Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Lietuva kelyje žinių ekonomikos link

Lietuva kelyje žinių ekonomikos link

  
 
 
12345678
Aprašymas

Žinių ekonomika. Lietuva kelyje žinių ekonomikos link. Pasiūlymai padėti Lietuvai pasiekti žinių ekonomiką. Žinių ekonomikos forumo pasiūlymai dėl Struktūrinių fondų strategijos 2007-2013 metais. Pažangiausios žinių ekonomikos įmonės.

Ištrauka

Žinių ekonomika nėra joks stebuklas ar kažkas labai skirtingo nuo įprastinės ekonomikos. Ji yra ekonomika visais tradiciniais požiūriais, tik žinios joje vaidina daug didesnį vaidmenį negu anksčiau. Žinių naudojimas (ne pats jų kūrimas!) lemia šalies ar įmonės konkurencingumą, o šis - ekonomikos augimą.


Pagrindinis žinių ekonomikos tikslas - matavimai, kurie leistų pasakyti, kas vyksta įvairiose ekonominės veiklos srityse.


Ko reikia, kad veiktų žinių ekonomika ?

Kad žinių ekonomika veiktų, t.y. kad žinios būtų plačiai naudojamos ekonominės naudos gauti, reikia bent kelių dalykų:

• kad egzistuotų paskatos efektyviai naudoti esamas ir naujas žinias bei sąlygos verslumui reikštis;

• kad gyventojai būtų pakankamai išsilavinę naudotis žiniomis ir jomis keistis;

• kad dinamiškai būtų tobulinama informacinė infrastruktūra, užtikrinanti informacijos sklaidą ir apdorojimą;

• kad būtų sukurta inovacijų sistema globalinėms žinioms asimiliuoti ir jas pritaikyti vietos reikmėms.


I. Žinios turi vis didesnę reikšmę darbo našumui, konkurencingumui ir plėtrai. Lietuva, turėdama susiformavusią žinių vertinimo kultūrą, ne visiškai panaudoja savo žinių resursus – žmogiškuosius išteklius, švietimo sistemą, mokslininkus, verslininkus ir t. t., tokiu būdu netekdama dalies galimybių konkuruoti, plėtros bei pajamų.
II. Pastaraisiais metais Lietuva pasiekė pažangą keliose žinių ekonomikos srityse, visų pirma ekonominio bei institucinio režimo tobulinimo bei informacijos ir ryšių technologijų (IRT) infrastruktūros kūrimo srityse. Tačiau mažiau padaryta tobulinant švietimo sistemą; be to, nepakankami rezultatai inovacijų sistemų tobulinimo srityje.
III. Nūdienos iššūkis Lietuvai yra būtinybė sukurti naujus plėtros variklius ir didinti ekonominės veiklos įvairovę. Pagrindinis dalykas didinant konkurencingumą – sistemingas žinių kūrimas, naudojimas ir skleidimas visame ūkyje bei visuomenėje – ne tik modernių technologijų pramonėje, bet ir tekstilės, medžio apdirbimo, agroverslo sektoriuose. Skleisti žinias ne tik išsilavinusiuose elito sluoksniuose, bet plačiojoje visuomenėje. Gebėjimas nustatyti kontaktus tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų naudojantis internetu įgis vis didesnę reikšmę žinių gavimo ir panaudojimo procese.
IV. Žinant, kiek reikia laiko sutarimui pasiekti ir strateginiams pokyčiams įgyvendinti, pradėti reikia jau dabar. Kitos šalys, persvarsčiusios švietimo metodiką, telekomunikacijų reguliavimą, mokslo ir technologijų politiką, eina pirmyn. Lietuva stengiasi įveikti dideles kliūtis, trukdančias įgyvendinti žinių ekonomikai būtinus pokyčius. Išlieka valstybinio sektoriaus ir verslo tarpusavio nepasitikėjimas, nepakankami ryšiai tarp valstybės institucijų, bendradarbiavimo stoka. Kad šalis galėtų žengti pirmyn, reikia stipresnės partnerystės tarp įvairių socialinių partnerių.
V. Greta tvirtos makroekonominės bazės, lanksčių darbo rinkų ir veiksmingos socialinės politikos žinių ekonomikai reikia efektyvios švietimo sistemos, inovacijų sistemos ir IRT infrastruktūros integravimo. Pateikti pasiūlymai sudaro darbotvarkės, skirtos padėti Lietuvai pasiekti žinių ekonomiką, esmę. Šiuos pasiūlymus galima suskirstyti į šešias kategorijas, apimančias ir politikos priemones, ir privačias iniciatyvas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-08
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.09 KB
Autorius@istulka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuva kelyje ziniu ekonomikos link [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą