Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Globalizacijos procesai ir informacija

Globalizacijos procesai ir informacija

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. "Globalizacijos" sąvoka. Globalizaciją aiškinantys požiūriai. Globalizacijos fazės. Naujausia globalizacijos fazė ir jos skirstymas. Atskirų sričių globalizacijos procesai. Politikos globalizacija. Komunikacijos globalizacija ir informacija. Ekonominė globalizacija ir integracija. Globalizacija ir organizacija. Globalizacija ir migracija. Kultūros globalizacija. Globalizacijos priešininkai. Išvados.

Ištrauka

Dabartiniame pasaulyje vyksta didelės permainos, iš kurių viena yra vadinamoji globalizacija, dėl kurios vyksta žmonijos susivienijimas politinėse, ekonominėse sistemose, siekiant pašalinti šalių sienas ir sudaryti sąlygas dalintis savo talentais, pasiekimais ir ekonomika. Globalizacija – šiuo metu ypač dažnai vartojamas terminas. Visos įmonės ir organizacijos susiduria su globalizacijos teikiamais pranašumais. Organizacijos viduje diegiamos naujos technologijos, kurios leistų palaikyti ryšį su kitomis kompanijomis ar net visu pasauliu ir taip gerinti organizacijos veiklos kokybę. Globalizacija apima ne tik įmonių vidų, ji pasireiškia visose žmogaus, valstybės ar visuomenės gyvenimo srityse. Svarbu suvokti vykstančius procesus ir pokyčius, ypač norint žengti koja kojon su jais, sėkmingai vystyti verslą, organizuoti įmonės darbą ir gauti iš jo laukiamus rezultatus.

Referato uždavinys: kuo išsamiau, plačiau aptarti fundamentalias globalizacijos procesų prielaidas genezės požiūriu bei kitais (politiniais, ekonominiais, komunikacijos, migracijos, kultūros ir informacijos) aspektais, globalizacijos vystymosi, plėtros tendencijas, jų poveikį organizacijoms, valstybėms bei visuomenėms; atskleisti, kaip globalizacija dabar formuoja beveik visų valstybių vidaus politiką, prekybą, aplinką ir tarptautinius santykius.

Siekiant įgyvendinti šį tikslą, tema aptariama itin sistemingai - keliais konkrečiais aspektais. Tad referate išskiriamos bei aprašomos šios globalizacijai apibūdinti svarbios sritys: politika, ekonomika, komunikacija, informacija ir kultūra. Kadangi sferos nevienodos, skirtingos ir jų aprašymų apimtys, taip pat kai kurie aspektai turi bendrų dalykų: panašios globalinės įtakos ar tendencijos. Be to, buvo stengtasi orientuotis ir į studijuojamos disciplinos bei specialybės reikalavimus, bendriausias nuostatas.

"Globalizacijos" sąvoka kilo septintajame dešimtmetyje. Šiandien ši sąvoka vartojama visose pagrindinėse pasaulio kalbose, tačiau jai trūksta tikslaus apibrėžimo. Globalizacija atspindi požiūrį, kad pasaulis ekonomiškai ir technologiškai yra suvienijamas į bendrą socialinę erdvę ir kad procesai, vykstantys viename regione, gali turėti didžiulę įtaką bet kurio pasaulyje regiono žmonėms. Kita vertus, šio žodžio vartojimas tebelieka iki galo neaiškus, ir dažnai "globalizacija" yra veikiau klišė, negu griežtai apibrėžtas terminas.
Globalizacija gali būti suprantama kaip visų šiuolaikinio socialinio gyvenimo aspektų tarpusavio ryšio plėtotė, gilėjimas ir greitėjimas pasauliniu mastu, bet iš esmės nesutariama dėl pačios globalizacijos sąvokos, jos priežastingumo dinamikos ir struktūrinių jos pasekmių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis40.87 KB
AutoriusModesta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Globalizacijos procesai ir informacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą