Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Nedarbo mažinimo tikslai ir metodai

Nedarbo mažinimo tikslai ir metodai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Užimtumo politika Lietuvoje. Lietuvos užimtumo taryba – Lietuvos darbo birža. Veiksmai užimtumo tikslams ir uždaviniams. Darbo vietų kūrimas ir verslumas. Darbo jėgos teritorinis mobilumas. Ilgalaikių bedarbių užimtumo gebėjimų didinimas. Profesinio rengimo tobulinimas. Pasiektų tikslų ir rezultatų apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuva, kurioje gyvena 3,5 mln. gyventojų, 1990 m. atgavusi Nepriklausomybę, nuėjo sunkų ekonominių ir socialinių permainų kelią. Šalies ekonomika patyrė daug struktūrinių pakitimų.Kad Lietuvos Respublika pasiektų išsivysčiusių Europos Sąjungos šalių lygį ir taptų lygiaverte partnere (pagal socialinius ir ekonominius rodiklius), kad išaugtų šalies žmonių gyvenimo kokybė, pagrįsta modernios ir žiniomis grįstos ekonomikos plėtra, - pagrindiniai Lietuvos Respublikos Vyriausybės uždaviniai, išdėstyti jos programoje 2001-2004 metams, yra, be kitų: užimtumo didinimas, skurdo mažinimas, investicijų į žmogiškuosius išteklius skatinimas, informacinės ir žinių visuomenės kūrimas ir mokslo, technologijų skatinimas. Pagrindiniai Lietuvos Respublikos užimtumo didinimo programos strateginiai tikslai yra šie:
- įveikti neigiamus struktūrinės ūkio reformos ir išorės poveikio padarinius gyventojų
užimtumui ir darbo rinkai;
- didinti gyventojų užimtumą, mažinti nedarbą ir subalansuoti darbo rinką;
- pasirengti prisidėti prie ES užimtumo strategijos koordinavimo.
Kaip teigiama ilgalaikėje vizijoje, pagrindinis nacionalinės ūkio plėtros prioritetas – pasiekti aukštus BVP augimo rodiklius. Ekonomikos augimas ilguoju laikotarpiu sudarys sąlygas didinti užimtumą ir realiasias pajamas, o tuo pačiu ir gerinti Lietuvos darbo jėgos įgūdžius ir užtikrinti, kad darbo jėga būtų lanksti ir mokėtų prisitaikyti.
Kitas svarbus tikslas – tobulinti socialiai nuskriaustų grupių, tokių kaip bedarbiai ir jaunimas, įgūdžius ir kvalifikaciją, užtikrinti, kad kompetencija ir įgūdžiai, kurių mokoma, atitiktų darbo rinkos poreikius.
Stiprinti ekonominį konkurencingumą, sudarant būtinas augimo sąlygas, skatinant palankios verslo aplinkos formavimąsi ir investicinį klimatą, palankų esamų ir įsteigtų naujų įmonių plėtrai. Aktyvinti ekonomikos restruktūrizavimo procesus, kurie šiuo metu jau vyksta Lietuvoje.
Tikslas – išanalizuoti Lietuvos Respublikos užimtumo didinimo programos 2001-2005 m. tikslus. Išryškinti Lietuvos darbo biržos, kaip Lietuvos užimtumo tarnybos įgyvendinamus nedarbo mažinimo metodus – siekiant įgyvendinti nacionalinę užimtumo ir darbo rinkos politiką.
ES šalys narės pagal Europos užimtumo gaires rengia metinius nacionalinius užimtumo planus. Savo veiklą Lietuvos darbo birža vykdo vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytais prioritetiniais darbo rinkos politikos tikslais ir uždaviniais. Taip pat įgyvendina Lietuvos Respublikos Užimtumo didinimo 2001-2004 metų programoje numatytas priemones.
1997 metai. Amsterdamas. Europos Sąjungos valstybių vadovų susitikimas. EB steigimo sutartis buvo papildyta skyriumi apie užimtumą, kuriame numatytas Europos užimtumo strategijos (EUS) formavimas ir įgyvendinimas. Vienas iš svarbiausių ES valstybių vadovų susitikimo Amsterdame rezultatų yra tai, kad pirmą kartą ES mastu buvo glaudžiai susieta ekonominė ir užimtumo politika siekiant tokių tikslų kaip darbo vietų kūrimas ir užimtumo didinimas. Užimtumo problema laikoma visų šalių narių bendru interesu ir, nors kiekviena šalis narė vykdo savo politiką, jų politika turi atitikti bendrą Europos politiką ir turi būti kasmet derinama atsižvelgiant į Europos Tarybos nustatytas užimtumo gaires:
- užimtumo gebėjimų ugdymas;
- darbo vietų kūrimo ir verslumo skatinimas;
- įmonės ir darbuotojų gebėjimų pritaikyti prie pokyčių didinimas;
- moterų ir vyrų lygių galimybių stiprinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis57.83 KB
Autoriusingaite1
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo mazinimo tikslai ir metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą