Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Strategijų tipai ir jų parinkimas Pasvalio rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos ir sveikatos skyriui

Strategijų tipai ir jų parinkimas Pasvalio rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos ir sveikatos skyriui

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai pagrindai. Strateginio planavimo diegimas Lietuvos viešojo administravimo institucijose. Strateginio valdymo esmė. Išskirtinė ir visą apimanti strategija. Suplanuota ir spontaniškai iškylanti strategija. Strategijos ir struktūros ryšys. Strategijų tipai. Pasvalio rajono savivaldybės administracijos apibūdinimas. Teisinis įstaigos apibūdinimas. Geografinė padėtis ir organizacinė struktūra. Pasvalio rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos ir sveikatos skyriaus funkcijos. Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus finansinė analizė 1999 – 2004 m. Pasvalio rajono savivaldybės socialinių paslaugų analizė ir plėtros perspektyvos. Socialinio sektoriaus apžvalga. Socialinė parama. Socialinės paslaugos. Institucijos veiklos strategija. Išvados ir pasiūlymai. Summary.

Ištrauka

Vietos valdžios institucijos yra labai sudėtingos organizacijos, veikiančios itin neramioje aplinkoje. Iš jų reikalaujama iš anksto numatyti poreikius, taip pat identifikuoti bei reaguoti į sudėtingas demografines, socialines, ekonomines ir aplinkos problemas, bei reaguoti į besikeičiančius vartotojų poreikius, į piliečių pageidavimus, efektyviai ir taupiai naudoti ribotus, retus išteklius, - ir atlikti visa tai nuolat prižiūrint dėmesingai ir kritiškai visuomenės akiai.
Per trumpą Nepriklausomybės laikotarpį Lietuva sugebėjo sukurti socialinės apsaugos sistemą, iš esmės atitinkančią Europos tradiciją ir Europos Sąjungos reikalavimus.
Nepakankama socialinių paslaugų apimtis bei augantis nestacionarių socialinių paslaugų poreikis Pasvalio rajone sudarė prielaidas projektui "Dienos užimtumo centro Pasvalyje įkūrimas" inicijuoti. Pagrindinės priežastys:
1. Nepakankama socialinių paslaugų apimtis;
2. Augantis poreikis nestacionarioms socialinėms paslaugoms, kurių negali suteikti veikiančios įstaigos;
3. Nepatenkinti socialiai atskirti asmenys;
4. Netolygus nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros pasiskirstymas atskiruose Lietuvos regionuose.
Tyrimo problema: Kaip pagerinti socialinę aplinka Pasvalio rajone: padidinti socialinių paslaugų apimtį ir pagerinti jų kokybę.
Tyrimo aktualumas: Planuojant organizacijos veiklą yra labai aktualu nustatyti įmonės galimybes, kurios savo ruožtu formuoja tolesnę organizacijos ateitį. Kai sprendimo priėmimas susijęs su galimybių radimu, jis aiškiai susijęs su pasirinkimu tokių veiksmų, kurie gali padėti kurti organizacijos ateitį.
Rengiant galimybių studiją, daromi įvairūs sprendimai. Sprendimo priėmimo pagrindas yra informacinis aprūpinimas. Projekto tikslumas visų pirma priklauso nuo tikslių ir patikimų duomenų gavimo, taigi svarbiausia, kad būtų pateikiama reikalinga, tiksli, išsami ir patikima informacija.
Taigi, analizuojant Pasvalio rajono socialinę aplinką, labai aktualu numatyti organizacijos galimybes ir jas detaliai išanalizuoti. Numatyti, kaip jos paveiks visą Pasvalio rajono socialinę infrastruktūrą bei visą visuomenę.
Tyrimo objektas: Pasvalio rajono savivaldybė, vienas iš padalinių - Socialinės paramos ir sveikatos skyrius.
Organizacija planuodama savo veiklą, leidžia susieti ir suderinti įvairius planus į vieningą visumą ir taip pasiekti geresnį bendrą rezultatą. Reikia nustatyti galimas pasirinkimų alternatyvas, pasirinkti vieną ar kelias iš jų, tada suplanuoti ir įvertinti, ką reikia padaryti, kad būtų pasiekti tikslai.
Tyrimo tikslas – nustatyti Pasvalio rajono savivaldybės administracijos socialinės aplinkos tikslus ir parinkti priemones tiems tikslams įgyvendinti. Pagrindinis tyrimo tikslas – parinkti teisingą socialinės veiklos strategiją.
Tyrimo uždaviniai:
1. Apibrėžti organizacijos socialinės veiklos strategiją pagal mokslinę literatūrą.
2. Išanalizuoti Pasvalio rajono savivaldybės socialinę aplinką.
3. Atlikti Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus analizę.
4. Sudaryti Pasvalio rajono savivaldybės socialinės infrastruktūros veiklos strategiją.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros, periodinių leidinių bei internetinės medžiagos analizė.
2. Lyginamoji analizė.
Darbą sudaro 4 dalys.
Pirmoje dalyje apžvelgtas strateginio planavimo diegimas Lietuvoje, strateginio valdymo esmė, kintanti vietinio valdymo aplinka. Apibūdinamos išskirtinės ir viską apimančios strategijos, kaip pasirinkti strategiją ir nustatyti jos kryptį. Apibūdinamos strategijos ir jų rūšys, tipai.
Antroje dalyje, vadovaujantis moksline literatūra, ištirta Pasvalio rajono savivaldybės vidinė ir išorinė aplinka, nustatyti pagrindiniai privalumai ir trūkumai, parengta tinkamiausia socialinės aplinkos strategija..
Trečioje dalyje analizuoju Pasvalio rajono savivaldybės socialines paslaugas ir plėtros perspektyvas.
Ketvirtoje dalyje apžvelgsime Pasvalio rajono savivaldybės vaidmenį, įgyvendinant viziją, iškeltus tikslus ir uždavinius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis155.66 KB
AutoriusArmantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Strategiju tipai ir ju parinkimas Pasvalio rajono savivaldybes administracijos socialines paramos ir sveikatos skyriui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą