Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (5)

Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (5)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo situacija. Smulkių ir vidutinių įmonių vieta Lietuvos ekonomikoje. Smulkių ir vidutinių įmonių struktūra. Smulkių ir vidutinių įmonių finansiniai rodikliai. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros vizija, strateginiai tikslai. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros vizija. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros strateginių krypčių formavimo principai. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros strateginiai tikslai. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtra iki 2003 metų. Parama smulkiam ir vidutiniam verslui. Valstybės parama verslo plėtrai. Europos sąjungos parama Lietuvos ekonomikai. Nuomonės dėl integracijos į Europos Sąjungą. Phare programa. Sapard programa. Kitos Europos Sąjungos (ES) paramos programos. Išvados.

Ištrauka

Kadangi Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje didžiauią įmonių dalį sudaro smulkios ir vidutinės įmonės, kurios paprastai ir sukuria didžiausią dalį BVP, tai galima teigti, kad smulkus ir vidutinis verslas yra konkurencijos variklis. Šiose įmonėse gimsta daugelis inovacinių idėjų, sukuriama darbo vietų atokiausiose provincijose.

Šiame darbe:
• apžvelgsime SVĮ vietą Lietuvos ekonomikoje
• aptarsime SVV struktūrą ir finansinius rodiklius
• nurodysime strateginius tikslus ir plėtros kryptis iki 2003 metų
• įvertinsime SVV galimybes gauti paramą tiek iš valstybės, tiek iš įvairių Europos Sąjungos paramos fondų.

Vyriausybė, įvairiomis programomis, strategijomis ir priemonių planais deklaruojanti paramą SVV, kol kas nepasiekė svarbiausio tikslo – sukurti dinamišką sektorų, galintį tapti visos ekonomikos plėtros pagrindu.
Daugelis specialistų pripažįsta, kad svarbiausios SVV plėtros bėdos – verslumo ir finansinių išteklių stoka.
Šiuo metu valstybės teikiama parama yra gerokai mažesnė nei realūs poreikiai. Valstybės lėšos turi būti panaudojamos verslumui skatinti – siekiama sukurti naujų įmonių ir verslo rūšių atsiradimui palankią infrastruktūrą, o po to verslininkai turėtų finansinę paramą gauti bankuose.
Verslumo užuomazgų realizavimo priemonėmis vadinami verslo inkubatoriai Lietuvoje jau seniai subrandino pirmuosius vaisius. Dabar veikia 6 verslo inkubatoriai, kuriuose nuo 1999m pabaigos sukurta 640 naujų darbo vietų.
Verslo naujokai turi galimybę naudotis lėšomis, skiriamomis per Europos Sąjungos programas bei fondus, tokius kaip PHARE, SAPARD, TACIS, LEADER, ISPA, t.t. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai15
Dydis149.89 KB
Autoriusgabre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą