Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Koks yra turtingas žmogus?

Koks yra turtingas žmogus?

  
 
 
123456789
Aprašymas

Koks yra turtingas žmogus? Turtingumo apibrėžimas. Turtingo žmogaus mastymo būdas. Finansų pradžiamokslis. Verslumo esmė. Verslumo dalys. Verslumo ekonominė svarba. Gyvenimo pakopos (pagal pajamas). Turtingo žmogaus savybės. Ar pinigai paverčia žmogų turtingu?

Ištrauka

Vargu ar rasime žmogaus veiklos sferą, kurioje būtų galima apsieiti be pinigų. Apie pinigus jau iki XXa. pradžios buvo parašyta apie 6000 mokslinių studijų bei straipsnių, sukurta legendų. Tautų kūryboje pinigai vertinami kaip gėrio ir blogio įsikūnijimas. Istorinė praeitis rodo, jog pinigai yra visa, kas konkrečioje visuomenėje naudojama kaip mainų priemonė arba visuotinis ekvivalentas. Kitaip tariant, pinigai – visuotinės vertės ekvivalentas, atliekantis mainų, prekių apskaitos vieneto, taupymo ir mokėjimo priemonės funkcijas. Pinigai taip pat yra daugelio problemų šaltinis.
Pinigai yra potencialus turtas, kuris gali mažėti dėl įvairių priežasčių. Jais atsiskaitoma už suteiktas paslaugas, grąžinama skola, kaupiamas turtas ir t. t. Žmonės savo turtą gali kaupti įvairiomis formomis :
• pinigais,
• banko sąskaitomis,
• obligacijomis,
• paprastosiomis akcijomis,
• nekilnojamuoju turtu.
Tai fondai, kurių pagalba įgyjamas realusis kapitalas (ūkinėje veikloje naudojami pastatai, įrengimai, žaliavos ir kitos ekonominės gėrybės, kurios yra ankstesnės gamybos rezultatas, o dabar naudojamos kitų prekių gamyboje). Pinigai dabar laikomi, arba pinigų atsargos sudaromos tam, kad būtų išleisti vėliau, pasitaikius palankiai progai. Šiuo atveju svarbi pinigų kaip mainų priemonės funkcija, kartu jie atlieka taupymo priemonės vaidmenį. Šios dvi pinigų funkcijos ir atsako į klausimą, kodėl žmonės nori turėti pinigų.
Turtas – viskas, kas gali būti panaudota žmonių gerovei. Turto pavyzdžiu gali būti: automobilis, sklypas, duona, vertybiniai popieriai, informacija, mokslinis darbas, filmas, kompiuterinė programa, elektra, miškas, vėjas, lietus, oras, įgūdžiai. Turtas skirstomas labai įvairiai: materialus ir nematerialus, ilgalaikis ir trumpalaikis, o taip pat privatus, visų, klubinis, visuomeninis turtas. Kai kas klaidingai supranta, kad turtas tai tik materialios vertybės, o kartais dar jos ir turi kam nors priklausyti.

Tęskime nuo turtingumo apibrėžimo.
* Turtingas yra tas, kam niekuomet nieko netrūksta.
* Turtingas yra tas, kieno pajamos viršija išlaidas.
* Turtingas yra tas , kas neprivalo dirbti dėl pinigų.
* Turtingas yra tas , kas laisvas daryti tai kas patinka.
* Turtingas yra tas, kuris turi daugiau nei pakankamai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis69.15 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasT. Sragauskas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Koks yra turtingas zmogus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • T. Sragauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą