Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslininkų mokami mokesčiai

Verslininkų mokami mokesčiai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Pelno mokestis. Pridėtinės vertės mokestis. Gyventojų pajamų mokestis. Akcizas(plačiau). Privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Išvados.

Ištrauka

Mokestis – mokesčio įstatyme mokesčių mokėtojui nustatyta piniginė prievolė valstybei. Mokesčių sistema - tai vienas su kitu susijusių mokesčių visuma.
Šalies mokesčių sistemą sudaro daugiau, kaip 25 (rinkliavų).Tai: Žemės mokestis, Mokestis už aplinkos teršimą, Žyminis mokestis, Nekilnojamo turto mokestis, Privalomojo sveikatos draudimo įmokos, Paveldimo turto mokestis, Įmokos į Garantinį fondą, Loterijų ir azartinių lošimų mokestis, Baltojo cukraus virškvočio mokestis, Konsulinis mokestis, Mokestis už valstybinius gamtos išteklius, Naftos ir dujų išteklių mokestis, Valstybės rinkliava, Valstybinio socialinio draudimo įmokos, Atskaitymai nuo pajamų pagal Lietuvos Respublikos miškų įstatymą, Mokesčiai už pramoninės nuosavybės objektų registravimą, Kvotinio cukraus gamybos mokestis, Papildomas cukraus gamybos mokestis, Socialinis mokestis, Muitai, Už valstybės turto naudojimą patikėjimo teise, Cukraus pramonės restruktūrizavimo laikinasis mokestis, Papildomos baltojo cukraus gamybos kvotos ir pridėtinės izogliukozės gamybos kvotos vienkartinio išsipirkimo mokestis. Taip pat pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizai,
privalomojo sveikatos draudimo įmokos, kurios šiame darbe bus išnagrinėtos smulkiau.
Šių mokesčių įplaukos patenka į nacionalinį biudžetą (valstybės bei savivaldybių), valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo fondų biudžetus.
Taigi visos valstybės pajamos ir išlaidos priklauso nuo mokesčių sistemos ir jų surinkimo.


Lietuvos vieneto mokesčio bazė yra visos Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse uždirbtos pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvos Respublikoje ir ne Lietuvos Respublikoje.
Pajamos – visos iš Lietuvos ir ne Lietuvos šaltinių uždirbtos ir (arba) gautos visų rūšių pajamos pinigais ir (arba) ne pinigais.

Pelno mokesčio mokėtojai yra:
1. Lietuvos vienetas – (juridinis asmuo, įregistruotas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka).
2. Užsienio vienetas – (užsienio valstybės juridinis asmuo ar organizacija, kurių buveinė yra užsienio valstybėje ir kurie įsteigti arba kitokiu būdu organizuoti pagal užsienio valstybės teisės aktus, taip pat bet kuris kitas užsienyje įsteigtas, įkurtas ar kitaip organizuotas apmokestinamasis vienetas).

Mokesčio objektas:
Lietuvos vieneto mokesčio objektas yra:
• visos Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse uždirbtos pajamos. Į Lietuvos vieneto pajamas įskaitomos jo kontroliuojamojo užsienio vieneto pozityvios pajamos arba jų dalis.
• Į Lietuvos vieneto (Europos ekonominių interesų grupės dalyvio) pajamas taip pat įskaitomos tos Europos ekonominių interesų grupės pajamos.

Užsienio vieneto mokesčio objektas yra:
• užsienio vieneto, jam vykdant veiklą per nuolatinę buveinę Lietuvos Respublikos teritorijoje, uždirbtos ir (arba) gautos pajamos;
• užsienio vieneto ne per nuolatinę buveinę gautos tam tikrų rūšių pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvos Respublikoje.
• Pajamos iš paskirstytojo pelno (dividendai ir kitas paskirstytasis pelnas).
• Vieneto gauta parama, panaudota ne pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatyme nustatytą paramos paskirtį.
• Vieneto iš vieno paramos teikėjo per mokestinį laikotarpį grynais pinigais gautos paramos dalis, viršijanti 250 minimalių gyvenimo lygių dydžio sumą.

Įstatymo nustatyta tvarka pelno mokesčio nemoka:
1) biudžetinės įstaigos;
2) Lietuvos bankas;
3) valstybė ir savivaldybės,
4) valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, tarnybos ar organizacijos;
5) valstybės įmonė "Indėlių ir investicijų draudimas";
6) Europos ekonominių interesų grupės.

Taikomi šie pelno mokesčio tarifai:
15 proc. mokesčio tarifu apmokestinama:
• Lietuvos vieneto ir nuolatinių buveinių apmokestinamasis pelnas;
• pajamos iš paskirstytojo pelno.
• gauta parama, panaudota ne pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatyme nustatytą paramos paskirtį (be atskaitymų); ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-01
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis34.71 KB
AutoriusIndrė
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslininku mokami mokesciai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą