Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ilgalaikio turto nusidėvėjimas (2)

Ilgalaikio turto nusidėvėjimas (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Ilgalaikio materialiojo turto esmė. Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimas. Išvados.

Ištrauka

Beveik kiekvienos įmonės sėkmingai veiklai reikalingos tam tikros sąlygos, taip pat ir materialinės. Labai svarbią reikšmę kiekvienos įmonės ekonominėje veikloje turi ilgalaikis turtas. Jis sudaro pagrindą gauti ekonominę naudą, t.y. pelną, užsiimant gamybine, prekybine ar kitokia veikla. Svarbiausia ilgalaikio materialiojo turto savybė yra ta, kad jis per vieną gamybinį ciklą nesunaudojamas, nusidėvi naudojamas ne netrumpiau nei vienerius metus.
Naudojamo ilgalaikio materialiojo turto dalys, detalės bei mazgai dėvisi nevienodai, todėl juos reikia remontuoti, arba keisti naujais. Turto remonto tikslas – jo naudingų savybių palaikymas (išsaugojimas), atstatymas, esamų pagerinimas arba papildymas naujomis. Po to ilgalaikis materialusis turtas vėl gali būti naudojamas veikloje efektingiau ir ar netgi prailgintas jo naudingo tarnavimo laikas.
Nusidėvėjimą svarbu skaičiuoti, nes jų reikalauja mokesčių inspekcija, apskaičiuojant gamybos kaštus. Racionali ir informatyvi ilgalaikio materialiojo turto apskaita negalima, jei nevedama aiški ir patvirtinta šio turto vidinė apskaita. Todėl įmonė, atsižvelgdama į savo informacinius poreikius, pasirinktą ekonominę strategiją bei turto apsaugos ir vidinės kontrolės reikalavimus, pati turi suformuoti vidinės ilgalaikio materialiojo turto apskaitos modelį, nepažeidžiant teisės aktų. Teisingai užfiksuotos ūkinės operacijos turi tiesioginį ir ilgalaikį poveikį įmonės ūkinės veiklos rezultatams – pelnui arba nuostoliui.


Kiekviena įmonė, nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio, turi didesnį ar mažesnį ilgalaikį turtą. Įvairioms veiklos rūšims reikia įvairaus ilgalaikio turto. Jo efektyvus naudojimas žymia dalimi lemia įmonių veiklos sėkmę. Ilgalaikiam turtui būdingos šios savybės:
1. Naudojimo laikas daugiau negu vieneri metai;
2. Naudojamas įmonės veikloje;
3. Įsigytas įmonės veiklai, o ne perpardavimui.
Turtas, skirtas perpardavimui, laikomas prekių atsargomis, o ne ilgalaikiu turtu
Ilgalaikis turtas skirstomas į tris grupes:
1) materialusis;
2) nematerialusis;
3) kitas ilgalaikis turtas.
Ilgalaikiam materialiam turtui priskiriama įmonės nuosavybės teise priklausantis bei pagal išperkamosios nuomos sutartį valdomas turtas, kuris daugelį kartų dalyvauja gamybos ir aptarnavimo procese ir išsaugo savo natūrinę formą, nusidėvi naudojamas ne trumpiau nei vienerius metus ir kurio įsigijimo (pasigaminimo) vertė nemažesnė už įmonės nustatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę.
Ilgalaikis nematerialusis turtas – tai ilgalaikio naudojimo turtas neturintis fizinės, daiktinės formos, išreiškianti savininkų teisias arba palaikantis jų privilegijas išplaukiančias iš nuosavybės teisių.
Kitas ilgalaikis turtas -tai ilgalaikis finansinis turtas, pvz., įmonės ilgalaikės investicijos į kitas įmones, ilgalaikės pirkėjų skolos, įmonės kūrimo ir reorganizavimo išlaidos.
Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo (amortizacijos) skaičiavimo ir jo remonto darbų apskaitos tvarka, ilgalaikiam materialiam turtui priskiriamas įmonės nuosavybės (pasitikėjimo) teise priklausantis bei pagal išperkamosios nuomos sutartį valdomas turtas, kuris daugelį kartų dalyvauja gamybos ir aptarnavimo procese ir išsaugodamas savo natūrinę formą nusidėvi naudojamas ne trumpiau nei vienerius metus, ir, kurio įsigijimo (pasigaminimo) vertė yra ne mažesnė už įmonės nustatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-21
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.8 KB
Autoriusvidas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto nusidevejimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą