Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Elektroninė leidyba

Elektroninė leidyba

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Elektroninių dokumentų sąvokų įvairovė. Elektroninė knyga. Skaitmeninė knyga. Elektroninė leidyba – naujas informacijos pateikimo būdas. Internetas. Elektroniniai diskai. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje informacijos vaidmuo sparčiai auga, atsiranda naujų žmogaus veiklos sričių, susijusių su aprūpinimu informacija bei jos apdorojimu. Informacijos apdorojimo priemonių, bei procesų raidos įtaka visuomenės gyvenimui, keičia senus ir kuria naujus visuomenės santykius, taip kuriasi informacinė visuomenė, kurios svarbiausias produktas yra informacija. Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi ir besimokanti visuomenė, kurios nariai gali ir geba visose savo veiklos srityse veikti šiuolaikinių informacinių technologijų aplinkoje, naudotis šalies bei pasaulio informacijos resursais, o valdžios institucijos užtikrino informacijos prieinamumą. Pagrindiniai informacinės visuomenės veiklos uždaviniai: visokeriopai ugdyti jauną žmogų, suteikti bendrąjį išsilavinimą bei profesinių žinių. Švietimo sistemos turi sukurti palankią aplinką, kuri leistų visokeriopai naudoti naujas technologijas, yra prieinama prie mokymosi visą gyvenimą, nyksta erdvės ir laiko ribojimai, informacija tampa lengvai pasiekiama.
Elektroninė leidyba, elektroninė knyga, elektroninė enciklopedija - tai terminai, atsiradę mūsų šnekamojoje kalboje bei spaudoje visai neseniai, tačiau tik vieną kitą apibrėžimą galima aptikti įvairiuose terminų žodynuose. Pavyzdžiui, neseniai išleistame "Knygotyros" žodyne galima atrasti tik vieną elektroninės leidybos apibrėžimą, ne visai atitinkantį dabartinį objekto supratimą.
Elektroninė leidyba – "tai leidybinė sistema, kuri naudoja kompiuterius su specialia programine įranga tekstui ar iliustracijoms rengti spaudai pagal leidybos reikalavimus ir spausdintuvus - parengtiems tekstams išspausdinti" (Kompiuterinė leidyba, 1997, p. 202). Elektronine ši leidyba vadinama tik todėl, kad spaudinio rengimas vyksta naudojant kompiuterinę techniką, į apibrėžimą neįtrauktas publikavimo elektroninėje laikmenoje aspektas, kuris šiuo metu suprantamas kaip svarbiausias elektroninės leidybos požymis. Elektroninis leidinys - tai elektroninės leidybos produkcijos vienetas. Dar gali būti apibūdintas kaip vienas iš leidinių tipų pagal informacijos fiksavimo būdą. Tačiau elektroninių leidinių yra tiek daug, kad jie kaip ir įprasti leidiniai gali būti klasifikuojami pagal tam tikrus požymius, pirmiausia pagal turinį, formą ir paskirtį. Egzistuoja elektroniniai žurnalai, laikraščiai, knygos. Elektroninių leidinių klasifikavimo pagal paskirtį ar turinį sistema tokia pat daugialypė kaip ir spaudinių.
Šio darbo tikslas – paanalizuoti įvairių tipų elektroninius dokumentus.
Šiame darbe buvo iškelti tam tikri uždaviniai:
1. Paanalizuoti elektroninių dokumentų sąvokas ir apibrėžimus;
2. Panagrinėti, kokiose laikmenose saugomi elektroniniai dokumentai.
Rašant šį darbą naudotasi šiais tyrimo metodais: mokslinės literatūros analizė – nagrinėjamos elektroninės sąvokos, teorijos. Analizė atlikta remiantis autorių knygomis, konferencijų pranešimų straipsniais; elektroninių informacinių technologijų naudojamų švietimo procese apžvalga bei autorių, kitaip tariant teoretikų, pranešimų straipsniais internete. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis13.75 KB
Autoriusvida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Kazlauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronine leidyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Kazlauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą