Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslą ribojantys veiksniai

Verslą ribojantys veiksniai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Verslo samprata ir pagrindinės verslo organizavimo formos. Verslo samprata. Verslas Lietuvoje. Pagrindinės verslo organizavimo formos. Verslo aplinka ir verslo aplinkos veiksniai. Didžiausios verslininkystės kliūtys. Mokesčių sistema. Teisinė bazė. Kapitalo trūkumas. Personalas. Asmeninės savybės. SSGG analizė. Finansinių ataskaitų reikšmę įmonių veikloje. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas mūsų, ar tai vaikas, ar pauglys, ar suaugęs, yra galvojęs kada nors sukurti savo nuosavą verslą. Tai daryti žmones skatina ne tik pinigai, nors tai gana svarbi paskata, bet ir noras pačiam vadovauti, sukurti naujas darbo vietas ir pan.
Respublikos statistinių duomenų analizė rodo, kad kasmet įkuriama tūkstančiai naujų įmonių, tačiau ne visoms pasiseka įgyvendinti planuotą veiklą, pasiekti numatytų tikslų. Naujų verslų pasisekimo duomenys skirtingų šalių laisvo verslo praktikoje nėra labai drąsinantis. JAV apie 60 visų naujų verslų žlunga per pirmuosius penkerius metus.
Lietuvoje taip pat didelė dalis įsteigtų įmonių neveikia, yra sustabdžiusios veiklą arba bankrutaviusios.
Taigi šio darbo tikslas – išsiaiškinti, kokie veiksniai riboja verslą.
Darbe yra aptarti pagrindiniai veiksniai ribojantys verslą tokie kaip mokesčiai, asmeninės verslininkų savybės, teisinė verslo bazė ir kt. Taip pat yra aptariami būdai, kaip įmonė gali įvertinti, kas gali kliūdyti tolimesnei veslo plėtrai.

2. Verslo samprata ir pagrindinės verslo organizavimo formos
Verslas – šiandien labai dažnai naudojama sąvoką, tačiau tikslaus apibrėžimo nėra, nes kiekvienas autorius verslą supranta skirtingai. Skirtingai apibūdinant verslą, skirtingai gali būti suprantama jo vieta šalies ekonominėje ir socialinėje sistemoje, įvairiai formuojama jo ekonominė ir teisinė aplinka.
Taigi šioje dalyje bandysime išsiaiškinti, kas yra verslas, kaip jis vystėsi Lietuvoje ir pasaulyje, taip pat išsiaiškinsime, kokios yra pagrindinės verslo organizavimo formos Lietuvoje.

2.1. Verslo samprata
Žodis "verslas" reiškia "imti", "pradėti". šioje sampratoje yra akcentuojama veiklos pradžia. JAV ekonominėje literatūroje verslas apibūdinamas kaip "nuotykių ieškojimas", "polinkis rizikuoti", "pokyčių ir poreikių išnaudojimas", t.y. akcentuojama rizika, su kuria susiduria verslininkai. Lietuviškojoje tarybinėje enciklopedijoje verslas apibrėžiamas taip: "užsiėmimas, iš kurio gyvenama; smulki, amatinė gamyba, taip pat tikra gavybinio pobūdžio ūkinė veikla – medžioklė, žūklė, sakinimas, drevinė bitininkystė, kitoks gamtos gėrybių rinkimas." Čia verslas sutapatinamas su amatais ir ūkine veikla. Ir iki šiol verslo samprata nėra aiškiai apibrėžta.
Lietuviškoje literatūroje dažnai lygiagrečiai naudojama ir "biznio" sąvoka. Žodis "biznis" kilęs iš anglų kalbos žodžio "business" ir verčiamas į lietuvių klabą keliomis reikšmėmis: 1) reikalas, dalykas; 2) verslas. Verslas vadinamas "bizniu" yra susijęs su užsienietiškos terminologijos antplūdžiu į Lietuvą, vartojant jį kaip "verslo" sinonimą ir priemonę kalbai paįvairinti.
Verslas įvairiomis formomis klesti jau labai seniai. Jo užuomazgų galima pastebėti beveik visose kultūrose. Juo užsiėmė arabai, romėnai, egiptiečiai ir kt. Žinoma, kad tokios sąvokos kaip verslas negalėjo būti, kadangi buvo tik smulkiojo verslo užuomazgų.
Seniausiame raštijos šaltinyje Biblijoje yra paminėtas komercijos, t.y. pardavimo ir pirkimo faktas (apie 1850 m. pr. Kr.). Abraomas sudarė prekybinį sandorį su hetitu Ephronu. Iš jo Abraomas kaip privatinę nuosavybę gavo lauką su ola. Tam tikra prasme Ephroną galima laikyti istoriniu verslininko prototipu, nes jis pardavė kitam asmeniui dalį savo turto – kaip prekę, davusią piniginių pajamų.
Žinių apie verslą randama graikų klasikinių mąstytojų Ksenofono (6 – 5 a. per. Kr.), Platono (5 – 4 a. per. Kr.), Aristotelio (384 – 322 m. per. Kr.) raštuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis26.37 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMažeikių politechnikos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Versla ribojantys veiksniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Mažeikių politechnikos mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą