Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Europos Sąjunga (ES) (23)

Europos Sąjunga (ES) (23)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) istorija. Europos Sąjungos svarbiausios datos. Simboliai. Trumpai apie Europos Sąjungą (ES). Dabartinės ES (Europos Sąjungos) šalys. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate susipažinsiu kas yra Europos Sąjunga ir kokias ji funkcijas atlieka Kadangi Lietuva įstojo į Europos Sąjunga šį informacija, kuria sužinosiu rašydama šį referatą bus labai svarbi.
Tikslas: Susipažinti su Europos Sąjungos istorija, ypatumais ir istorija.
Uždaviniai: Sužinoti Europos Sąjungos istorija, svarbiausios datos, žmonės, kurie daugiausiai prisidėjo prie ES kūrimosi, žinoti kokie yra ES simboliai, kokia jų reikšmė, taip pat trumpai apibūdinti dabartinę Europos sąjungą.

Šimtmečiais Europa buvo dažnų ir kruvinų karų arena. 1870-1945 m. Prancūzija ir Vokietija tarpusavyje kariavo net tris kartus, prarasdamos daug žmonių gyvybių. Ne vienas Europos vadovas įsitikino, kad geriausias būdas užtikrinti ilgalaikę taiką yra šalių ekonominis ir politinis susivienijimas.
Pprancūzas Žanas Monė labai daug mąstė apie tai. Jis suprato, kad yra du dalykai, kurių šalia reikia, norint sukelti karą,: geležies plienui gaminti (tankams, ginklams ir kt.) ir anglies- kurio fabrikas traukiniams. Europoje buvo daug anglies ir plieno, todėl europiečiams buvo labai paprasta pasigaminti ginklų ir pradėti karą.
Tad Žanui Monė šovė į galvą labai drąsi idėja.Jis sugalvojo, kad Prancūzijos ir Vokietijos ,o gal būt ir kitų Europos šalių vyriausybės, nebeturėtu pačios valdyti savo anglies ir plieno pramonės. Vietoj jų šių pramonės šakų veiklą turėtų organizuoti žmonės iš visų šalių, jie turėtu susėsti prie vieno stalo,aptarti reikalus ir priimti sprendimus kartu. Veikiant tokiu būdų, karas tarp jų būtų neįmanomas.
1950 m. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas, įkvėptas Žano Monė, sakydamas kalbą pasiūlė sujungti Vakarų Europos anglies ir plieno pramonę. Taip 1951 m. buvo įkurta Europos anglių ir plieno bendrija (EAPB), kurios narėmis tapo Belgija, Vakarų Vokietija, Liuksemburgas, Prancūzija, Italija ir Nyderlandai. Teisė priimti sprendimus, susijusius su šių šalių anglių ir plieno pramone, buvo patikėta nepriklausomai, viršvalstybinei institucijai – "Aukštajai vadovybei". Žanas Monė tapo pirmuoju jos pirmininku.
EAPB dirbo taip sėkmingai, kad per kelerius metus šios šešios valstybės nusprendė žengti toliau – integruoti kitus savo ūkio sektorius. 1957 m. jos pasirašė Romos sutartį ir įsteigė Europos atominės energijos bendriją (Euratomą) ir Europos ekonominę bendriją (EEB).
"Ekonominė" reiškia "susijusi su ekonomika", kitaip tariant, su pinigais ir verslu, darbu ir prekyba. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis26.95 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajunga (ES) (23) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą