkoje, ji turi atlikti du pagrindinius reikalavimus:
1. Turėti vartojamąsias savybes (t.y. turi bū ti reikalinga ir naudinga pavieniams asmenims arba visuomenei).
2. Bū ti konkurencinga (t.y. vartotojas turi norėti įsigyti bū tent šią, o ne kitą tokias pačias reikmes ir funkcijas atliekančią prekę ar paslaugą).
Prekė – tai įvairiausių savybių rinkinys, galintis patenkinti vartotojo poreikius bei suteikti jam naudą. Vartojamosios prekių savybės, nustatančios jos vartojamąją vertę , priklauso tiek nuo prekės kokybės, tiek nuo tą prekę vartojančios visuomenės socialinės ir ekonominės raidos. Tačiau, kai tarp prekės savybių įsiterpia daug kitų pardavėjo veiksmų, tada prekė virsta paslauga, kurios neįmanoma apčiuopti. Paslauga – tai nemateriali ekonomikos veikla, kuri tiesiogiai arba netiesiogiai prisideda prie vartotojų poreikių tenkinimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.69 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekes savybes ir isdestymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą