Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Smulkių ir vidutinių įmonių steigimas

Smulkių ir vidutinių įmonių steigimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos jurisdikcijos mažos ir vidutinės įmonės (trumpa apžvalga). Įstatymas. Individualių įmonių įstatymas. Verslo sritis. Verslo plano sudarymas. Organizaciniai ir teisiniai aspektai. Finansavimas. Organizacines struktūros planavimas. Išvados.

Ištrauka

Smulkus verslas yra labai įvairus ir nuolat vystosi. Išsivysčiusiose šalyse nė viena ekonomikos šaka negali apseiti be smulkaus verslo produkcijos ir paslaugų.
Pirmąsyk smulkus verslas aprašytas prieš 4000 metų. Tai buvo paskolos už procentus suteikimo prašymas. Smulkus verslas klestėjo beveik visose senovės kultūrose, juo užsiminėjo arabai, babiloniečiai, egiptiečiai, judėjai, graikai, finikiečiai ir romėnai, tačiau dažniausiai jų prekės buvo nekokybiškos ir neišvaizdžios, o jie patys stengėsi apgauti ir apskaičiuoti pirkėją. Todėl smulkus verslas tapo paniekos objektu. Buvo leidžiami įstatymai, siekiantis apsaugoti pirkėją nuo nekokybiškų prekių ir paslaugų.
Nors šiuo metu požiūris į verslininkus pasikeitė, tačiau jų profesija vertinama gerokai mažiau nei gydytojo ar juristo. Smulkus verslas pasaulyje darosi vis populiaresnis, nes jis sukuria ne tik naują produkciją, bet ir naujas darbo vietas. Todėl šiandien smulkaus verslo pasiekimus, galimybes, perspektyvas ir problemas gyvai aptarinėja tiek žurnalistai, tiek politikai ar švietimo darbuotojai.


Individualios įmonės
Gausiausia Lietuvos įmonių grupė - individualios įmonės: ketvirčio pradžioje jų veikė apie 63,5 tūkstančio. Šios įmonės priklauso tik vienam fiziniam asmeniui.
Individualios įmonės savininkas turi neribotą turtinę atsakomybę, reiškiančią, kad jo ir jo įmonės turtas neatskiriami ir už įmonės prievoles jis atsako ne tik įdėtuoju į verslą kapitalu, bet ir visu savo turtu.
Individuali įmonė yra privatus juridinis asmuo.
Smulkios, mažos ir vidutinės įmonės kūrimo etapai
Įmonės kūrimo etapai yra šie:
1. Verslo kūrimo idėjos sukonkretinimas.
2. Įmonės kūrėjo asmeninių savybių įvertinimas.
3. Verslo organizavimo sąlygų įvertinimas.
4. Įmonės juridinės formos parinkimas.
5. Verslo organizavimo projekto parengimas.
6. Įmonės steigimo dokumentų parengimas.
7. Įmonės įregistravimas.
Teigiama, kad įmonės sėkmingą veiklą lemia trys dalykai: pačios idėjos privalumai, verslininko sugebėjimai ir materialios sąlygos.
Gera idėja ta, kurią įgyvendinus bus patenkinamas konkretus vartojimo poreikis, nes bet kokio verslo organizavimo tikslas yra ne gaminti, o pelningai parduoti, idėjos sukonkretinimas - tai rinkos nišos ir prekės (paslaugos), kuri užpildytų tą nišą, nustatymas. Tai jau yra bendrais bruožais įsivaizduojamas verslo kūrimo projektas.
Tačiau genialus projektas nueis niekais, jeigu įmonės kūrėjas neturės veiklos (verslo) žmogui būtinų savybių. Tyrimais seniai įrodyta, kad mažos ar vidutinės įmonės dažniausiai žlunga dėl verslininko nesugebėjimo vadovauti, rečiau - dėl specialių žinių stokos ir dar rečiau - dėl finansinių problemų. Nieko nuostabaus, nes nedidelėje įmonėje svarbiausia veikėjas yra jos vadovas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis28.98 KB
AutoriusLijana
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkiu ir vidutiniu imoniu steigimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą