Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (6)

Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (6)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtros ypatumai. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) samprata. Tarptautiniai veiksniai sąlygojantys smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtrą. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtros galimybės ir trukdžiai tarptautiniu mastu. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) galimybės.

Ištrauka

Tarptautinis verslas jau 20 amžiaus pabaigoje tapo dabartinės civilizacijos fenomenu, be kurio savo verslo neįsivaizduoja dauguma užsienio ir mūsų šalies verslininkų.
Į tarptautinį verslą įeina komerciniai veiksmai, išeinantys už nacionalinių sienų. Ši sąvoka apima tarptautinį prekių, paslaugų, darbo jėgos ir technologijos judėjimą; importą ir eksportą; tarpvalstybinius prekybinius susitarimus dėl intelektinių teisių (patentų, prekybos ženklų, know-how, kopijavimo); licencijų išdavimą ir frančizę; investavimą į fizinį ir finansinį turtą užsienio šalyse; susitarimus su gamintojais dėl jų prekių realizavimo užsienio rinkoje arba eksportavimo į dar kitas užsienio šalis; pirkimą ir pardavimą užsienio šalyse; prekybos centrų ir tiekimo sistemos kūrimą užsienio šalyse; importavimą iš vienos užsienio šalies į kitą vietiniam pardavimui.
Sėkmingas dalyvavimas tarptautinėje rinkoje, viena vertus, gali suteikti puikias galimybes pasinaudoti visais jo privalumais – didesne rinka savo produkcijai ir paslaugoms, geresne gyvenimo kokybe, idėjomis, pigesniais darbo ir kapitalo ištekliais, kvalifikuotais žmogiškaisiais ištekliais; kita vertus, skatina prisiimti ir didesnę investicijų riziką, aukštą konkurencijos lygį.
Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtra tampa vis aktualesniu tikslinių, politinių, visuomeninių diskusijų objektu, plačiai analizuojant jo reikšmę ir naudą socialiniai ir ekonominiai plėtrai, ekonomikos ir žmonijos gerbūvio augimui. Šias diskusija aštrina įvairūs požiūriai į SVV plėtros tendencija ir valstybės vaidmenį įtakojant šių tendencijų pasireiškimą. Vienas aktualiausių diskusijų objektų – SVV skatinimas. Diskusijos šia tema turi rimtą pagrindą – sunku suvokti ir išmatuoti SVV skatinimo priemonių daromą įtaką SVV plėtrai ir sukuriamą naudą dėl šios įtakos. Dažniausiai keliamas klausimas – ar tikrai SVV plėtrai reikia skirti tiek daug dėmesio ir ar SVV sektorius vaidins augančiai didėjantį vaidmenį globalioje ekonomikoje? Į šiuos klausimus atsakymų reikia ieškoti analizuojant SVV plėtros tendencijas išsivysčiusių šalių ar stambių ekonominių regionų ekonomikose bei aiškinantis šias tendencijas sąlygojančius veiksnius bei prognozuojant jų pokyčio ilgalaike perspektyvas.
Pasaulio šalių ekonomikos, veikiamos globalių jėgų, tampa nenusakomai interaktyvios. Smulkus ir vidutinis verslas, vaidinantis tam tikrą reikšmingą vaidmenį ekonominei raidai, taip pat veikia interaktyvų globalizacijos procesų kontekste. Šių veiksnių ir tendencijų pažinimas tampa svarbiu veiksniu plėtojant SVV, kuriantį vis didesnę naudą bei gebantį konkuruoti transnacionalinėse ekonominėse erdvėse. Taigi SVV plėtros tendencijos, jų kryptis ir mastas tampa aktualia tema ir mokslinių tyrimų objektu. Stebint ir analizuojant SVV plėtros tendencijas pasaulio ekonomikose, didžiausias dėmesys telkiamas į jėgas, sąlygojančias šių tendencijų pasireiškimą. Su šiais procesais susiję keletas problemų, kurių tyrimas yra būtinas, siekiant rasti atsakymus į klausimus, svarbius planuojant ir skatinant SVV plėtrą. Pirmiausia, svarbu identifikuoti SVV plėtrą sąlygojančius veiksnius bei įvertinti jų mastą ir perspektyvas. Tačiau svarbiausia mūsų darbo iškelta problema, susijusi su šio darbo tyrimo objektu, yra įvertinti, ar dabar stebimos SVV plėtros tendencijos yra ilgalaikio pokyčio naujo tipo ekonomikos linkme pradžia ar tam tikras fragmentas nuoseklios ekonominės raidos procese. Šiame darbe pabandysime pažvelgti į šią problemą analizuojant įvairių autorių, verslo žmonių nuomones bei objektyviai vykstančius procesus globalizacijos kontekste. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis24.48 KB
Autoriusvirga
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno technologijos universiteto gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno technologijos universiteto gimnazija / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą