Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Nematerialusis kapitalas: intelektualinės nuosavybės aspektas

Nematerialusis kapitalas: intelektualinės nuosavybės aspektas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Kapitalas. Kapitalo sąvoka. Kapitalo rūšys. Realusis kapitalas. Finansinis kapitalas. Intelektualinis kapitalas. Intelektualinė nuosavybė. Nematerialusis kapitalas intelektualinės nuosavybės aspektu. Išvados.

Ištrauka

Kapitalas – tai žmogaus darbų pertvarkyti gamtiniai ištekliai ir pritaikyti tolesniam perdirbimui, kuriant žmogui reikalingas gėrybes; tai finansinių ir fizinių fondų, kurie gali būti naudojami prekių gamybai ir paslaugoms kurti, vertė; tai turtas, vertybė. Tačiau kas yra nematerialusis kapitalas? Tai plėtros darbai, prestižas, patentai, licenzijos, programinė įranga ir kt. Nematerialusis kapitalas yra tiek pat svarbus kiek materialusis, o gal net ir labiau svarbus. Jei suformuotas geras firmos įvaizdis, visuomet tos firmos gaminiai ar paslaugos bus labiau vertinamos. Jei darbuotojai bus kvalifikuoti, turės patirties ir žinių, savaime suprantama, kad toji firma bus produktyvesnė ir gamyba bus kokybiškesnė. Todėl labai svarbu, kad įmonė ne tik kauptų pinigus, bet nepamirštų apie darbuotojų profesinį mokymą, kvalifikacijos kėlimą, taip pat, kad pasirūpintų darbuotojo pasitenkinimu darbo vieta. Dabar, dauguma darbdavių suprato šią didžiulę reikšmę ir stengiasi neapsiriboti vien materialaus kapitalo kaupimu.
Kadangi šiame darbe reikia nagrinėti intelektualinės nuosavybės aspektu, bandysiu apžvelgti prestižo savoką, bei reikšmę, patento reikalingumą, kvalifikuotų darbininkų poreikį ir visus kitus intelektualinės nuosavybės dalykus, nuo kurių priklauso firmos gerovė ir plėtra.

Kapitalo terminu apibūdinami tokie daiktai, kurių gamybos procesuose, t.y. visi gamyboje vartojami materialiniai ištekliai. Be to, kapitalas gali būti ne tik materialus. Tai gali būti įmonės darbuotojų kvalifikacija, žinios, patyrimas. Kapitalas gali būti nuolatos gerinamas ir didinamas. Jis yra žmogaus sukurtas gamybos veiksnys. Kapitalas – tai sudaiktinto darbo ištekliai, tai žmogaus darbu pagamintos gamybos priemonės, naudojamos tolesnei gamybai. Tai, kas naudojama kito daikto gamybai, galime vadinti kapitalu. Tai pinigai, darbo jėga, kvalifikacija, darbo įrankiai ir pan. Nuo turimo kapitalo labai daug kas priklauso. Tai firmos, įmonės ateities kūrimas, vartojimo ateityje galimybės. Norit turėti pakankamai tinkamą kapitalą, reikia juo pasirūpinti iš anksto. Tai reikšia, kad kapitalą reikia gaminti. Kapitalo gamyba reiškia vartojimo atidėjimą ateičiai, laukimą. Kapitalo formavimas (kaupimas) priklauso nuo dabartinio vartojimo ir didesnio vartojimo ateityje pasirinkimo. Praeityje sukauptas kapitalas naudojamas finansuoti ateities gamybą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.3 KB
Autoriuslapla
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nematerialusis kapitalas intelektualines nuosavybes aspektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą