Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Laisvoji ekonominė zona ir jos veiklos principai

Laisvoji ekonominė zona ir jos veiklos principai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Laisvoji ekonominė zona. Laisvųjų ekonominių zonų kūrimas. Pagrindiniai laisvųjų ekonominių zonų kūrimo tikslai ir problemos. LEZ gyvavimo ciklas. Laisvosios ekonominės zonos Lietuvoje. Kauno LEZ. Klaipėdos LEZ. Išvados.

Ištrauka

Lietuva, kaip ir dauguma kitų valstybių ieško netradicinių metodų užsienio investicijų skatinimui, naujų darbo vietų kūrimui, integravimuisi į pasaulinį ūkį. Viena iš formų užsienio kapitalui pritraukti, gamybai ir eksportui skatinti, nedarbui mažinti, naujoms technologijoms, darbo bei valdymo metodams įsisavinti, regionų socialinei-ekonominei plėtrai užtikrinti, integracijai į pasaulinį ūkį spartinti, suradusi platų pritaikymą įvairių savo išsivystymu, dydžiu ir tradicijomis šalių ekonomikose, yra laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) steigimas.
Lietuvoje buvo planuojama sukurti tris LEZ teritorijas: Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Pagal galiojančius įstatymus šiuo metu yra tik dvi laisvosios ekonominės zonos: Klaipėdos ir Kauno. Laisvosios ekonominės zonos yra patrauklios dėl pilnai paruoštų veiklai sklypų (pilna infrastruktūra: keliai, komunikacijos) ir labai patrauklių mokestinių lengvatų. Vertinant Klaipėdos ir Kauno LEZ strategines padėtis, galima teigti, kad Kauno LEZ yra patogiausia Baltijos šalių logistikai ir pramonės įmonėms, o Klaipėdos LEZ yra patraukli investuotojams dėl šalia esančio Klaipėdos uostas.
Lietuvos integracija į pasaulinę ūkio sistemą reikalauja spręsti daug netradicinių ir neatidėliotinų uždavinių, kurių sprendimas negalimas be didžiulių kapitalo investicijų. Iš pradžių didelės viltys buvo siejamos su privatizacijos procesu, tačiau greitai tapo akivaizdu, kad be užsienio kapitalo transformaciniai procesai, orientuoti į demokratinius pertvarkymus, politinį ir ekonominį liberalizavimą yra neįmanomi. Todėl ypač svarbią reikšmę Lietuvos transformacinių procesų raidai turi sąlygų užsienio kapitalo pritraukimui ir prielaidų efektyviam jo funkcionavimui sukūrimas.

Darbo tikslas: charakterizuoti laisvą ekonominę zoną ir jos veiklos principus.


Darbo uždaviniai:
1) Aptarti laisvosios ekonominės zonos sampratą.
2) Išanalizuoti laisvųjų ekonominių zonų kūrimą.
3) Apibūdinti pagrindines Lietuvos laisvąsias ekonomines zonas.


Darbo metodai: mokslinės, teorinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis59.65 KB
Autoriusfabias
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laisvoji ekonomine zona ir jos veiklos principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą