Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Nevyriausybinės organizacijos ir jų vaidmuo Lietuvos ekonomikoje

Nevyriausybinės organizacijos ir jų vaidmuo Lietuvos ekonomikoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Nevyriausybinės organizacijos. Nevyriausybinių organizacijų ištakos. Nevyriausybinės organizacijos samprata. Nevyriausybinių organizacijų tipai. Nevyriausybinių organizacijų paramos centras. Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo Lietuvos ekonomikoje. Pelno nesiekimas ir pelno neskirstymas. Nevyriausybinių organizacijų ekonominė padėtis Lietuvoje. NVO apskaitos reglamentavimas. NVO pajamų struktūra. NVO išlaidų struktūra. Išvados. Zusammenfassung

Ištrauka

Vienas iš svarbiausių atviros visuomenės bruožų - organizacijų gausa, kurios aktyviai skleidžia savo idėjas, stengiasi gerinti vietos gyvenimo sąlygas ar padeda tiems žmonėms, kuriems pagalba labiausiai reikalinga. Bendrai jos vadinamos nevyriausybinėmis organizacijomis (toliau bus rašoma NVO), taip pabrėžiant, kad jos įkurtos be vyriausybės pagalbos.
Nevyriausybinės organizacijos - vienas pagrindinių pilietinės visuomenės indikatorių, parodančių piliečių laisvanoriško dalyvavimo trečiajame sektoriuje aktyvumą, o tuo pačiu ir norą kurti bei tobulinti šiandieninę visuomenę. Jos sukuria arba atstato ryšius tarp valstybės ir piliečių. Tik tuomet, kai valstybė valdoma bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis - organizuota visuomenės išraiška, valstybė valdoma demokratiškai.
Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos nevyriausybinių organizacijų sektorius pastebimai išaugo ir sustiprėjo. Remiantis statistiniais duomenimis teigiama, kad šiandien Lietuvoje yra įregistruota per 5500 NVO . Per pastaruosius metus išryšėjo struktūros, skatinančios NVO bendradarbiavimą. Išaugusios NVO veiklų apimtys atspindi vis stiprėjančią jų jėgą, pastebimai padidėjo NVO įtaka priimant organizacijoms reikšmingus politinius sprendimus
Darbo tikslas – išnagrinėti nevyriausybinių organizacijų sistemą Lietuvoje, įstatymais įtvirtintus konstitucinių teisių įgyvendinimo būdus, suteikti informaciją kokios yra galimos nevyriausybinių organizacijų rūšys ir jų veiklos aspektai, taip pat nustatyti koks jų vaidmuo Lietuvos ekonomikoje.
Kadangi visos dabartinės veiklos pagrindas yra istorija bei patirtis, pirmiausia darbe apžvelgiama nevyriausybinių organizacijų vystymosi tendencijos. Toliau apžvelgiamos pagrindinės nevyriausybinių organizacijų rūšys bei išaanlizuojamas jų vaidmuo Lietuvos ekomomikoje.
Iškeltam darbo tikslui pasiekti pirmoje darbo dalyje išnagrinėjau nevyriausybinių organizacijų sampratą, prigimtį, funkcijas. Taip pat išskyriau nevyriausybinių organizacijų tipus ir jų pagrindines sąvybes.
Antroje darbo dalyje išnagrinėjau nevyriausybinių organizacijų įtaką ekonomikai. Aptarti nevyriausybinių organizacijų skirtumai nuo pelno siekiančių organizacijų, išskirta NVO pajamų struktūra, jų kaita per metus, gaunamas pelnas, gautų pajamų paskirstymas., nurodantis kur NVO jas panaudoja. Taip pat nustatytas svarbiausias nelno nesiekiančių organizacijų finansinės apskaitos uždavinys, kuris įvardijamas kaip svarbus veiksnys plėtojant NVO ekonomiką.
Temos aktualumas. Dėl ribotų ryšių su visuomene dauguma žmonių negali suprasti, kokį vaidmenį vaidina NVO, suteikdamos piliečiams daugiau galimybių ar spręsdamos socialines problemas. Nemenką vaidmenį čia vaidina ekonominė situacija, nes žmonės neturi nei laiko, nei energijos, nei laisvų lėšų, kurias galėtų aukoti visuomeninei veiklai. Šios temos aktualumas pasireiškia tame, kad mums svarbu kuo daugiau gauti informacijos apie NVO ir tinkamai suprasti jų veiklos kryptis. Tačiau pats svarbiausias klausimas susijęs su NVO ekonomine padėtimi. Kadangi pagrindinis NVO lėšų šaltinis yra finansavimas, svarbiausia užduotis yra nustatyti, ar tinkamai naudojamas iš biudžetų ir fondų gautas finansavimas ir ar tinkamai paskirstomos lėšos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-29
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis147.19 KB
AutoriusVilija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nevyriausybines organizacijos ir ju vaidmuo Lietuvos ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą