Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo inkubatoriai

Verslo inkubatoriai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Verslo inkubatoriai. Įžanga. Verslo inkubatorių samprata. Apibendrinta informacija apie verslo inkubatorius. Priėmimo sąlygos. Verslo inkubatorių privalumai. Verslo informacijos centrai. Įžanga. Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų samprata. Veikiančių mažų ir vidutinių įmonių struktūra. Veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičiaus kaitos tendencijos. Verslo informacijos centrų istorija. Paslaugų verslui programos vykdymas 2006 m. Mokesčių lengvatos. Mokesčių, rinkliavų ir kitos lengvatos. Socialinis mokestis. Gyventojų pajamų mokestis. Mokestinės paskolos. Mokestis už aplinkos teršimą. Parama darbo vietoms steigti. Valstybės parama. Garantijų mechanizmai. Mikrokreditavimas. Subsidijos. Negrąžintina parama. Santrauka.

Ištrauka

Inkubatorius - tai nebrangi vieta pradėti verslą. Jo paskirtis ir veiklos prasmė grindžiama koncepcija, jog inkubatoriai turi galimybę inicijuoti naujų įmonių kūrimąsi, stimuliuoti jų augimą bei padidinti jų "išlikimo" laipsnį iki jos išmoks išgyventi laisvos rinkos ekonomikoje.

Naujokai aprūpinami biurų patalpomis, jiems gali būti teikiamos bendros sekretoriavimo, priimamojo ir buhalterijos vedimo paslaugos. Firmoms suteikiamų plotų nuomos dydis yra lankstus ir žemesnis už rinkos. Konkreti nuomos kaina bus nustatoma atsižvelgiant į inkubuojamos firmos galimybes, potencialą ir jų veiklos reikšmingumą.

Kitos ženklios paslaugos - tai derybų kambariai, priimamasis, techniniai leidiniai ir šaltiniai, informacinis aprūpinimas, kopijavimas, išvystyta infrastruktūra ir patalpų apsauga, automobilių stovėjimo aikštelės ir komunikacinės paslaugos.


Verslo inkubatorių samprata


Verslo inkubatorius – tai vienos apskrities ar kelių savivaldybių teritorijoje veikianti viešoji įstaiga, kuris inkubuojamiems ūkio subjektams lengvatinėmis sąlygomis nuomoja patalpas, techninę ir biuro įrangą, teikia verslo informacijos, konsultavimo ir mokymo paslaugas.

Pagrindinis verslo inkubatorių veiklos tikslas - remti pradedančius verslininkus, skatinti naujų darbo vietų kūrimą, sumažinti veikiančių įmonių veiklos riziką ir padėti įmonėms, turinčioms gerų verslo idėjų, bet finansiškai silpnoms, pasiekti tokį lygį, kai jos gali savarankiškai užsiimti ūkine komercine veikla ir konkuruoti rinkoje.

Siekdami šio tikslo, verslo inkubatoriai inkubuojamiems ūkio subjektams:

- nuomoja savo turtą (patalpas, biuro, techninę įrangą);
- teikia informacijos, konsultavimo, mokymo paslaugas ir organizuoja informacijos sklaidos renginius;
- tvarko inkubuojamų įmonių apskaitą;
- teikia biuro (telefono, fakso, dokumentų rengimo, kopijavimo, internetinio ryšio ir pan.) paslaugas.

Šios paslaugos inkubuojamiems ūkio subjektams teikiamos žemesne nei rinkos kaina.
Verslo inkubatoriai taip pat vykdo ir kitą veiklą:

- rengia parodas, pristatymus, tarpininkauja ieškant finansinių rėmėjų, vietos ir užsienio partnerių;
- teikia reklamos ir vertimų paslaugas;
- bendradarbiauja su apskrities viršininko administracija, vietos valdžia, darbo birža, mokslo ir mokymo institucijomis;
- kaupia ir skleidžia informaciją apie verslo sąlygas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, propaguoja pažangias verslo idėjas;
- įgyvendina tarptautinius projektus;
- bendradarbiauja su kitų valstybių verslo inkubatoriais ir verslininkų asociacijomis.

Ūkio subjektų priėmimas į verslo inkubatorių yra vykdomas pagal nustatytą ir inkubatoriaus tarybos bei dalininkų patvirtintą priėmimo į verslo inkubatorių tvarką. Verslo inkubatoriuje gali būti inkubuojami šie ūkio subjektai: gyventojai, įsigiję verslo liudijimą, šio verslo liudijimo galiojimo laikotarpiu, mikroįmonės ir mažos įmonės. Sprendimą dėl įmonės priėmimo į inkubatorių priima verslo inkubatoriaus taryba arba dalininkų susirinkimas. Pagrindiniai kriterijai, lemiantys, ar įmonė bus priimta į verslo inkubatorių, yra šie:

- įmonės veikla, pagal registracijos pažymėjime nurodytą datą, pradėta ne anksčiau kaip prieš tris metus;
- įmonė užsiima veikla, skatinančia kurti naujas darbo vietas;
- įmonės vadovai turi originalių idėjų, kurias realizavus bus įsisavinamos naujos veiklos sritys, teikiamos naujos paslaugos;
- įmonė gamina eksportui tinkamus produktus, teikia miesto bei regiono gyventojams paklausias paslaugas;
- įmonė savo veikla prisideda prie miesto ar regiono socialinio - ekonominio vystymosi;
- kuriamos didelės pridėtinės vertės prekės ir paslaugos;
- įmonė savo veikla įgyvendina mokslinius išradimus, technologines inovacijas.

Be išvardintų kriterijų, įmonei gali būti taikomi ir kiti kriterijai, nustatyti priėmimo į verslo inkubatorių tvarkoje (pvz.: prioritetas teikiamas naujai steigiamoms aukštųjų mokyklų studentų, absolventų įmonėms; perspektyvių mokslo idėjų realizavimui).

Inkubuojamos įmonės veiklos verslo inkubatoriuje laikotarpis nustatomas sutartimi ir gali trukti iki penkerių metų. Pasibaigus sutartyje numatytam laikotarpiui, įmonė turi palikti inkubatorių. Ūkio subjektams, kurie po inkubuojamo periodo paliko verslo inkubatorių, gali būti suteiktas asocijuotų narių statusas. Asocijuotais verslo inkubatoriaus nariais taip pat gali tapti ir ūkio subjektai dar nesantys, bet norintys būti verslo inkubatoriaus nariais. Asocijuoti nariai gali naudotis kai kuriomis lengvatinėmis sąlygomis teikiamomis inkubatoriaus paslaugomis (informacija, konsultacijos, mokymai). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-17
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis101.32 KB
AutoriusJustinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo inkubatoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą