Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ūkinės veiklos cikliškumas ir jo priežastys

Ūkinės veiklos cikliškumas ir jo priežastys

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Ekonominis augimas. Ekonominis augimas, jo tempai, klasifikacija. Ekonomikos augimo stadijos. Ekonominio augimo padariniai. Cikliškumas kaip ekonominės dinamikos forma. Svarbiausios ekonominių ciklų teorijos. Ekonominės raidos cikliškumas. Krizės. Jų kryptys. Ciklų tipai. Ciklinių vyravimų priežastys. Išvados.

Ištrauka

Cikliškumo, kaip visuomenės vystymosi pagrindo, idėja moksle juntama nuo Senovės Graikijos ir Senovės Kinijos laikų. Filosofijos mokslui cikliškumo idėja buvo itin svarbi keletą šimtmečių. Ekonomistai į šią problemą dėmesį atkreipė XIX a. pradžioje. Pirmieji ciklinius reiškinius ekonomikoje pradėjo tyrinėti L. S. Sismondis, K. Rodbertusas ir T. Maltusas. Dalis ekonomistų cikliškumo idėją, kaip prieštaraujančią Sėjaus dėsniui, teigiančiam, kad bendroji pasiūla sukuria sau lygią bendrąją paklausą, atmetė. Cikliškumą kaip atsitiktinį ir trumpalaikį reiškinį traktavo A. Smitas, Ž. B. Sėjus, D. Rikardas, Dž. S. Milis ir A.Maršalas.

Ekonomikai būdingi nuolatiniai trumpalaikiai svyravimai. Ekonominių svyravimų (ciklų) teorija kartu su ekonominio augimo teorijomis priskiriama makroekonominės dinamikos problematikai. Ekonominio ciklo teorijos atsirado ir pradėjo plėtotis ieškant atsakymo į svarbų klausimą: kodėl vyksta ekonominiai svyravimai? Vieno atsakymo į šį klausimą ekonomikos mokslas nepateikė dėl problemos sudėtingumo. Nors ekonominio augimo ir ekonominės raidos sąvokos glaudžiai susijusios, iš tiesų jos nėra tapačios. Ekonominis augimas, kaip sudedamoji ekonominės raidos dalis, yra teigiama ekonominės dinamikos sudedamoji. Augimas pasireiškia kaip bendra tendencija ilguoju laikotarpiu, o trumpuoju laikotarpiu galima pastebėti bendrojo nacionalinio produkto augimo tempų svyravimus. Tokį ekonominio augimo proceso bruožą žmonijai pavyko aptikti praktiškai dar žiloje senovėje dėl jo akivaizdžiai materialaus pagrindo — žemės ūkio ciklų. Dabartiniu metu ekonominiai matematiniai metodai padeda visapusiškai ištirti begalinę ekonominio ciklo tipų ir rūšių įvairovę.

Ekonominis augimas – gauto produkto, pagamintų prekių ir suteiktų paslaugų apimties padidėjimas per tam tikrą laikotarpį. Paprastai jis matuojamas kiekybiškai panaudojant BNS. Ekonomikos augimą charakterizuoja ekonomikos augimo tempai. Ekonominio augimo tempas=BNP2000-BNP1999/BNP1999;
Ekonominė dinamika gimininga mokslui, tiriančiam ryšį tarp ekonominės sistemos judėjimo ir ją veikiančių išorinių ir vidinių jėgų. Pačią ekonomikos dinamiką suprasime, kaip ekonominio reiškinio kitimą, jo raidą ir tuo pačiu ekonominio- fiskalinio srauto kitimo. Ekonomikos augimo tempai ir kokybė bei kiti rodikliai priklauso nuo šalies ūkio pajėgumo, nuo ekonomikos funkcionavimo ypatumų, pasauliniu mastu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis92.82 KB
AutoriusEvelina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. Dr. V. Vinciūnienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukines veiklos cikliskumas ir jo priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. Dr. V. Vinciūnienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą