Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Nedarbo ekonominės pasekmės Lietuvoje

Nedarbo ekonominės pasekmės Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Nedarbo analizė teoriniu aspektu. Nedarbas ir jo rūšys. Ilgalaikis ir trumpalaikis nedarbas. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Ekonominės nedarbo pasekmės. Mokesčių įtaka nedarbui Lietuvoje Nedarbo sąlygoti ekonominiai socialiniai nuostoliai. Socialinės nedarbo pasekmės. Ekonominių ir socialinių nuostolių. palyginamoji analizė teoriniu aspektu. Psichologinės bedarbystės pasekmės. Nedarbo mažinimo priemonės. Didinančios darbo pasiūlą nedarbo mažinimo priemonės. Didinančios darbo paklausą nedarbo mažinimo priemonės. Nedarbo analizė praktiniu aspektu. Pagrindinių nedarbo rodiklių analizė ir prognozės 2006 metams. Ekonominių nedarbo pasekmių analizė. Išvados. Pasiūlymai.

Ištrauka

Šalies gyventojų užimtumas, jų nedarbas – viena opiausių šių dienų ekonominių ir socialinių problemų. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas. Daugelis politikų, įvertindami ekonomikos būklę ar ekonominės politikos efektyvumą, nedarbo lygį vertina kaip vieną ekonomikos "sveikatos" rodiklių. Ekonomistai tyrinėja nedarbą, norėdami nustatyti jo lygį, priežastis, makroekonomines ir mikroekonomines nedarbo pasekmes, rengia ir tobulina vyriausybės užimtumo politiką.
Nedarbo ekonominės ir socialinės pasekmės sunkiai nusakomos, bet jos tiesiogiai susijusios su šalies ekonomikos rezultatais, nes, kylant ekonomikos potencialui, didėja gyventojų užimtumas, tenkinami gyvenimo poreikiai, iki minimumo mažėja žmonių psichologinis ir socialinis nuosmukis. Todėl gyventojų užimtumo didinimas ir nedarbo mažinimas – pagrindinė šalies ekonominės politikos užduotis.
Ypač tai tapo aktualu, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą. Pastarieji procesai sudarė prielaidas apibendrinti gyventojų užimtumo ir nedarbo problemas, kurias dar labiau aštrina mokslo ir technikos pažanga, spartus darbo našumo ir intensyvumo augimas bei kiti ekonominiai socialiniai veiksniai. Labai dažnai padėtį blogina neracionali darbo išteklių struktūra, dažnai neatitinkanti šiuolaikinių reikalavimų. Tai patvirtinta Lietuvos ir kitų šalių patirtis, kuri teigia, kad darbo jėga nespėja prisitaikyti prie modernios ekonomikos pokyčių. Didėja nepaklausias profesijas turinčių žmonių skaičius, gausėja ilgalaikių bedarbių. Iškyla objektyvi būtinybė tobulinti darbo įstatymus, sukurti efektyvų darbo rinkos valdymo ir reguliavimo mechanizmą. Vis didesnę reikšmę įgauna darbo išteklių išsimokslinimo ir kvalifikacijos bei esamų ir būsimų ūkio poreikių atitikimas. Įmonės suinteresuotos dirbančiųjų mokymu ir kvalifikacijos kėlimu, kadangi aukštesnės kvalifikacijos darbuotojai geriau prisitaiko prie darbo vietos reikalavimų ir dirba našiau. Taigi tuo suinteresuotos ir įmonės ir valstybinės institucijos. Nedarbo problemą dar galima išspręsti, tačiau daug sunkiau susidoroti su jau padaryta nedarbo žala. Taigi šio darbo tikslas – apibendrinti kokios yra ir gali būti nedarbo ekonominės pasekmės Lietuvoje.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti nedarbą teoriniu aspektu, apibūdinti nedarbo rūšis bei priežastis.
2. Apžvelgti nedarbo pasekmes, bei svarbiausius nuostolius (pasekmes) palyginti.
3. Išanalizuoti nedarbo mažinimo priemones.
4. Atlikti nedarbo ekonominių pasekmių praktinę analizę.
5. Pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Darbo objektas: nedarbo ekonominės pasekmės.
Metodai: literatūrinių šaltinių analizė. Atlikdamos skaičiavimus rėmėmės Statistikos departamento pateiktais duomenimis. Naudojama grafikų analizė. Pasirinktas Trendo f-jos prognozavimo būdas (remiamasi ankstesnių metų duomenimis, apskaičiuojant ateities prognozes). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis71.99 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist. A. Labuckas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo ekonomines pasekmes Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. A. Labuckas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą