Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Skirtumai tarp akcinių bendrovių ir ūkinių bendrijų

Skirtumai tarp akcinių bendrovių ir ūkinių bendrijų

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Ūkinė bendrija. Bendrijos narių teisės ir pareigos. Statusas ir firmos vardas. Turtas ir lėšos. Likvidavimas. Ūkinių bendrijų privalumai ir trūkumai. Akcinė bendrovė. Bendrovių steigimas. Bendrovių valdymas. Visuotinis akcininkų susirinkimas. Stebėtojų taryba. Bendrovės valdyba. Bendrovės vadovas.

Ištrauka

Šiame referate supažindinsiu su ūkinės bendrijos ,bei akcinės bendrovės sąvokomis papasakosiu apie esminius jų skirtumus,bei kur turi sąlyčio taškų,kuo yra panašios, o kuo skiriasi.Kur slepiasi esminiai abiejų verslo formų pranašumai bei trūkumai.


• Ūkinė bendrija – tai kelių fizinių ir juridinių asmenų bendrosios jungtinės veiklos sutartimi įsteigta įmonė, vykdanti komercinę ir ūkinę, bei kitokią įstatymų nedraudžiamą veiklą, sujungus turtą į bendrąją daline nuosavybę. Bendriją sudaro ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 2 narių. Jos nariais negali būti valstybės, valdžios, valdymo ir kontrolės institucijos, teismai. Tikrosios ūkinės bendrijos nariais negali būti valstybės ir savivaldybės įmonės. Bendrija turi savo pavadinimą (firmos vardą
Ūkinės bendrijos skirstomos į 2 grupes:
1. Tikrosios ūkinės bendrijos.
2. Komandinės (pasitikėjimo) ūkinės bendrijos.
Tikrosios ūkinės bendrijos (TŪB) yra visiškos turtinės atsakomybės įmonė, įsteigta bendrosios jungtinės veiklos sutartimi sujungus kelių fizinių ar fizinių – juridinių asmenų turtą į bendrąją dalinę nuosavybę komercinei ūkinei veiklai ir turinti bendrą firmos vardą. Pagal tikrosios ūkinės bendrijos prievoles jos nariai atsako solidariai visu savo turtu. Tikroji ūkinė bendrija neatsako pagal savo narių prievoles, nesusijusias su bendrijos veikla. Tikrosios ūkinės bendrijos pavadinime būtina įvardinti bent vieną jos narį, nurodant jo pavardę ir vardą arba tik pavardę, ir įrašyti įmonės rūšį – tikroji ūkinė bendrija (arba santrumpą TŪB). Bendrijos steigimą, likvidavimą ir veiklą reglamentuoja šalies civilinis kodeksas, ūkinių bendrijų įstatymas ir bendrosios jungtinės veiklos sutartis.
Steigiant tikrą ūkinę bendriją, kaip ir kitas ūkinės bendrijos formas, sudaroma bendrosios jungtinės veiklos sutartis, kurią pasirašo kiekvienas steigiamos bendrijos narys.Notariškai patvirtintas sutarties egzempliorius įteikiamas kiekvienam bendrijos nariui. Sutartyje turi būti numatyta:
• Bendrijos pavadinimas, kuriame turi būti įvardytas bent vienas narys;
• Veiklos pobūdis;
• Fizinių asmenų, kurie yra bendrijos nariai, pavardės, vardai, adresai;
• Narių teisės ir pareigos;
• Pinigų paėmimo asmeniniams reikalams iš bendrijos kasos tvarka;
• Bendrosios nuosavybės dalių dydis, nepiniginiai įnašai;
• Pajamų ir nuostolių paskirstymo tvarka.
Ši verslo organizavimo forma patogi tada, kai bendrijos narių skaičius nesikeičia. Kai jau minėta, jei bent vienas narys išstoja ar reikia priimti naują narį, bendriją reikia steigti iš naujo, vėl mokant registravimo mokesčius. Be to, privalomai turi būti atlikta finansinė revizija.
Komanditinės ūkinės bendrijos (KŪB) sudaro bendros firmos vardu veikiantys tikrieji nariai ir nariai komanditoriai, kuriems komanditinė (pasitikėjimo) ūkine bendrija nėra juridinis asmuo. Jos turtas neatskirtas ne atskirtas nuo bendrijos tikrųjų narių turto. Pagal komanditinės (pasitikėjimo) ūkinės bendrijos prievoles jos tikrieji nariai solidariai atsako visu savo turtu, taip pat ir po įmonės likvidavimo, o nariai komanditoriai – tik ta savo turto dalimi, kurią pagal sutartį yra perdavę bendrai komanditinės (pasitikėjimo) ūkinės bendrijos veiklai. Komanditinė (pasitikėjimo) ūkinė bendrija neatsako pagal savo narių prievoles, nesusijusias su bendrijos veikla.
Komanditinės (pasitikėjimo) ūkinės bendrijos nariais gali būti fiziniai ar juridiniai asmenys. Komanditinėje (pasitikėjimo) ūkinėje bendrijoje turi būti bent vienas tikrasis narys ir bent vienas narys komanditorius. Ši ūkinė bendrija privalo turėti firmos vardą, kuriame įvardijamas bent vienas tikrasis bendrijos narys.
Pagal komanditinės ūkinės bendrijos prievoles jos tikrieji nariai solidariai atsako visu savo turtu, o nariai komanditoriai – tik tuo savo turtu, kurį perdavė arba turėjo perduoti bendrijai, bet jo neperdavė sutartyje numatytais terminais. Paprastai tokia bendrija turi savo pavadinimą. Bendrijos teisės ir pareigos nusakytos "Lietuvos Respublikos ūkinių bendrijų" įstatyme. (E.Bagdonas, E. Kazlauskienė, 2002, 232 – 233 p.) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.34 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Liseckas
Švietimo institucijaG. Stulpinienės vadybos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skirtumai tarp akciniu bendroviu ir ukiniu bendriju [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • G. Stulpinienės vadybos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Liseckas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą