Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonomikos ir makroekonomikos samprata

Mikroekonomikos ir makroekonomikos samprata

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Ekonomikos sąvoka. Mikroekonomika. Makroekonomika. Rinka. Rinkos samprata. Rinkos funkcijos. Rinkos formos. Rinkų tipai. Paklausa ir pasiūla. Pusiausvyra rinkoje. Pinigų samprata.

Ištrauka

Žodis "ekonomika" kilęs iš graikų kalbos: "oikos" - būstas, ūkis, "nomos" -valdymo, tvarkymo menas. Dar vergovės laikais buvo bandoma atsakyti į klausimą kaip tvarkyti vergvaldžio ūkį, o vėlesniais laikais svarbiu klausimu buvo laikoma nustatyti turto gamybos ir paskirstymo bendruosius dėsnius. Ekonomikos sudėtingumą lemia tai, kad mokslas bendruosius ūkio dėsningumus gali tirti įvairiais lygiais, požiūriais, kuriuoslemia ūkinio gyvenimo poreikiai.
Bet kuriame ūkyje visada iškyla pasirinkimo problema: ką gaminti, kaip gaminti iš esamų (dažniausiai ribotų) išteklių ir kam paskirstyti produktus. Jeigu nebūtų konflikto tarp tikslų ir išteklių arba jei visuomenė turėtų tiek daug išteklių, kad galėtų patenkinti visus savo poreikius, tuomet nebūtų ekonominių problemų.
Ekonomikos teorijos pagrindinė užduotis: sisteminti, apibendrinti, aptarti faktus. Nes faktai nuolat kinta, juos būtina lyginti su teorija. Ekonomikos sąvoka daugiareikšmė: 1) Tai tam tikra gamybinių santykių visuma (vieno žmogaus santykiai su kitu). 2) Tai atskiro ūkinio vieneto ar tų vienetų sistemos ūkinė būklė. 3) Mokslas apie tai, kaip žmonės įsigyja būtiniausias prekes ar paslaugas ir su kokiomis problemomis susiduria tai darydami arba ką daryti, kaip tokių problemų visiškai išvengti.
Taigi ekonomika (econmics) - tai mokslas, padedantis iš visų ribotų išteklių panaudojimo alternatyvų pasirinkti geriausią. Kitaip sakant, tai mokslas apie tai, kaip žmonėms geriau apsirūpinti maistu, būstu, rūbais ir kitais būtinais dalykais, kaip spręsti su tuo susijusias problemas.

Jau daugiau kaip 40 metų universitetiniuose vadovėliuose skiriamos dvi ekonomikos teorijos dalys - mikroekonomika ir makroekonomika.

Mikroekonomika (microeconomics) nagrinėja pagrindinių ekonomiką sudarančių elementų - individualių vartotojų, įmonių (firmų), išteklių savininkų, ekonomikos šakų - elgseną bei tai, kaip šių elementų sąveika veikia kainas, gamybą ir pajamas.
Pagrindinis mikroekonomikoje taikomas metodas - individų elgsenos pasekmių įvairiose rinkų sistemose numatymas pagal gana tobulą individualių ekonomikos subjektų racionalios elgsenos teoriją. Taigi mikroekonomika -mokslas apie rinkos mechanizmą ir jėgas, formuojančias kainų lygį, veikiančias sprendimus dėl gaminio ar paslaugos tiekimo į rinką ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-11
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.61 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroekonomikos ir makroekonomikos samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą